Chci dítě - rada

Napsat příspěvek
Annapavelkovaml
13.2.17 09:39

@Jj.Mm takže k moři jo, svatba ne?? Zvlaštní přístup :nevim:

• Citovat
  • Upravit
330
13.2.17 09:39
@truelly píše:
@Jj.Mm a zvladla bys platit z rodičáku i tu polovinu hypotéky?

Proč polovinu? Přítel je pracujici jak jsem psala. A tvoje, moje nerozdelujeme prostě naše. Je jasne ze budu s děckem doma tak nemuzu vydělávat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.17 09:40
@Jj.Mm píše:
Neurčito mám. Peníze máme společné, ikdyž přítel bere x více, muzu si koupit co uznam za vhodné, v rámci mezi samozřejmě. Takže 1 účet kam chodí obě výplaty, zaplatí se nutne výdaje. Někdy ušetříme 15 tis, někdy 10 někdy 20. S tím, ze ze zbytku žijeme. Kupujeme dost oblečení, nekupujeme úplně nejlevnější jídlo atd. Ušetřit by se dalo i více ale chceme trošku žít, dokud to jde :)

moc nechápu..když tolik ušetříte, na svatbu máte našetřeno hned…nemusí to být svatba za sto tisíc…už kolem padesátky můžeš mít opravdu hezkou svatbu… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
13.2.17 09:41
@Popokatepetla píše:
@Jj.Mm také jsem měla před pár lety podobné pocity. Já teda už v práci byla rok a byla jsem o pár let starší, když mě manžel „ukecal“, že už je na děti čas :) Měla jsem pocit, že to bude vůči šéfové podraz, že tam jsem tak krátce a hned ji uteču na mateřskou. Dnes už vím, že to byla pitomost :) Zajištění jste, nějakou dobu už spolu žijete (2 roky sice není moc, ale někdy toho člověka pořádně nepoznáš ani po 10 letech vztahu :mrgreen: ), takže v miminku nevidím problém. Jen bych osobně také chtěla nejprve svatbu - naplánovala bych si ji na léto a pak se teprve přestala chránit.

Děkuji, :kytka: Asi jo, podraz to není, ale jsem rada, ze to někdo také tak cítil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
13.2.17 09:43
@Jj.Mm píše:
Ahoj holky, potřebuji radu a vypsat se. Je mi 21, letos v lete mi bude 22. Příteli tez. Je pracujici uz delší dobu, vydelava jak kdy, většinou ale pod 30 tis ne. Ja nastoupila v zari do práce. Takže pul roku. Mam středoškolské vzdělání. S přítelem chodíme 2 roky, 1.5 spolu žijeme. Máme hypotéku na byt 3,1. Máme něco našetřeno a setrime samozřejmě dal. Ted k věci chceme hrozne dítě. Ja se trosku bojím přeci jen je to něco nového. Ale přejeme si ho opravdu uz asi rok. Přidávám si na instargram maminky s miminkama a kochame se. Milujeme děti. Porad přemýšlím co a jak bude, finančně, chod domacnosti, atd. Mam dobrou praci, moc dobre placenou ne, ale jinak dobrou. Problém je také v tom, ze nechci udělat „podraz“ nechci tak brzo odejít. Bojím se reakce…chci se vás dal zeptat jak to je s mateřskou. Je to nějak podle odpracovaných dni? Kalendářních, pracovních? Budu moc ráda, za vaše názory… :hug:

No… ve tvém věku si především uvědom, že pořídit si dítě je trošku o něčem jiném, ale to už si v hlavě musíš srovnat sama, já tě na to upozorňuji pouze proto, že sama jsem otěhotněla ve 23 letech a později jsem zjistila, že jsem ještě chvíli počkat měla, ono ti pak třeba může být za čas líto, že sis prvně neužila svatby a vůbec jeden druhého, píšeš, že spolu chodíte teprve 2 roky! Zamysli se nad tím důkladně, za mě, ještě bych si užila toho, co je teď, jsi mladá baba, nic ti neuteče.
Je to ale tvoje volba. :kytka: Jen pohled z druhé strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3855
13.2.17 09:44

@Jj.Mm psalas to na jiné diskuzi, že máš na sebe 50% a přítel taky 50%. Tak pokud to máš s ním domluveno, že on bude pak platit více, tak proč ne.
A taky už jen kvůli tvému zajištění a společnému jménu pro všechny - raději bych oželela moře a měla svatbu a až po ní vysadila antikoncepci.
Kolik je chlapů, co nezvládnou těhotenství partnerky a odcházejí. |Novomanželek, které opustí manžel během prvního těhotenství je hrstka, aspoň jsem tady žádnou takovou diskuzi nečetla. Opuštěných přítelkyň je tu týdně hafo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
13.2.17 09:45
@Jj.Mm píše:
Je to náročné dnes všechno…

Máte v takhle mladém věku hypotéku na 3+1, partner má nadprůměrný plat, ty smlouvu na neurčito…nepřijde mi, že byste to měli nějak extra náročné. :think:

A na svatbu máte tímhle tempem do léta našetřeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
13.2.17 09:46
@reinkarnace píše:
moc nechápu..když tolik ušetříte, na svatbu máte našetřeno hned…nemusí to být svatba za sto tisíc…už kolem padesátky můžeš mít opravdu hezkou svatbu… :nevim:

Asi nám je zatím " lito" to dát. Radši chceme jet k moři, přítel je hodně pracovně vytizeny a urcite si to zaslouží, zároveň nechceme do Chorvatska a podobně. Máme na splátky auto, které chceme co nejdříve umorit aby nam zbyla jen ta hypoteka. Zatím přítel vydelava ale byt to tak nemusí. Proto setrime peníze, jak jsem psala na miminko, chci krásnou vybavicku a podobně. Dat treba těch 50 tis za svatbu se nam prostě teď nechce. Radši bychom svatbu až budu zpet v zaměstnání. Snad aspoň trosku chápete a ma to někdo podobně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3855
13.2.17 09:48

Třeba tady ze včerejška…jak se může chlap změnit.
https://www.emimino.cz/…-zly-281448/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
13.2.17 09:48
@hehehe píše:
No… ve tvém věku si především uvědom, že pořídit si dítě je trošku o něčem jiném, ale to už si v hlavě musíš srovnat sama, já tě na to upozorňuji pouze proto, že sama jsem otěhotněla ve 23 letech a později jsem zjistila, že jsem ještě chvíli počkat měla, ono ti pak třeba může být za čas líto, že sis prvně neužila svatby a vůbec jeden druhého, píšeš, že spolu chodíte teprve 2 roky! Zamysli se nad tím důkladně, za mě, ještě bych si užila toho, co je teď, jsi mladá baba, nic ti neuteče.
Je to ale tvoje volba. :kytka: Jen pohled z druhé strany.

Děkuji, vážím si všech názoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3855
13.2.17 09:49
@Jj.Mm
@Jj.Mm píše:
Asi nám je zatím " lito" to dát. Radši chceme jet k moři, přítel je hodně pracovně vytizeny a urcite si to zaslouží, zároveň nechceme do Chorvatska a podobně. Máme na splátky auto, které chceme co nejdříve umorit aby nam zbyla jen ta hypoteka. Zatím přítel vydelava ale byt to tak nemusí. Proto setrime peníze, jak jsem psala na miminko, chci krásnou vybavicku a podobně. Dat treba těch 50 tis za svatbu se nam prostě teď nechce. Radši bychom svatbu až budu zpet v zaměstnání. Snad aspoň trosku chápete a ma to někdo podobně..

Tak když chcete šetřit, tak šetřte, za dva roky svatba a pak dítě a ještě pořád budeš mladá maminka :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
13.2.17 09:51
@truelly píše:
Třeba tady ze včerejška…jak se může chlap změnit.
https://www.emimino.cz/…-zly-281448/

Ano může, pokud se změní tak se svatbou i bez svatby..to přece člověk nemůže takhle brat. To by v zivote nemohl risknout vůbec nic…zatím jsme spojené duše :lol: Je ze slušné rodiny a v tom, co říká mu opravdu důvěřuji. Ikdyž neříkám, ze změna nemůže přijít..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.17 09:51

@Jj.Mm no - aspoň ale dej příjmení tvoje. Ono totiž dost často po narození dítěte chlap poněkud opustí téma svatba. A vzít se můžete u toho moře. Není to tak drahé a mas dovolenou i svatbu v jednom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3855
13.2.17 09:54
@Tichošlápek píše:
@Jj.Mm no - aspoň ale dej příjmení tvoje.Ono totiž dost často po narození dítěte chlap poněkud opustí téma svatba.A vzít se můžete u toho moře. Není to tak drahé a mas dovolenou i svatbu v jednom.

naprostý souhlas - kolik holek už na tohle dojelo…kamarádka furt čeká na požádání o ruku, už i stínová tchýně naznačovala. přešly Vánoce…měla i narozeniny a nic. Malý má pět let…chtěla by druhé, protože je jí přes třicet, ale říká že bez svatby ne, protože po druhém dítěti by se už jí určitě nedočkala. Dítě má jméno po chlapovi :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
13.2.17 09:57
@Jj.Mm píše:
Děkuji, vážím si všech názoru.

Mě trošku přijde, alespoň ze tvého psaní, že vidíš jen to ťuťuňu, krásnou výbavičku, jak se projíždíš na sluníčku s kočárkem… :) Taky jsem to tak měla. :mrgreen: Do toho jsem tedy ještě nesnášela svojí práci… :mrgreen: On se ti s dítětem svět obrátí vzhůru nohama. Rozmýšlej pečlivě, už to nejde vzít zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama