Vaření prvních příkrmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Deniska73
Povídálka 15 příspěvků 25.03.19 14:41
Vaření prvních prikrmu

Ahoj,
Našla jsem plno diskuzi, ale nikde nenašla přesně to, co mě zajímá :lol:
Začali jsme s prikrmy, nejdříve jsem kupovala, ale ty ceny :zed: Tak jsem se rozhodla vařit.
Zeleninu očistím, většinou bio nebo domácí, podusim na páře, rozmixuji a pak ještě přes sitko. Nakonec přidávám trosku čerstvého mateřského mléka.
1.Hodně jsem ale četla, ze by se měl přidávat nějaký olej/máslo. Ale nevím, zda přidávat ještě k mleku? 8o
2. Vadí, když je mrkev z minulého roku a je naklicena? Vím, ze u brambor to vadí.
3. Jak dlouho můžu uchovávat takhle připravenou směs v lednici? Momentálně dělám cuketu + mrkev a chystám se na brokolici.

Četla jsem, ze některé potraviny by se neměly ohrivat, ze se tam tvoří více dusičnanu, ale je toho tolik, ze jsem se v tom ztratila a nikde v kostce jsem to nenašla.

Reakce:
murra
Kecalka 393 příspěvků 30 inzerátů 25.03.19 14:54

Ja jsem take prikrmy varila, zpocatku jsem mixovala, pak uz jen rozmackavala vidlickou a nakonec ani to ne. Dite se tak postupne uci jist i kousky. Nepasirovala jsem, nebyl cas a deti s tim nemely problem. Predpokladam, ze olej se pridava, protoze vitaminy A,D,E, K jsou rozpustne v oleji. Pridavani materskeho mleka mi prijde zbytecne komplikovane. Neni jednodussi dite nakojit po jidle? Uchovavani jidla pro dite v lednicce je stejne jako pro dospele. Nechavala jsem jeden den, prebytky jsem mrazila.
Naklicena mrkev nevadi, neobsahuje solanin jako bramborove klicky.

Deniska73
Povídálka 15 příspěvků 25.03.19 15:19
@murra píše:
Ja jsem take prikrmy varila, zpocatku jsem mixovala, pak uz jen rozmackavala vidlickou a nakonec ani to ne. Dite se tak postupne uci jist i kousky. Nepasirovala jsem, nebyl cas a deti s tim nemely problem. Predpokladam, ze olej se pridava, protoze vitaminy A,D,E, K jsou rozpustne v oleji. Pridavani materskeho mleka mi prijde zbytecne komplikovane. Neni jednodussi dite nakojit po jidle? Uchovavani jidla pro dite v lednicce je stejne jako pro dospele. Nechavala jsem jeden den, prebytky jsem mrazila.
Naklicena mrkev nevadi, neobsahuje solanin jako bramborove klicky.

Někde jsem četla, ze díky MM přijme potravu lépe, ale asi mas pravdu :) A olej třeba olivový od Franze?

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 25.03.19 15:33

@Deniska73 ale nemá pravdu, děláš to dobře ,to dítě tu stravu lépe přijme protože tam narazí na chuť kterou zná …já dávala máslo i mlíko … naklíčena mrkev nevadí , uvařila jsem tři druhy dávala do malých sáčku na mrazák a pak kombinovala chutě ,ale já musela vařit ve velkém já mám doma sarančata , někomu stačí do tvoritek na led.

Deniska73
Povídálka 15 příspěvků 25.03.19 15:36
@Ennny píše:
@Deniska73 ale nemá pravdu, děláš to dobře ,to dítě tu stravu lépe přijme protože tam narazí na chuť kterou zná …já dávala máslo i mlíko … naklíčena mrkev nevadí , uvařila jsem tři druhy dávala do malých sáčku na mrazák a pak kombinovala chutě ,ale já musela vařit ve velkém já mám doma sarančata , někomu stačí do tvoritek na led.

Takže i s mateřským mlékem mohu zamrazit? Nebo je lepší pouze zeleninu a až budu ohrivat, tak přidat čerstvé?
A moc děkuji za radu ;)

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 25.03.19 15:39

@Deniska73 můžeš to zamrazit i s tím ale jen na dobu kterou může být zamrazeno MM (už si to nepamatuju) ale pokud mléko stále máš je určitě lepší dát čerstvé ;)

tulipán
Závislačka 4069 příspěvků 25.03.19 15:44

@Deniska73 Pridava se lzicka panenskeho olivoveho oleje do masozeleniny 1 x denne. MM jsem nepridavala, nesnasim odstrikavani, do hotoveho prikrmu jsem pridala rozmixovany kousek jablka nebo jablecnou stavu. MM je sladke, takze prikrm trochu osladi, jablko mi udelalo stejnou sluzbu (rada lekarky). Vsude jsem cetla, ze prikrm vydrzi tri dny, uvarila jsem jeden den a jeste druhy den meli to stejne, pak jsem varila znova, tri dny mi pripadalo dlouho. Nemrazila jsem, sama mrazena hotova jidla nejim (nechutnaji mi). Zvyseny vyskyt dusicnanu muze byt i v domaci produkci, zejmena v mrkvi, zalezi na tom, cim hnojite.

lucynka25
Echt Kelišová 9249 příspěvků 1 inzerát 25.03.19 20:53

@Deniska73 Ahoj, tak určitě je super, že chceš vařit domácí stravu :palec: Já proto založila skupinku se spoustou receptů vaříme pro kojence a batolala , hodně jsem vařila a experimentovala a vždycky úspěšně, dcerka byla dobrý strávník ;)

Jinak ke tvé otázce, určitě je dobré do každého příkrmu dát kapku nějakého tuku, především kvůli zácpě a také, že se vitamíny rozpouští až v tucích, já dávala podle chuti, buď olivový olej, lněný nebo máslíčko, jak se mi co kam hodilo chuťově.
Příkrmy jsem dělala tak, že jsem si navařila maso s vývarem, rozmixovala a dala do formiček/kostiček na led a zamrazila tak různé druhy masa, pak jsem jen vyndavala dle potřeby kostičku masa a uvařila denně čerstvou zeleninu, bylo to hned ;)
Jinak moje dcerka byla zvyklá jíst každý den něco jiného, druhý den stejné jídlo už moc nechtěla :roll:

Váš příspěvek
Reklama