Chyba u čssz,jak dal?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.18 05:51
Chyba u čssz,jak dal?

Ahoj jdu si pro radu, snad některá budete vědět co dál.. U gynekologa mi pak doktor několikrát změnil termín porodu a z toho důvodu mi sestřičky špatně vypocitali nástup na MD. Napsali jsme tam 25.9.2018, na předešlý den jsme ukoncovali nemocenskou. Nic se nedělo, tak jsem volala na infolinku cssz a tam mi rekli, ze je špatný datum nástupu, ze nastoupit mohu az 4.10., tak jsem jim odeslala dopis s opravenym datem, který jim přišel 13.11. (To, ze jsem přišla o peníze z nemocenské a musím si uhradit zdravotní za tech par dni, ani radsi neresim…). Na konci listopadu jsem volala znova, proč se porad nic neděje a tam mi rekli, ze je opět špatně datum, ze nastoupit mohu az 5.10. a ze pochybili oni. Tak jsem opět posílala dopis (na který jsem si i tech blbych 30 Kč musela půjčit) s opravenym datumem, který jim došel 6.12. a opět se nic neděje… Otázka zní, co s tím? Mám si stěžovat na MPSV? Nebo stále určovat u nich a jen jim pohrozit? Nevim si už rady.. Nájem nezaplaceny, lednice prázdná a už není u koho si půjčit :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
rozand
Závislačka 4522 příspěvků 14.12.18 06:36

Maji myslim na zpracovani podkladu cas do konce prosince, kdyz jsi vlastne zadost poslala az v prosinci - mmch nechapu, to jako neumis sama kouknout do kalendare? 8o

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 2378 příspěvků 14.12.18 06:42

Taky myslim,ze maji na to 30dni…

Takze Ty od rijna jsi bez financi?V rijnu posledni neschopenka?

flybe
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 14.12.18 06:59

Nemuzes tam osobne? Jinak urcite bych si stezovala(zkus si zavolat na urad prace na bezplatne pravne poradenstvi).. maji v tom sileny bordel, ja take dostala 3 informace na lince, pak jsem radeji jiz psala jenom emaily, nakolik jsem to chtela mit cerne na bilem..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.18 07:21

@rozand umím se kouknout do kalendáře,ale když jsem měla dohromady 5 termínu porodu,tak je to těžké. Ani sestřičky a doktoři v porodnici nevěděli,který platí.
@Kralikcek ano od října bez peněz..
@flybe osobně bohuzel nemůžu.. Jsem vedena v Praze a to mám 200km

terinka4444
Hvězda diskuse 69322 příspěvků 14.12.18 07:22

No, pokud jste měnili datum porodu jako za pochodu, je to velmi neobvyklé, konečné datum se stanovuje po prvotrimestráním screeningu nejpozději, pak už ne. A promiň mi, jsi těhotná, budeš za chvíli rodit a rozhodí tě ani ne měsíc zpoždění jedné výplaty mateřské tak, že nemáš na nájem a na jídlo? Nějaká úspora, rezerva, zadní vrátka? Pokud 6.12. dostali podklady, tak prostě 14.12. nebudeš mít peníze. Navíc, i sociálka vyplácí peníze ve výplatních termínech, má jich několik, co se zpracuje, dá se pokyn k vyplacení peněz a není to ten den, ale v nejbližším výplatním termínu té konkrétní správy, nejsou všude stejné. A nejlepší je tam zajít osobně a zeptat se jich přímo, jak to je a kdy mají termín. A zlobit se krom na ně i trošinku na sebe, že jsi v situaci, že se zpozdí vyřizování papírů, které ani není úplně jen jejich chyba, když za pochodu se několikrát mění termín porodu, a ty nemáš ani na nájem, ani na jídlo, ani na známku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.18 07:30

@terinka4444 tak hlavně to není necely měsíc, ale pres dva měsíce. Posledni peníze přišli 1.10. A to už me opravdu rozhodi… Jinak rezervu jsem samozřejmě měla,jinak bych nevydrzela az do teď. A naposled to je chyba na jejich straně,to sami přiznali.

7.straka
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 14.12.18 07:36

@terinka4444 taky úplně čumím. Co otec dítěte? Co nějaká rezerva? Mám rodičák 5200 a kdybychom měli být živi jen z toho, jsme dávno pod mostem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.18 07:41

@7.straka otec je OSVČ, momentalne spis v krachu.. A vy mate rezervu aby jste z toho vyzila na 3 měsíce dopředu? Z nemocenské nevim, jak bych to dala dohromady.. Jak už jsem psala výše,nějaká rezerva byla,ale ne na tak dlouho. A nemluvím o rodicaku,ale o mateřské, tu mám mít 18000,– to je trochu rozdíl.

Lambisko
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 14.12.18 07:43

Ja jsem mela terminu minimalne 7 (v rozmezi 17.3. - 2.4.) a nikdy s tim nebyl problem… :nevim: takze te s timto chapu… kazdopadne na to maji 30 dni, takze bych pocitala az nekdy v lednu. :( popripade se muzete pozeptat osobne v miste bydliste (i kdyz tam neni trvaly pobyt, mne taky poradili) :)

lachtanice86
Echt Kelišová 8691 příspěvků 14.12.18 07:46

Po doloženi dokladů mají na výplatu 30dnu. A představ si že ano, máme rezervu cca 6platu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.18 07:46

@Lambisko bohuzel pan doktor zrovna ten termín zmenil v době,kdy jsme podavali zadost. Sestricka nevedela,který termin,tak tam prostě nějaký napsala.. To mi samozřejmě bylo sdeleno az potom,co byla zadost podána. Ani jsem nevedela,ze mi změnili termín.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.18 07:49

@lachtanice86 tak to se máš, já jsem rok po škole a kupovali jsme dum, který renovujeme svépomocí včetně elektřiny vody atd.. Takže už fakt nejsme tak bohatí,aby jsme si soucasne udelali rezervu 6 platu. Bohužel..

1mila2
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 14.12.18 07:54
@Anonymní píše:
@Lambisko bohuzel pan doktor zrovna ten termín zmenil v době,kdy jsme podavali zadost. Sestricka nevedela,který termin,tak tam prostě nějaký napsala.. To mi samozřejmě bylo sdeleno az potom,co byla zadost podána. Ani jsem nevedela,ze mi změnili termín.

V te zadosti je datum předpokládaného porodu. Jestli ti ho dr. potom jeste změnil je sice mozny (nechapu a neresim), ale na OSSZ to těžko zjistej. Oni mají jen tu zadost s jedním datumem a od toho se to vypočítá. Na té zadosti jich urcite neni vic. Teda, za předpokladu, že ty zadosti jsou všude stejne. Ja na ni mam normalne vytištěné datum od doktora a od toho datumu jsem vypocitala 6tydnu zpatky. Nevěřím tomu, ze by na socce vedeli, že ti doktor po podani zadosti změnil TP. Tam to vypadá na problem nekde jinde :think:

ivašot.
Echt Kelišová 8422 příspěvků 14.12.18 08:06
@1mila2 píše:
V te zadosti je datum předpokládaného porodu. Jestli ti ho dr. potom jeste změnil je sice mozny (nechapu a neresim), ale na OSSZ to těžko zjistej. Oni mají jen tu zadost s jedním datumem a od toho se to vypočítá. Na té zadosti jich urcite neni vic. Teda, za předpokladu, že ty zadosti jsou všude stejne. Ja na ni mam normalne vytištěné datum od doktora a od toho datumu jsem vypocitala 6tydnu zpatky. Nevěřím tomu, ze by na socce vedeli, že ti doktor po podani zadosti změnil TP. Tam to vypadá na problem nekde jinde :think:

To mě taky napadlo, jak na sociálce zjistili, že datum porodu bylo změněné :think:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama