Zatvrdlina, zánět a bolest v prsu

Anonymní
23.12.19 05:49

Zatvrdlina zánět bolest

Ahoj holky, co vám pomohlo na zatvrdlinu? V pátek večer jsem dostala atb, začala jsem mít 40tky, bolest prsu, tvrdost, zimnice, malátnost, zčervenání. Dnes už horečku nemám, prso bolí méně, ale mám tam zatvrdlinu, co zaboha nejde malýmu odsat, ani rozmasirovat. :roll: přikládat ji moc k tomu nejde, jelikož to mám v levo nahoře. A v leze nam kojit nejde.. Natož abych ležela nad ní..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1924
23.12.19 07:39

Ja bych si lehla na pravej bok, dite hlavu u tvyho pupku, nozicky u tvyho obliceje (proste jakoby vzhuru nohama v leze na boku)… moje dcera, kdyz mela hlad, tak to nakonec akceptovala…no a taky jsem mela zatvrdlin, neslo s nimi nic…po 3 tydnech se to samo vsaklo..ale to uz byl holce rok a pul…driv jsem taky skoncila na ATB. Mne nepomahalo prikladat, aby to ona odpijela, ale naopak ledovat a co nejvic snizovat tvorbu mlika, ale na to jsem prisla az vic jak po roce po nespoctu retenci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1819
23.12.19 07:57

Mne se jednou podarilo najit primo tu dirku, ktera byla ucpana a jehlou jsem to propichla, byl to uplny spuntik a pak to zacalo samo strikat. Jinak zbyva jen mackat a masirovat pri kojeni nebo odsavani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.12.19 08:36

@tini a jak moc hluboko? Asi jsem něco vystourala, je to velký jako zrnko písku? :mrgreen: trošku jsem dotoho bodla, a spíš jako přizvedla, odlouplo se to jako kůže. Ale nevím zda z toho něco teče..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.12.19 11:02
@Anonymní píše:
@tini a jak moc hluboko? Asi jsem něco vystourala, je to velký jako zrnko písku? :mrgreen: trošku jsem dotoho bodla, a spíš jako přizvedla, odlouplo se to jako kůže. Ale nevím zda z toho něco teče..

Mně pomohl moc tvaroh, horké koupele a masírování. Když jsem vytáhla “špunt” tak jsem masírovala a vymačkávala a krom mléka se mi pomalu dařilo dostat ven něco hodně hutného, matlavého. Asi to bylo zhutnělé mléko. Tvarohové zábaly to uvolnily a díky odstranění špuntu to šlo pomalu vymačkat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.12.19 22:01
@Anonymní píše:
Ahoj holky, co vám pomohlo na zatvrdlinu? V pátek večer jsem dostala atb, začala jsem mít 40tky, bolest prsu, tvrdost, zimnice, malátnost, zčervenání. Dnes už horečku nemám, prso bolí méně, ale mám tam zatvrdlinu, co zaboha nejde malýmu odsat, ani rozmasirovat. :roll: přikládat ji moc k tomu nejde, jelikož to mám v levo nahoře. A v leze nam kojit nejde.. Natož abych ležela nad ní..

Tak si nech radši zkontrolovat, zda už to není třeba absces… já si takhle měsíc masírovala jeden, až z toho byly 2 a skončila jsem v celkové narkoze na stole :(
A rady jsem dostávala… tvaroh, masírovat ve sprše, bradička miminka… nepomohlo naprosto nic. I laktační poradkyně (různé) mi řekly, že techniku mám ok, ale malej málo sál… do toho jsem chytla infekci a teď mám ještě solidní masírku, že nechci kojit :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.12.19 03:19
@Anonymní píše:
Tak si nech radši zkontrolovat, zda už to není třeba absces… já si takhle měsíc masírovala jeden, až z toho byly 2 a skončila jsem v celkové narkoze na stole :(
A rady jsem dostávala… tvaroh, masírovat ve sprše, bradička miminka… nepomohlo naprosto nic. I laktační poradkyně (různé) mi řekly, že techniku mám ok, ale malej málo sál… do toho jsem chytla infekci a teď mám ještě solidní masírku, že nechci kojit :pocitac:

A bolelo tě to? Kdy to vysaje tak je to lepší…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.12.19 03:42
@Anonymní píše:
A rady jsem dostávala… tvaroh, masírovat ve sprše, bradička miminka… nepomohlo naprosto nic. I laktační poradkyně (různé) mi řekly, že techniku mám ok, ale malej málo sál… do toho jsem chytla infekci a teď mám ještě solidní masírku, že nechci kojit :pocitac:

Už to ani neboli, když už tak jen malinko. Zatvrdlin tam mám víc, jdou rozmasirovat. Manželovi, mě ne :mrgreen: :mrgreen: k doktorovi se v nejbližší době Teda nedostanu, s kojencem jet hodinu ke gyn, a další dvě hodiny tam čekat…no nevím.. U nás když tě objednají na 8 tak jdem třeba až v 10-11. Je to strasny :zed: :pocitac: uvidím jak to bude vypadat dokonce týdne no..

• Nahlásit
  • Citovat
483
24.12.19 04:08

Mám za sebou bohužel hodně mastitid a po většině jsem měla zatvrdlinu. Pomohlo mi střídání poloh, preference té, kdy má miminko bradu směrem k zatvrdlině. Mírný tlak dlaní na zatvrdlinu při kojení, případě i přiložení nahrávacího polštářku při kojení. Po kojení jsem ale raději hned prso chladila, aby se zánět nevrátil. Taky je na zatvrdliny dobrý lecitin, ale spíš dlouhodobé užívání. Během pár dnů to vždycky zmizelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.12.19 05:36

@Linduš91 děkuji takže to nutně nemusí být abces :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.12.19 20:13

Dobrý večer chtěla bych se zeptat jestli se někdo setka s tim to odstrikavam mléko a bolí mě levé prso strašně pod prsem a bradavka bolavá nemůžu ani sahat na prso prosim o radu :( :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama