Clostilbegyt bez lékaře ano nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kracmeratko
Kecalka 411 příspěvků 22.05.09 17:34
Clostilbegyt bez lékaře ano nebo ne?

Dobrý den, již přes rok a půl se marně snažíme o miminko. Lékař konstatoval, že u mě dochází k ovulaci velmi zřídka a pravděpodobnost přirozeného otěhotnění je minimální. Sestra je na tom podobně. Jí doktor předepsal Clostilbegyt a dnes má na testu //. Nás rovnou odeslal do CARu, kam jsme objednaní až v srpnu.
Napadlo mě tedy, vzít lék, který zbyl sestře a vyzkoušet ho. Myslíte, že mi nemůže ublížit? Je to rozumné? Na jednu stranu je tu obrovská touha po mimi a na druhé strach z možných rizik. Díky za názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.09 17:42
.

Ahoj, to si snad děláš legraci! :-) To jsou hormony, je to pouze na předpis, nezahrávej si se svým zdravím..Dr. ti musí udělat horm. rozbor, předepsat kdy to máš brát atd. Ne pro každého je tento lék vhodný, to není jak housky na krámě, si to jen tak brát…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 22.05.09 17:59

Na jednu stranu je pravda, ze lecba clostikem ma sva rizika, hrozi, ze ti narostou cysty a mela bys byt sledovana doktorem. Na druhou stranu, pokud je u tebe problem v ovulaci, tak ti Dr. stejne nejspis Clostik na:,–(i a byly tu i pripady, ze Clostik napsal obvodni gynekolog a zadne UZ kontroly pak nedelal.
Tak si jen rozmysli, jestli budes ochotna priznat, zes to brala, v pripade, ze se u tebe nejake potize skutecne vyskytnou.

Mas uz nejakou diagnozu? Pokud bys jen nemela ovulaci, tak bych to asi zkusila, pokud mas ale zjistenou PCO, tak bych do toho sama nesla.

suvik
Nadpozemská drbna 26499 příspěvků 22.05.09 18:02

Pri brani bys mela byt sledovana, kvuli hyperstimulaku (neni tak casty jako pri Ivf, ale riziko je) a moznym cystam. Nicmene nekteri dr. jej predepisuji a pacientku stejne nekontroluji. Ja jsem mela podobny choutky, nicmene pockala jsem si na dr. a dobre jsem udelala, doslo na cystu, nakonec i na laparku. Takze bŕala bys na sebe toto riziko, s tim bych pocitala. Nemusi ti byt smzrjm nic…a muze se zadarit, ale…

suvik
Nadpozemská drbna 26499 příspěvků 22.05.09 18:03

Cha Pudlo, skoro totez co…ale ja tukam jen jednim prstem :-) :-)

akydo
Závislačka 2591 příspěvků 22.05.09 18:08

Taky beru Clostilbegyt první měsíc, ale bez doktorky bych do toho nešla.Tak za svým lékařem dojdi a zeptej se ho na to. Určitě nezačínej sama…pak kdyby náhodou se něco stalo…třeba cysta a tys mu řekla, že jsi si sama naordinovala prášky…tak tu jeho reakci bych vidět nechtěla

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 22.05.09 18:39

Tak obecne doktor lip snese, kdyz se pacient prizna, nez kdyz mu to i nadale taji a pak to treba vede k nespravnym zaverum.

kracmeratko
Kecalka 411 příspěvků 22.05.09 20:22

Ahoj holky, děkuji za reakce a srandu si opravdu nedělám, ale je tu veliké ALE.....
Moje diagnóza je anovulační cykly, ovulace 1 - 4× do roka, absence menstruace (na to beru Proveru), hormonální profil v pořádku, kromě té ovulace, cysty ani žádné jiné problémy nezjištěny, PCO nepotvrzeny.
Jinak když to vezmu podle sestry..... Proveru máme v cyklu rozepsanou stejně, clostík dostala na podporu ovulace na tři měsíce, žádné ultrazvukové kontroly během užívání, k doktorovi měla jít až po dobrání posledního cyklu. Je mi jasné, že bych si neměla s léky bez lékaře zahrávat, jenže už rok běháme po vyšetřeních, všechno mi přijde strašně zdlouhavé, každoměsíční čekání a doufání, že se objeví //, asi mi to už trochu zatemňuje mozek, proto jsem zakládala tuto diskuzi, abych si to vše srovnala v hlavě a neudělala něco, čeho bych mohla později litovat. Myslela jsem, že bych zkusila jenom jeden měsíc, ale je tu to ALE .........
Stejně Vám děkuji za názory.

