Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Dobry den maminky, jdu si k vam pro radu. Mame doma 2mesicni dcerku Nelinku(nar. 24.7.19). Jsem uz bezradna, je mi do place a obcas si říkám l, jestli nejsem spatna matka a nedelam něco špatně..tak k veci: Nelinku kojim, dokrmuji Hippem, ale jen kdyz jdeme nekam ven nebo obcas na vecer. Snazim se o nejaky ten režim. Třeba kojeni co 3 hodky. Ale jw to prostě nemozne. Mala porad place, ma i zachvaty, kdy uplne zrudne a „rve“ tak, že mam az strach aby se nezadusila. Kojim i co hodinu, a je to opravdu vyčerpávající. Pripada mi, ze ma proste porad hlad. Je porad takova plactiva, nespokojena. Trapi nás asi i brisko, davam espumisan a probiotika alw s prdenim a kakanim problem nemame..v noci spinka pekne. Vecer usne sice az kolem 9 ale vzbudi se az kolem 3-4rano na kojeni. Potom uz je to ale horsi, budi se co hodinu. Prso neksy ani nechce ale place a place. Kdyz jdem ven tak spinka pekne. Ale porad je to s kravalem. Chxce byt proste pořádna rukach, ale někdy aninto nepomaha a pláče, pláče a pláče. Spani v postylce neexistuje.
Mela jste to taky tak některá? A jak jste to zvladla? Ja uz proste nevim. Mame starsi 8letou dceru ale nemeli jsme takove „problemy“.
Dekuji moc vsem ![]()
@Nikol23 píše:
Dobry den maminky, jdu si k vam pro radu. Mame doma 2mesicni dcerku Nelinku(nar. 24.7.19). Jsem uz bezradna, je mi do place a obcas si říkám l, jestli nejsem spatna matka a nedelam něco špatně..tak k veci: Nelinku kojim, dokrmuji Hippem, ale jen kdyz jdeme nekam ven nebo obcas na vecer. Snazim se o nejaky ten režim. Třeba kojeni co 3 hodky. Ale jw to prostě nemozne. Mala porad place, ma i zachvaty, kdy uplne zrudne a „rve“ tak, že mam az strach aby se nezadusila. Kojim i co hodinu, a je to opravdu vyčerpávající. Pripada mi, ze ma proste porad hlad. Je porad takova plactiva, nespokojena. Trapi nás asi i brisko, davam espumisan a probiotika alw s prdenim a kakanim problem nemame..v noci spinka pekne. Vecer usne sice az kolem 9 ale vzbudi se az kolem 3-4rano na kojeni. Potom uz je to ale horsi, budi se co hodinu. Prso neksy ani nechce ale place a place. Kdyz jdem ven tak spinka pekne. Ale porad je to s kravalem. Chxce byt proste pořádna rukach, ale někdy aninto nepomaha a pláče, pláče a pláče. Spani v postylce neexistuje.
Mela jste to taky tak některá? A jak jste to zvladla? Ja uz proste nevim. Mame starsi 8letou dceru ale nemeli jsme takove „problemy“.
Dekuji moc vsem
Některá miminka jsou bohužel plačtivější. Hodně maminek tu doporučovalo nosítko, používáte? Jinak ohledně krmení, nezapomeňte že pokud budete kojit moc brzy po sobě, tak se jí nové mléko smíchá v žaludku s tím natráveným a to prý není dobře. Umělé mléko tráví miminko mnohem déle než mateřské a rozhodně není třeba dávat další dávku brzy, nejdříve za 3 hodiny. Když ji dokrmíte, odříhne si? Trpí ublinkáváním?
@libertado odrihava. Ublinkla si snad pouze 2 za ty 2 mesice. Ja vim ze neni dobre kojit a krmit casto ale ja uz nevim peoate co delat..krmeni co 3 hodky mi dopprucila i dr ale Pripada mi ze ma porad hlad. Dudlik absolutne nechce. vsichni nas uklidnuji, ze to koncem 3.mesice prejde.
Mely jsme to podobne a mudr rikala, ze se mam snazit o pauzy aspon dve hodiny pri kojeni, protoze je pak prejedena a boli ji brisko…u nas nastesti normalne zabral dudlicek a ted uz to preslo, jak ji zajomaji hracky a ma uz dalsi komunikacni dovednosti, jako piskani a prskani
tak uz tolik nerve
. Fungovaly na ni ruzne veci, jednou svazat do plinky na Karpa, nebo dat na brisko, taky hodne rvala, kdyz byla unavena, tak stacilo na ni „hodit“ plinku a usla a pak byla spokojenejsi, taky zabiralo si ji dat briskem na sebe a usla, taky se uklidnila, kdyz jsme ji sundali plinku a nechali ji dole bez.
@Nikol23 píše:
@libertado odrihava. Ublinkla si snad pouze 2 za ty 2 mesice. Ja vim ze neni dobre kojit a krmit casto ale ja uz nevim peoate co delat..krmeni co 3 hodky mi dopprucila i dr ale Pripada mi ze ma porad hlad. Dudlik absolutne nechce. vsichni nas uklidnuji, ze to koncem 3.mesice prejde.
A to nosítko? Některé děti to první měsíce potřebují. Vím, o čem mluvím. Syna jsem nosila první tři měsíce neustále. Sice to odnesly moje záda, ale zas byl klid.
Mám něco podobného se 4m synem. Jen máme s prdy a kakáním problém. U staršího - 6let - toto také neznám. Řekla bych a doufám, že z toho vyrostou. Režim u nás ale neexistuje. Někdy se nají a spí, jindy zas usne a jí až potom. Jediné co se +- dá dodržet je jít spát kolem 20h.. Ale poslední dobou je to k ničemu, protože v noci je vzhůru každou hodinu max 2..
@libertado uvazuji o satku. Je pravda ze je to takovy „cicek“ a nejlepe je ji u me na brisku.
@Nikol23 píše:
@libertado odrihava. Ublinkla si snad pouze 2 za ty 2 mesice. Ja vim ze neni dobre kojit a krmit casto ale ja uz nevim peoate co delat..krmeni co 3 hodky mi dopprucila i dr ale Pripada mi ze ma porad hlad. Dudlik absolutne nechce. vsichni nas uklidnuji, ze to koncem 3.mesice prejde.
Ale teda rikala nam doktorka, ze aspon ty dve hodiny jsou dobre, ale ze ji nemam nechat brecet, a kdyz to nepujde jinak, tak ji mam dat i driv.., ale casto to bylo neco jineho nez hlad..vetsinou prdiky, nebo ta unava, to je neco, kvuli cemu nejvic place do dnes..a take krkani no..po jidle si odrihne, ale pak klidne jeste 3 x, 5 x… ale ted ve 4 mesicich uz vetsinou poznam, co jo je..ve 2 mesicich jsem brecela s ni a ptala se sama sebe, proc jsem vlastne chtela miminko
![]()
@Melodie91 my ale neplaceme😏 my peoste uplne „rveme“.. Tak snad to přejde
Ahoj, opravdu moc ti doporučuji šátkovat, já sama dceru nosila v šátku už týden po porodu a nedám na to dopustit. Spala jen v šátku nebo na melm hrudníku, postýlka připadala do úvahy až někdy po třetím měsíci a taky jen někdy. V kočárku malá plakala. Já ji nosila několik hodin denně, ona i já jsme díky tomu byly klidnější a nakonec si to užívaly. Asi v půl roce jsem pořídila nosítko. Opravdu zkus a vydrž, bude líp ![]()
U kojeni neni nutne dodrzovat rozestupy a uz vubec ne 3 hodiny. Pokud to doktorka radi, je o nekolik desetileti pozadu. Pokud tim myslela to UM, tak ok.
Starsi syn byl stejny, navic se budil kazdou hodinu az dve
Psycho no. Pomohlo - nosit, poridila jsem si satek a pak nositko. Spal se mnou. Chodit ven - nekdy vydrzel v jezdicim kocarku a kupodivu byl klidnejsi mezi lidmi/ v hluku, I ja se rozptylila. A vydrzet, I kdyz na pozornost je narocny doted a to jsou mu 4
Pokud mas moznost, vyuzij nekoho na hlidani a odpocin si, ja tohle moc nemela.
@Nikol23 píše:
@Melodie91 my ale neplaceme😏 my peoste uplne „rveme“.. Tak snad to přejde
Jojo, rvala uplne do ruda, manzel vydesenej, ze nedycha a pak se pridalo prohybani..vylozene mosty na hlave a na patach..
jsme se pak uz i smali, ze je to jak z vymitace dabla
, ale uz je to vsechno pryc cca 14 dni, 3 tydny..zitra ji budou 4mesice
@beruska9 takze prostě fakt kojit kdykoliv si rekne? Neni potom přejezena? Ptam se jakp bych mela 1.dite,ale uz fakt nevim co delat no.