Co dělat, když skoro tříměsíční miminko křičí u kojení?

Anonymní
25.12.19 13:48

Co dělat ,když skoro tříměsíční miminko křičí u kojení ?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat mám první dítě syna, 1.1.2020 mu budou 3měsíce. Od narození mi krásně pil když se přidal, byl úplně hodný a v klidu, do teď kojim zatím plně, takže nebyla potřeba žádných Sunarů a podobně. Ale poslední dny co teda předvádí je pro mě kojení noční můrou…když ho přiložíme k prsu ať už levému či pravému dělá mi to u obou, tak si jen cucne odpojí se začne křičet, vrtí se, kope nohama a tak to vydrží dělat po celou dobu dokud se nenakrmi dostatečně. Jsem z toho zoufalá, protože byl fakt sikovny a neměl s tím problém. Pak jsem zkoušela odstříkat a dát mu z flašky to mi také krásně pil a teď najednou ne a dělá to samé co u prsa…nevim si s tím rady, je to opravdu o nervy jak řve a člověk neví proč…Tak se chci zeptat má někdo podobnou zkušenost? Případně jak ho u krmení zabavit aby byl v klidu a normálně pil? Jinak přibírá normálně, tak opravdu nevím kde je problém a obracím se tady na zkušené maminky. Za každou radu budu ráda :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13
25.12.19 13:53

Teda přisaje :mrgreen: překlep :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9619
25.12.19 14:01

Mně to dělaly děti vždy těsně před menstruaci nebo když jsem začala cvičit. Mléko změnilo chuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608
25.12.19 14:03

U obou nasich deti jsem tohle vyresila tak, ze jsem je na kojeni svlekla z plenky a kojila nad kyblikem (najdi si bezplenkova komunikacni metoda a obrazky, jak na to). Behem kojeni se krasne vyprazdnili, plyny odesly, kojeni zabralo kratsi dobu, nez kdyz se kojili s plinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7484
25.12.19 15:27

Boli ho bricho. Prdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
25.12.19 15:53

Tezko rict. My meli dite na UM a krmili pouze flaskou a delala nam to taky. Rvala u toho, jako bychom ji zabijeli.

Manzel si z toho delal legraci a rikal: poooooomooooc, oni me krmi!

Jinak ta situace az tak vtipna nebyla samozrejme. Co ji zpusobovalo, na to jsme nikdy neprisli. Ale ona byla celkove urvana, rvala prakticky u vseho, kdykoliv a kdekoliv. Kazde uspavani byla pracicka na 30-40min, kdy decko rvalo jako na lesy. My byli uz zvykli, ale co me tehdy nicilo bylo to, ze do te doby byla alespon pri krmeni ticho a clovek si behem krmeni trocho odpocinul od vecneho revu, ale jak zacala kricet i u krmeni, tak jsme prisli i o tu chvilku blahodarneho ticha.

A jak rikam, nikdy jsme neprisli na to, co to zpusobuje. Meli jsme podezreni, ze se ji behem krmeni krouti streva a proto ten krik? Ze ji boli brisko asi. A jak to prislo, tak to zase odeznelo. Tenhle rev u krmeni trval asi 2 mesice? Nevzpominam si uz. Proste to postupne ustavalo, az to prestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1855
25.12.19 15:56

Podle mě jde taky o prdiky. Az zacne vyvadet, dej ho na postel a zkus mu pritahnout nohy k bříšku - pokud te nenecha, bude kopat, propinat se a tak, tak jde o prdky. Zkus probiotika pro mimi a davej mu pred kojenim na lzicku kapicky, jako espumisan nebo baby calm nebo jiny (chce to vyzkoušet). Ty si taky davej pozor na jidlo-moji kluci nesnesli, kdyz jsem snedla cokoladu, nebo mliko samotne (s melcnymi výrobky nebyl problém). Kdyby sis nevedela rady, mrkni i na laktacniliga.cz a pozvi si domu laktacni poradkyni a ukaz ji to-rekne ti, jestli jsou to prdiky, nebo mu vadi plinka nebo tak. Většinou jde o sestru z dětského s dlouholetou praxí, třeba by poradila, budeš klidnější, kdyz budeš vědět, co ti chce mimi říct tím pláčem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
25.12.19 18:18

Nas malej se v tomhle veku zacal vztekat, ze mu to netece, jak byl driv zvyklej. Dokonce prestal pribyvat. Ale rozkojili jsme to, ale furt je linej poradne sat. Pry je to obvykle, ze se prsa v te dobe upravuji podle potreb ditete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3594
25.12.19 20:58

Malý bude mít také tři měsíce a U nas tohle období zrovna skončilo. Začlo to asi 5 dní před mou první ms po porodu a trvalo asi týden. Nezbývalo než ho u prsa držet násilím, i když mi to rvalo srdce. Od porodu jsem kojila z obou prsou, každé cca 15 minut. Po té, co toto vztekaci období skončilo, kojim už jen z jednoho prsu na krmení a cca 10 - 15 minut, takže bych řekla, že u nás nastavala nějaká změna v toku mléka a délce jídla. Už je to za náma :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.12.19 22:33

Pricin muze byt nekolik, jak uz vyse zminene prdiky nebo treba i spurt. Mne tohle malej delal kdyz mel prave ten spurt, vztekal se, protoze to neteklo tak rychle, jak by chtel, poznala jsem to podle toho, ze se chtel krmit casteji nez kdy jindy. Pak to delaval jeden cas vecer, kdyz chtel dudat, ale uz nechtel mliko, porad se trhal od prsu, rval a nasledne se zase prisal, a tak porad dokola. A nakonec mi to delal jednou celej den uz od rana, byla jsem z toho na prasky, kazdy kojeni prorval, prisat se nechtel, nejedla jsem nic rizikovyho, co by mohlo zmenit chut mleka apod. Kamaradka mi rikala ze okolo 3-4. mesice muze zacit i bojkot kojeni, a nemelo by se miminko drzet u prsa nasilim, aby si nevypestovalo spatnou zkusenost. Nam na to pomohl bonding, prolezeli jsme s malym spolu pul dne nahati v posteli, mazlili se, ja se venovala jen jemu, zadnej internet, televize, uklidnila jsem se a nestresovala, tulili jsme se, hladila jsem ho, pusinkovala a zase se hezky prisal sam od sebe, zkusit to muzes, nic tim nezkazis, naopak. 😊 Drzim palce, at je to co nejdrive lepsi! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
26.12.19 00:45
@NicoleMenette píše:
Pricin muze byt nekolik, jak uz vyse zminene prdiky nebo treba i spurt. Mne tohle malej delal kdyz mel prave ten spurt, vztekal se, protoze to neteklo tak rychle, jak by chtel, poznala jsem to podle toho, ze se chtel krmit casteji nez kdy jindy. Pak to delaval jeden cas vecer, kdyz chtel dudat, ale uz nechtel mliko, porad se trhal od prsu, rval a nasledne se zase prisal, a tak porad dokola. A nakonec mi to delal jednou celej den uz od rana, byla jsem z toho na prasky, kazdy kojeni prorval, prisat se nechtel, nejedla jsem nic rizikovyho, co by mohlo zmenit chut mleka apod. Kamaradka mi rikala ze okolo 3-4. mesice muze zacit i bojkot kojeni, a nemelo by se miminko drzet u prsa nasilim, aby si nevypestovalo spatnou zkusenost. Nam na to pomohl bonding, prolezeli jsme s malym spolu pul dne nahati v posteli, mazlili se, ja se venovala jen jemu, zadnej internet, televize, uklidnila jsem se a nestresovala, tulili jsme se, hladila jsem ho, pusinkovala a zase se hezky prisal sam od sebe, zkusit to muzes, nic tim nezkazis, naopak. 😊 Drzim palce, at je to co nejdrive lepsi! :kytka:

