Čisté moře v Italii, ne moc na jihu..? Je to možné?

4655
11.4.22 10:33

Ciste more v italii, ne moc na jihu..? Je to mozne?

Neni to oxymoron? Asi ano…jakou lokalitu a plaz byste doporucili, abychom memuseli jezdit au na sicilii? Do chorvatska nechceme. Rada bych navsticila Veronu a aspon jedno odpoledne se vykoupala v cistem mori. Jefeme n 7 dní. (Víc nejde) Mame decko rok a pul :).

Dikx za tipy :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
42738
11.4.22 10:35
@Niemeyer píše:
Neni to oxymoron? Asi ano…jakou lokalitu a plaz byste doporucili, abychom memuseli jezdit au na sicilii? Do chorvatska nechceme. Rada bych navsticila Veronu a aspon jedno odpoledne se vykoupala v cistem mori. Jefeme n 7 dní. (Víc nejde) Mame decko rok a pul :).Dikx za tipy :kytka:

Jednoznačně Elba :srdce: Nádherné pláže, každá jiná.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31245
11.4.22 10:53

My byli v Toskansku a naprosta spokojenost. Ale plaze jsou pisecne, takze ten pisek se viri, s tim neudelas nic. :nevim: Byli jsme nedaleko Elby, ale na pevnine.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7874
11.4.22 11:13

Taky mě Toskánsko nijak nepohoršovalo, bylo to fajn. (Kus pod Livornem)
Jih pochoptelně ok leckde, ale třeba ten záliv u Benátek vůbec neznám, nemám srovnání.

Určitě někdo poradí lépe, kdo tam jezdí často na různá místa.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
555
11.4.22 11:42

Byli jsme na písečné pláži u Benátek- Lido di Jesolo a bylo to fajn. Ne teda tak krásné jako jsou fotky výše, ale normální pláž..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4655
11.4.22 13:13

@Betty MacDonald na Elbu se dá dostat autem? tam jsou trajekty?

Díky všem za tipy! :)

Chápu, že se jemný písek prostě víří, nevadí. :)

Líbilo by se mi taky něco kde moc nefouká a není výheň, na vítr jsme náchylní celá rodina a možná něco menšího, aby manžel přežil, on nedává ty kilometrové pláže bez kousku stínu. Ideálně nechat manžela hekat pod stromy :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42738
11.4.22 13:15
@Niemeyer píše:
@Betty MacDonald na Elbu se dá dostat autem? tam jsou trajekty?

Díky všem za tipy! :)

Chápu, že se jemný písek prostě víří, nevadí. :)

Líbilo by se mi taky něco kde moc nefouká a není výheň, na vítr jsme náchylní celá rodina a možná něco menšího, aby manžel přežil, on nedává ty kilometrové pláže bez kousku stínu. Ideálně nechat manžela hekat pod stromy :D

Na Elbě stromy jsou, byla jsem tam ve 3 kempech, 2 přímo u moře. Taky kvůli stínu. A ano, jede se tam trajektem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4655
11.4.22 13:18

Tak koukám do mapy, Elba nádhera, ale je už hodně daleko :( jedeme s děckem poprvé a nechceme moc ty dlouhé jízdy autem riskovat… už dojet do Itálie bude úspěch.

Takže něco malého, ve stínu, co je blízko Benátek, Verony, Padovy…

nejníž se odvážíme asi někam k Ravenně, Pise a Livornu… vím, že odtud by to na Elbu bylo už jen kousek…!…ale přeci jen to už je 5 hodin jízdy z Ferrary, kde nejspíš budeme, a to je dost :?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42738
11.4.22 13:20
@Niemeyer píše:
Tak koukám do mapy, Elba nádhera, ale je už hodně daleko :( jedeme s děckem poprvé a nechceme moc ty dlouhé jízdy autem riskovat… už dojet do Itálie bude úspěch.

Takže něco malého, ve stínu, co je blízko Benátek, Verony, Padovy…

nejníž se odvážíme asi někam k Ravenně, Pise a Livornu… vím, že odtud by to na Elbu bylo už jen kousek…!…ale přeci jen to už je 5 hodin jízdy z Ferrary, kde nejspíš budeme, a to je dost :?

Ta Elba je už jen hoďku tím trajektem. Stojí za to.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4655
11.4.22 13:20

Každopádně si to zapamatuju jako tip pro manžela. třeba se fakt budeme nudit, vše půjde hladce a budeme mít energii!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42738
11.4.22 13:23
@Niemeyer píše:
Každopádně si to zapamatuju jako tip pro manžela. třeba se fakt budeme nudit, vše půjde hladce a budeme mít energii!

Našim dětem se ta cesta trajektem moc líbila.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4655
11.4.22 13:34
@Betty MacDonald píše:
Ta Elba je už jen hoďku tím trajektem. Stojí za to.

děkuju, jestli stojí, zkusíme to. Máme bohužel jen 1 týden, včetně cesty autem tam a zpět… jeden den bude jen cesta do Verony (dojedeme večer, spát) tam bychom rádi strávili den, třetí den když popojedeme k pise, tak čtvrtý den do Elby… tam být pátý den a ten šestý a sedmý věnovat cestě zpátky do čr se zastávkou (asi) v Miláně.
No, trochu mi tam 1 den navíc chybí, ale třeba to bude ok…6
No, přijde mi to na Elbu - 1 den málo.

Možná ale budeme mít Veronu i s Mantovou projitou za půl dne a budeme chtít jižněji dřív.
Já bohužel neřídím a celé to bude na manželovi…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3204
11.4.22 13:49

Krásné pláže oceněné modrou vlajkou za čistotu byly kdysi ve Střední Itálii pod Anconou, středisko si bohužel nepamatuju. Ale dovca fajn, výlety Benátky, San Marino, Řím. Ještě vím, že to byl kraj Emilia Romagna, asi 100 km do San Marina a 400 km do Říma.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3741
11.4.22 14:05

Hezké je to v Cinque terre několik vesnic asi 20 km od La Spezie. Západní pobřeží, Středozemní moře.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24995
11.4.22 14:23

Palmovka, gargano, ale nám se líbilo i u Benátek, třeba Emilia Romana

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

CabrioFix

  • (4.8) + 31 recenzí

Tario

  • (4.1) + 16 recenzí

Juno Fix

  • (4.6) + 14 recenzí

King plus

  • (4.4) + 14 recenzí

Aton

  • (4.4) + 13 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin