Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
A co Boris? Prostě mi přijde, že k ruskému příjmení se nejlíp hodí ruská jména
![]()
@normalni zena píše: Více
No to asi hodí… ![]()
Jenomže zakladatelka právě nechce, aby to celé vyznělo typicky rusky. Proto k tomu příjmení, hledá spíš nějaké hezké české jméno. ![]()
Tím ze dáš chlapci neruské jmeno
ho od bilků neuchraníš. A naopak. Ti největsí protiruští agresori budou za pár let vítat bůhvíkoho… dej takové, kam tě srdce tahne. Ja dala synovi staroceské, jestě k tomu po kocourovi, a měla jsem trochu strachbz posměchu…a pak se divam na fb na skupinu maminek, kde nějaká píše že prijde ona Jošt a Velen. Tak tady maš inspiraci pro odvážné…
@mado No ano, v politice dost na nic, ale na druhou stranu dali světu skvělé spisovatele, skladatele aj. Já bych třeba byla hrdá na to, že jsem z národa Dostojevského, Čechova, Gogola, Puškina, Pasternaka, Bulgakova a dalších. Ikdyž Bulgakov se narodil v Kyjevě, ale tehdy spadal Kyjev pod Rusko. Pravda, na jiné představitele bych tak pyšná nebyla.
@annali píše: Více
Netusim, jake maji prijmeni, neuvedla ho. A i tak, je mi to jedno. Trvam na tom, co jsem napsala. Nedala bych do ani pred mnoha lety.
@Černá Madonna Tak ať mu dá Josef nebo Jan. Není snad víc český jméno než Honza a Pepík ![]()
@normalni zena Rusko nemá dobrou pověst v Evropě už po staletí. Výborné spisovatele má každý stát
To ale nevytrhne dítě, které bude žít kdekoliv v Evropě s ruským jménem. Každému prvně naskočí ty hrůzy a negace, co jsou a byly a až pak Dostojevský.
Záleží na rodičích jak moc chtějí to ruské vypíchnout. A zda to dítě pak v životě ústojí.
Julie. Zvolila bych třeba Edita nebo Beáta.
Anna a Kateřina se mi jednak nelíbí. K těm prvním dvěma jsou takové starobní.
@mado Mno, jestli nějaký stát v minulém století fakt zničil celou Evropu, tak to bylo Německo. To ani Goethe nevytrhne.
@normalni zena Joseph a John… beru pointu, ale tohle nejsou vůbec původem české jména
@mado píše: Více
Mně třeba nic nenaskakuje. Mám k němu podobný postoj jako k jiným cizojazyčným příjmením. U nás hlavně Nguyen.
Kluk může být klidně Jakub nebo Michal, líbí se mi i Petr.
@taleksadrina píše: Více
Tak ustup a dej Julie, Kateřina. Anna je v pohodě.
@moonchild24 Tak ono co je původem český kromě slova Robot, viď. Holt jsme tu byli vždy dost pod vlivem okolních zemí. Ale v našich pohádkách Honza a Pepík jsou a ten Honza je spíš od Hanse ![]()