Moc děkuji za rady, jsem z toho totiž vážně na prášky. Nikdy jsem do diskusí nepsala ani nic podobného, ale řekla jsem si, že zde bude asi hodně zkušených maminek, tak proč to nevyzkoušet a nezeptat se. Tak ještě jednou děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
26.12.19 00:50
@suzka1 píše:
Podle mě jde taky o prdiky. Az zacne vyvadet, dej ho na postel a zkus mu pritahnout nohy k bříšku - pokud te nenecha, bude kopat, propinat se a tak, tak jde o prdky. Zkus probiotika pro mimi a davej mu pred kojenim na lzicku kapicky, jako espumisan nebo baby calm nebo jiny (chce to vyzkoušet). Ty si taky davej pozor na jidlo-moji kluci nesnesli, kdyz jsem snedla cokoladu, nebo mliko samotne (s melcnymi výrobky nebyl problém). Kdyby sis nevedela rady, mrkni i na laktacniliga.cz a pozvi si domu laktacni poradkyni a ukaz ji to-rekne ti, jestli jsou to prdiky, nebo mu vadi plinka nebo tak. Většinou jde o sestru z dětského s dlouholetou praxí, třeba by poradila, budeš klidnější, kdyz budeš vědět, co ti chce mimi říct tím pláčem.

Prdíky to určitě nebudou, dávám espumisan už od prvního měsíce a prdíky se urovnaly. Když je má zařazené nebo ho bolí bříško tlačí jak divý a je červený to už na něm poznám, ale tohle vztekání u kojení se změnilo minulý týden. Možná to je i tím, že jsem dostala první menstruaci po porodu, těžko říct. Zeptala bych se na poradně, ale ted mezi svátky to nejde, až 2. Ledna jdeme na první očkování tak se zeptám, pokud to nepřejde samo. Ale je to síla jak se vzteká, chápala bych kdyby toho z prsa teklo málo, ale dělá to i u odstrikavaneho mléka z flašky, tak mě to zaráží. I vám děkuji za názor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
26.12.19 00:52
@suzka1 píše:
Prdíky to určitě nebudou ,dávám espumisan už od prvního měsíce a prdíky se urovnaly . Když je má zařazené nebo ho bolí bříško tlačí jak divý a je červený to už na něm poznám ,ale tohle vztekání u kojení se změnilo minulý týden . Možná to je i tím ,že jsem dostala první menstruaci po porodu ,těžko říct . Zeptala bych se na poradně ,ale ted mezi svátky to nejde , až 2. Ledna jdeme na první očkování tak se zeptám ,pokud to nepřejde samo . Ale je to síla jak se vzteká ,chápala bych kdyby toho z prsa teklo málo ,ale dělá to i u odstrikavaneho mléka z flašky ,tak mě to zaráží . I vám děkuji za názor
@Senaida píše:
Malý bude mít také tři měsíce a U nas tohle období zrovna skončilo. Začlo to asi 5 dní před mou první ms po porodu a trvalo asi týden. Nezbývalo než ho u prsa držet násilím, i když mi to rvalo srdce. Od porodu jsem kojila z obou prsou, každé cca 15 minut. Po té, co toto vztekaci období skončilo, kojim už jen z jednoho prsu na krmení a cca 10 - 15 minut, takže bych řekla, že u nás nastavala nějaká změna v toku mléka a délce jídla. Už je to za náma :pankac:

S tou menstruací jste na to asi také kápla, dostala jsem první po porodu minulý týden ve čtvrtek a tak nějak to asi už i trvá u malého to chování. Děkuji za názor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
26.12.19 00:53
@Tarinka píše:
Mně to dělaly děti vždy těsně před menstruaci nebo když jsem začala cvičit. Mléko změnilo chuť.

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3594
26.12.19 02:48

@Meatfly tak to bude ono, bude to t9z menstruaci… teď jen vydržet :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...