Chyba u čssz,jak dal?

Anonymní
14.12.18 05:51

Chyba u čssz,jak dal?

Ahoj jdu si pro radu, snad některá budete vědět co dál.. U gynekologa mi pak doktor několikrát změnil termín porodu a z toho důvodu mi sestřičky špatně vypocitali nástup na MD. Napsali jsme tam 25.9.2018, na předešlý den jsme ukoncovali nemocenskou. Nic se nedělo, tak jsem volala na infolinku cssz a tam mi rekli, ze je špatný datum nástupu, ze nastoupit mohu az 4.10., tak jsem jim odeslala dopis s opravenym datem, který jim přišel 13.11. (To, ze jsem přišla o peníze z nemocenské a musím si uhradit zdravotní za tech par dni, ani radsi neresim…). Na konci listopadu jsem volala znova, proč se porad nic neděje a tam mi rekli, ze je opět špatně datum, ze nastoupit mohu az 5.10. a ze pochybili oni. Tak jsem opět posílala dopis (na který jsem si i tech blbych 30 Kč musela půjčit) s opravenym datumem, který jim došel 6.12. a opět se nic neděje… Otázka zní, co s tím? Mám si stěžovat na MPSV? Nebo stále určovat u nich a jen jim pohrozit? Nevim si už rady.. Nájem nezaplaceny, lednice prázdná a už není u koho si půjčit :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5037
14.12.18 06:36

Maji myslim na zpracovani podkladu cas do konce prosince, kdyz jsi vlastne zadost poslala az v prosinci - mmch nechapu, to jako neumis sama kouknout do kalendare? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2922
14.12.18 06:42

Taky myslim,ze maji na to 30dni…

Takze Ty od rijna jsi bez financi?V rijnu posledni neschopenka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
787
14.12.18 06:59

Nemuzes tam osobne? Jinak urcite bych si stezovala(zkus si zavolat na urad prace na bezplatne pravne poradenstvi).. maji v tom sileny bordel, ja take dostala 3 informace na lince, pak jsem radeji jiz psala jenom emaily, nakolik jsem to chtela mit cerne na bilem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.18 07:21

@rozand umím se kouknout do kalendáře,ale když jsem měla dohromady 5 termínu porodu,tak je to těžké. Ani sestřičky a doktoři v porodnici nevěděli,který platí.
@Kralikcek ano od října bez peněz..
@flybe osobně bohuzel nemůžu.. Jsem vedena v Praze a to mám 200km

• Citovat
  • Nahlásit
69306
14.12.18 07:22

No, pokud jste měnili datum porodu jako za pochodu, je to velmi neobvyklé, konečné datum se stanovuje po prvotrimestráním screeningu nejpozději, pak už ne. A promiň mi, jsi těhotná, budeš za chvíli rodit a rozhodí tě ani ne měsíc zpoždění jedné výplaty mateřské tak, že nemáš na nájem a na jídlo? Nějaká úspora, rezerva, zadní vrátka? Pokud 6.12. dostali podklady, tak prostě 14.12. nebudeš mít peníze. Navíc, i sociálka vyplácí peníze ve výplatních termínech, má jich několik, co se zpracuje, dá se pokyn k vyplacení peněz a není to ten den, ale v nejbližším výplatním termínu té konkrétní správy, nejsou všude stejné. A nejlepší je tam zajít osobně a zeptat se jich přímo, jak to je a kdy mají termín. A zlobit se krom na ně i trošinku na sebe, že jsi v situaci, že se zpozdí vyřizování papírů, které ani není úplně jen jejich chyba, když za pochodu se několikrát mění termín porodu, a ty nemáš ani na nájem, ani na jídlo, ani na známku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.18 07:30

@terinka4444 tak hlavně to není necely měsíc, ale pres dva měsíce. Posledni peníze přišli 1.10. A to už me opravdu rozhodi… Jinak rezervu jsem samozřejmě měla,jinak bych nevydrzela az do teď. A naposled to je chyba na jejich straně,to sami přiznali.

• Citovat
  • Nahlásit
1366
14.12.18 07:36

@terinka4444 taky úplně čumím. Co otec dítěte? Co nějaká rezerva? Mám rodičák 5200 a kdybychom měli být živi jen z toho, jsme dávno pod mostem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.18 07:41

@7.straka otec je OSVČ, momentalne spis v krachu.. A vy mate rezervu aby jste z toho vyzila na 3 měsíce dopředu? Z nemocenské nevim, jak bych to dala dohromady.. Jak už jsem psala výše,nějaká rezerva byla,ale ne na tak dlouho. A nemluvím o rodicaku,ale o mateřské, tu mám mít 18000,– to je trochu rozdíl.

• Citovat
  • Nahlásit
533
14.12.18 07:43

Ja jsem mela terminu minimalne 7 (v rozmezi 17.3. - 2.4.) a nikdy s tim nebyl problem… :nevim: takze te s timto chapu… kazdopadne na to maji 30 dni, takze bych pocitala az nekdy v lednu. :( popripade se muzete pozeptat osobne v miste bydliste (i kdyz tam neni trvaly pobyt, mne taky poradili) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14251
14.12.18 07:46

Po doloženi dokladů mají na výplatu 30dnu. A představ si že ano, máme rezervu cca 6platu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.18 07:46

@Lambisko bohuzel pan doktor zrovna ten termín zmenil v době,kdy jsme podavali zadost. Sestricka nevedela,který termin,tak tam prostě nějaký napsala.. To mi samozřejmě bylo sdeleno az potom,co byla zadost podána. Ani jsem nevedela,ze mi změnili termín.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.18 07:49

@lachtanice86 tak to se máš, já jsem rok po škole a kupovali jsme dum, který renovujeme svépomocí včetně elektřiny vody atd.. Takže už fakt nejsme tak bohatí,aby jsme si soucasne udelali rezervu 6 platu. Bohužel..

• Citovat
  • Nahlásit
1886
14.12.18 07:54
@Anonymní píše:
@Lambisko bohuzel pan doktor zrovna ten termín zmenil v době,kdy jsme podavali zadost. Sestricka nevedela,který termin,tak tam prostě nějaký napsala.. To mi samozřejmě bylo sdeleno az potom,co byla zadost podána. Ani jsem nevedela,ze mi změnili termín.

V te zadosti je datum předpokládaného porodu. Jestli ti ho dr. potom jeste změnil je sice mozny (nechapu a neresim), ale na OSSZ to těžko zjistej. Oni mají jen tu zadost s jedním datumem a od toho se to vypočítá. Na té zadosti jich urcite neni vic. Teda, za předpokladu, že ty zadosti jsou všude stejne. Ja na ni mam normalne vytištěné datum od doktora a od toho datumu jsem vypocitala 6tydnu zpatky. Nevěřím tomu, ze by na socce vedeli, že ti doktor po podani zadosti změnil TP. Tam to vypadá na problem nekde jinde :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10256
14.12.18 08:06
@1mila2 píše:
V te zadosti je datum předpokládaného porodu. Jestli ti ho dr. potom jeste změnil je sice mozny (nechapu a neresim), ale na OSSZ to těžko zjistej. Oni mají jen tu zadost s jedním datumem a od toho se to vypočítá. Na té zadosti jich urcite neni vic. Teda, za předpokladu, že ty zadosti jsou všude stejne. Ja na ni mam normalne vytištěné datum od doktora a od toho datumu jsem vypocitala 6tydnu zpatky. Nevěřím tomu, ze by na socce vedeli, že ti doktor po podani zadosti změnil TP. Tam to vypadá na problem nekde jinde :think:

To mě taky napadlo, jak na sociálce zjistili, že datum porodu bylo změněné :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Načítám video...

Mohlo by vás zajímat

Načítám video...