Lionett
Kecalka 178 příspěvků 22.05.09 21:54
ahoj

tak to mám bohužel stejný problém, ale ještě navíc bez té ovulace…a nebo jestli vyjímečně je, tak to stejně nepoznám…
Na absenci MS beru Utrogestan, bohužel Clostil. mi dát doktor nechce, že mi prý kvůli nadváze nezabere, docela mě tím zaskočil.....
Zkus vydržet do toho srpna :roll:

petrusha
Závislačka 2748 příspěvků 23.05.09 10:32

Já bych si také nezahrávala, co když se objeví komplikace a budeš potom muset čekat ještě déle. Po konzultaci s lékařem se určitě potom dočkáš a budeš mít brzy //

Pipina
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 23.05.09 15:22

clostík je svinstvo, cosi budeme povídat, ale myslim si, že bys to měla vyzkoušet. Jen nechápu, proč se prostě nezeptáš doktora. Já jsem prostě za nim přišla, že chci clostík a on mi předepsal. A to mě ani neposílal na žádný kontroly a nedělal žádný profily či co. Taky mi nechodí MS (brala jsem dufhaston) a ovulace taky nechodila. Pokud máš problém s ovulací, taky by ti tohle určitě pomohlo.

Tak prostě řekni doktorovi, že jsi o tom slyšela a proč ti to zatim ještě nedal. Bez jeho vědomí, bych to nebrala. ale zas nevidim důvod proč by ti měl brátit v tom abys to brala.

nadváha: tak to mě zas něco pobavilo. Já mám nadváhu, že bych s ní mohla živit půlku Somáslka a mě teda pomohl a to o už podruhé. :wink:

Jináč mám doma neotevřené dvě lahvičky, které bych ti klidně mohla nabídnout, ale skutečně je teď podstatné, aby ses svého doktora nebála a prostě se ho zeptala.

radulina29
Stálice 53 příspěvků 23.05.09 15:48

Ahojky holky!
Potřebovala bych poradit ohledně Clostíku.
Po vysazení antikoncepce mi nechodila menstruace. Doktorka mi nejdříve píchala injekce, potom mi dala Norethisteron, po kterém jsme se nemohli 1/2 roku snažit o mimi. Loni v červnu mi dala Duphaston a otěhotnět se mi dodnes nepodařilo. Měřím si teplotu a okolo 16 dne vystoupá nad 37. Tak jsem z toho blázen.
Hlavně mám nervy z toho, že nás už pošle do centra asistované reprodukce do Prahy a ten clostík mi vůbec nenabídla!!!
Myslíte si, že mám změnit lékaře, nebo opravdu jet do Prahy?

Lionett
Kecalka 178 příspěvků 23.05.09 16:10
Norethisteron

Radulinko a jak ti po Norethisteronu bylo? Já ho brala na srovnání cyklu a byl to děs, otekly mi nohy, celkově mi nebylo dobře. Už bych ho nechtěla ani za nic.
Teď mám zas Duphaston, to je nejjistější..

Lionett
Kecalka 178 příspěvků 23.05.09 16:13
Nadváha

Pipino, jestli to dobře chápu, tak ti Clostil zabral i při nadváze? No jenže já mám 90 kg na 159 cm, takže žádná sranda.. Ale ostatní holky taky všude píšou, že otěhotnění nebyl až takovej problém. Ale hádat se s dr. nemůžu… Docela mu zatím věřím, mám na něj reference, že je to odborník, narváno má pořád… Nicméně, zhubnout chci tak jako tak kvůli zdraví, pak uvidím, třeba ovulace přijde sama :P

radulina29
Stálice 53 příspěvků 23.05.09 17:08

Jak mi bylo po Norethisteronu?
Docela dobře, jen jsem přibrala 6 kg. Ihned po vysazení jsem je shodila.
Hormony prostě zadržují vodu v těle.
Beru Duphaston a také jsem trochu přibrala, ale snad po mimi něco shodím. Také mám trochu nadváhu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trápení rychlobruslařky Sáblíkové: Vyřešilo by její trable těhotenství?

Celých třináct let nechyběla Martina Sáblíková (31) na stupních vítězů na... číst dále >

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >