Co dělat, když dítě nepřijmou do ZŠ?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
31292
4.4.19 11:45

@Lama Lama to ano, ale když je jedna jediná, tak je to tak malý obvod, že je přehled - ze školek, z evidence obyvatel atp., takže se to ví trochu dopředu a počítá se s tím. nebo se do třídy místo 19 dětí vezme 25 třeba…tím se to nafouknout dá, ale ne donekonečna.
Myslím, že v oddůvodněných případech lze zajistit školu i v nespádové oblasti (ve vedlejším obvodě), ale povětšinou se to snaží zřizovatelé řešit dřív než k té situaci dojde). Že mají školy určité rezervy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81495
4.4.19 12:20
@Netopirek píše:
Ale i ta se může nafukovat jen do určitě doby. Ze zákona může být ve třídě jen určitý počet dětí a budova má jen určitý počet tříd. :nevim:

Ne, je povinností zřizovatele to zařídit. Přístavba, přestavba. U nás dokonce zvažovali směnné vyučování. Přijmout jsou povonní, basta. Je na nich, jestli školu nafouknou, vyfouknou, nebo předělaj kravín, městský úřad…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101959
4.4.19 12:23
@Lama Lama píše:
Tak když je spadovka jedna, tak prostě nafukovací být musi

Nemusi, muze ona sama zajistit jinou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81495
4.4.19 12:41
@j.a.n.i1 píše:
Nemusi, muze ona sama zajistit jinou.

Jo, to asi jo. Ale ne nepřijmout a odkázat na nulták.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101959
4.4.19 12:43
@Lama Lama píše:
Jo, to asi jo. Ale ne nepřijmout a odkázat na nulták.

Tak per huba to zkusit mohou :mrgreen: neverim, ze to napsali ofiko, spis to rekli jen ustne a spolehali na to, ze si dotycna pozada o odklad.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81495
4.4.19 12:44
@j.a.n.i1 píše:
Tak per huba to zkusit mohou :mrgreen: neverim, ze to napsali ofiko, spis to rekli jen ustne a spolehali na to, ze si dotycna pozada o odklad.

No, nam to taky řekli.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29148
4.4.19 12:46

My včera byli na zápisu ve spádové škole a s ředitelkou jsme toto řešili. Řekla, že mají 70 spádových dětí, přijímají 50. Zbytek si městská část rozhází na volná místa do jiných ZŠ. Pokud se tedy neuvolní místo díky stěhování rodiny, popř se žák dostane na nespádovou jinou školu a nejde tam.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5125
4.4.19 12:58
@Margery píše:
My včera byli na zápisu ve spádové škole a s ředitelkou jsme toto řešili. Řekla, že mají 70 spádových dětí, přijímají 50.
Říci vám to mohli, ale není to podle zákona. Podle § 36 ŠZ musí škola přijmout děti ze spádové oblasti až do maximální kapacity tj. 30 žáků ve třídě. Tím neříkám, že je uvedené řešení není vhodné a řada rodičů by s tím souhlasila. Naopak jsou ale lidé, kteří prosazují svá práva za každou cenu, jen z principu.
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101959
4.4.19 13:17

@Luboš P V nekterych případech ovšem nemusi byt maximalni kapacita třídy 30 deti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5125
4.4.19 14:00
@j.a.n.i1 píše:
@Luboš P V nekterych případech ovšem nemusi byt maximalni kapacita třídy 30 deti.

Ano, ale to by musela škola předem počítat se žáky s podpůrným opatřením, jiné zmenšení počtu jsem nenašel. Samozřejmě to možné je.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29148
4.4.19 14:10

@Luboš P jenže naše škola s PO počítá. Můj syn nastupuje do školy právě s AP :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23966
4.4.19 14:15
@Luboš P píše:
Ano, ale to by musela škola předem počítat se žáky s podpůrným opatřením, jiné zmenšení počtu jsem nenašel. Samozřejmě to možné je.

No pak jsou školy malotřídky. Ty taky mají jinou kapacitu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101959
4.4.19 16:43
@Luboš P píše:
Ano, ale to by musela škola předem počítat se žáky s podpůrným opatřením, jiné zmenšení počtu jsem nenašel. Samozřejmě to možné je.

A pak jsou jeste takove, které jsou na maximu celkove kapacity na celou skolu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65469
4.4.19 18:12
@Margery píše:
@Luboš P jenže naše škola s PO počítá. Můj syn nastupuje do školy právě s AP :nevim:

jenomže AP neznamená automacicky menší kapacitu třídy. To by musela extra doporučit poradna. Moc se to teď nedělá.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29148
4.4.19 19:36

@vokishka to jsem nepsala, to nevim, jen vim, co mi rekla reditelka u zapisu. Ze prijimaji 50 deti, takze 2×25 :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek