Co dělat když chce mimčo příkrm až po mléku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katerineorion
Nováček 9 příspěvků 15.04.19 10:38
Co dělat když chce mimčo příkrm až po mléku

Dobrý den maminky,
už nevím co dělat. Můj syn ( 6,5 měsíce ) nemá problém papat příkrmy. Problém je v tom, že si dá až po plné dávce um, třeba hodku, hodku a půl. Čímž se mi ale nikdy nemůže stát, že takhle dávku mléka nahradím. Zkoušela jsem dávat dřív a prostě začne hystericky plakat. Když mu budu to mléko před příkrmem postupně ubírat, bude ječet, že má málo mléka. Proto se ptám, nemá někdo nějakou radu? Předem moc děkuji.

Reakce:
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1511 příspěvků 15.04.19 10:44

A vadi ti to? Třeba u kojených dětí je to naopak doporučovaný postup. To je nenahrazovat kojení, jen nabízet příkrmy v určitý čas navíc. Takže bych to nehrotila a dělala to tak, jak to tve dítko potřebuje. Přestaň řešit tabulky a řiď se potřebami tvého dítěte.

lucynka25
Echt Kelišová 9255 příspěvků 1 inzerát 15.04.19 10:49

@katerineorion vzdyt je jeste maly, to nevadi.
Ja treba kojila a take si dcera dala nejprve mleko, pak jidlo a pak zase mleko.Pak jsme to delali, ze nejprve jidlo, pak se dojedla mlekem ;)

Kriss Tina
Echt Kelišová 9526 příspěvků 15.04.19 10:53

Půlročnímu nemusíš odbourávat hned poledni mléko, prostě mu dej mliko a pak ten příkrm, důležité je aby si zvykal na ty chutě a konzistence a ne aby mu ten příkrm rovnou nahradil mlíčko. Nevidím rozdíl jestli má nejdřív mléko a pak příkrm nebo obráceně, protože většina dětí se po tom příkrmu stejně ještě mlékem dorazí…

katerineorion
Nováček 9 příspěvků 15.04.19 10:56

Nevadí a tabulky jsou rozhodně poslední co sleduji a řeším. Jen mi šlo o to, abych mu tím nějak neubližovala a nepřecpávala ho. Proto chci znát i jiné názory. Děkuji moc.

katerineorion
Nováček 9 příspěvků 15.04.19 10:56
@Kriss Tina píše:
Půlročnímu nemusíš odbourávat hned poledni mléko, prostě mu dej mliko a pak ten příkrm, důležité je aby si zvykal na ty chutě a konzistence a ne aby mu ten příkrm rovnou nahradil mlíčko. Nevidím rozdíl jestli má nejdřív mléko a pak příkrm nebo obráceně, protože většina dětí se po tom příkrmu stejně ještě mlékem dorazí…

Jasný děkuji moc.

katerineorion
Nováček 9 příspěvků 15.04.19 10:58
@Adelka951 píše:
A vadi ti to? Třeba u kojených dětí je to naopak doporučovaný postup. To je nenahrazovat kojení, jen nabízet příkrmy v určitý čas navíc. Takže bych to nehrotila a dělala to tak, jak to tve dítko potřebuje. Přestaň řešit tabulky a řiď se potřebami tvého dítěte.

Nevadí a tabulky jsou rozhodně poslední co sleduji a řeším. Jen mi šlo o to, abych mu tím nějak neubližovala a nepřecpávala ho. Proto chci znát i jiné názory. Děkuji moc.

barca.hrosik
Závislačka 3176 příspěvků 15.04.19 10:58

Ja u deti davala prikrm a mleko sami postupne snizovaly davku mleka…takze bych mu doprala…

P4ja
Echt Kelišová 8664 příspěvků 15.04.19 10:59
@katerineorion píše:
Nevadí a tabulky jsou rozhodně poslední co sleduji a řeším. Jen mi šlo o to, abych mu tím nějak neubližovala a nepřecpávala ho. Proto chci znát i jiné názory. Děkuji moc.

Neubližujes. Taky jsem to tak dělala. Dávala jsem jídlo mezi kojením. A postupně jsme se dostali na to, že přes den kojim třeba jen dvakrát a v noci taky. I když někdy jídla moc nesni a kojim vic.

katerineorion
Nováček 9 příspěvků 15.04.19 11:02
@Kriss Tina píše:

Jasný, beru na vědomí :-)

katerineorion
Nováček 9 příspěvků 15.04.19 11:03
@Kriss Tina píše:

Taky si myslím, jen má křeče a hrozně prdí, tak právě mám strach abych mu to tím ještě víc nepodpořila.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9526 příspěvků 15.04.19 11:04

@katerineorion a co mu dáváš za příkrm? To bych prisuzovala třeba spíš nadymave zelenině než mléku

Tichošlápek
Extra třída :D 13699 příspěvků 15.04.19 11:04

Podle mne to nevadí, pokud ho pak nebolí bříško a nezvraci. Což byl problém u nás, protože mladší proste nemá žádnou zaklopku a jí dokud mu to doslova neteče z pusy ven. Takže tomu jsem to musela regulovat a kojit ho kratší dobu, aby to pak měl v rovnováze s příkrmem

katerineorion
Nováček 9 příspěvků 15.04.19 11:11
@Kriss Tina píše:
@katerineorion a co mu dáváš za příkrm? To bych prisuzovala třeba spíš nadymave zelenině než mléku

To ne, tyhle potíže měl předtím a tak jsem mu příkrm vysadila. Taky jsme se vrátili zpět na UM 1, neb 2 je s bílkovinou a vypadá, že zvracení je lepší. Ale prdení a křeče jsou pořád. Ve čtvrtek jdeme na sono bříška.

Váš příspěvek
Reklama