Co dělat po NU vakcíny Pediacel

J-K
102
13.1.19 13:34

Co dělat po NU vakcíny Pediacel

Syn měl po 2. dávce Pediacelu horečku 39st. a třičtvrtě hodiny hrozně křičel, ječel a zmítal sebou. NU samozřejmě nahlásím dr., ale chci se zeptat, zda požadovat nějaké vyšetření - neurologii?, infekční? Nebo co dělat po takovém NU? Nechci teď řešit, zda třetí dávku dát nebo ne, jde mi o to, co udělat teď. Zda je možné zjistit příčinu NU. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

11514
13.1.19 13:37

jestli teď nemá nějaké následky, tak bohužel pochybuji, že vám dá lékařka žádanku na nějaké odborné vyšetření :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
J-K
102
13.1.19 13:39

@iiiv Následky díkybohu nemá, ale ráda bych věděla, co se s ním dělo, protože jinak jsem připravená třetí dávku odmítnout - na toto by slyšet mohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18513
13.1.19 13:43

A jakym vysetrenim bys to chtela zjistit, kdyz mu ted uz nic neni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
J-K
102
13.1.19 13:47

@mroe Třeba nemá následky viditelné.. Nevím, proto se ptám. Ptala jsem se i v jedné skupině na FB, tam mi doporučovali neurologické vyšetření. Chtěla bych znát více názorů. Je to hrozně kontroverzní věc, každý radí něco jiného, je hrozně těžké se rozhodnout co dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11944
13.1.19 13:50

Horečka byla reakce na očkování a to ječení téměř jistě byla reakce na tvoji paniku.

Pokud mu teď nic není, tak žádné následny nemá a opravdu je nesmysl ho tahat po vyšetřeních.

Anti-waxeři lžou, nerozumí biologii a nebo s vědomostmi záměrně manipulují, vzbuzují strach a jsou spoupříčinou toho, že teď panikaříš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18513
13.1.19 13:50

Dobre, bude mit neurologicke vysetreni a dejme tomu, ze vysledek bude normalni nalez. Jak zjistis, co se delo?
Ano, mozna bude mit neurologicke vysetreni a presto je dost pravdepodobne, ze se budes muset smirit s tim, ze se nedozvis, co se delo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
J-K
102
13.1.19 13:54

@Ou Neřekla bych, že panikařím, řeším to, to ano. Protože ten křik mě vyděsil. A řeším to až po tom křiku, horečku jsem brala s klidem, protože to po očkování bohužel bývá často. I malý byl při horečce v pohodě, ani neplakal. Ten křik měl rozhodně souvislost s očkováním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
J-K
102
13.1.19 13:56

Prostě bych ráda věděla, co je možné udělat. Co dělaly jiné maminky po podobných NU.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18513
13.1.19 13:58

Moje dite melo mozna neco podobneho, kdysi po druhe davce obrny na lzicku. Nebylo uz davno mimino, dokonce ji melo o rok pozdeji, protoze bylo zrovna v obou terminech, kdy se tenkrat ockovalo, nemocne.
Je to vic jak deset let a dite je uplne normalni, dost chytre. Mam svoji teorii o tom, co se delo, ale podle me nejde a nesla nijak overit. Od te doby bylo ockovane nekolikrat, bud uplne bez nezadoucich ucinku, nebo jen s temi naprosto beznymi, nepodstatnymi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
13.1.19 14:11

Tak bude záležet na tom, jak se pediatr staví k očkování. Zda je s ní řeč.
Za mne, možná js měla řešit ihned při těch obtížích - pohotovost a třeba by udělali vyšetření, která by na něco mohla poukázat.

Ten řev mohl být z toho, že syna bolela hlava - pokud se bojíš, že mu třeba otekl mozek - mohlo se stát a z toho ta bolest, nicméně to už teď zjistit zřejmě nepůjde.
Ale ta reakce, kterou popisuješ mohla být reakce ne na očkování, ale sekundárně na horečku - nevím jak moc bývá Tvůj syn nemocný a zda už někdy takto vysokou teplotu měl. Mohlo se jednat o křeče. Nevím, neviděla jsem ho, Ty ano.

Doktorce o tom řekni, možná bude potřeba, abys do budoucna hlídala jeho nemoci a horečky, možná dostaneš domů léky proti křečím.

Samozřejmě může jít o vážnější věc, a proto píši a radím, promluv si s pediatričkou.

A stran řečí o antivax kecalkám. Já mezi ně nepatřím a přesto tvrdím, že není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu - nebo i trochu více. (viz metřík - věřte mi, že mám bohaté zkušenosti s návštěvou různých odborných lékařů a jejich PRVNÍ dotaz, kamkoliv jsme přišli - byl, KDY proběhlo očkování a KDY se objevili první problémy - u nás to souvislost nemělo, ale asi na tom něco bude, když se na to v první linii ptají jak neurolog, psycholog, psychiatr, genetik, kardiolog …) U nás je již nyní ,po rozjezdu epi, další očkování kontraindikováno, dosud měla dcera všechna povinná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
J-K
102
13.1.19 14:25

@nonina Díky za všechny informace. Horečku měl v noci, ráno už měl malinko přes 37, potom už nic a ten křik začal až v půl druhé odpoledne. Takže reakce na horečku to spíš nebyla. Přemýšlela jsem při křiku o pohotovosti, ale volala jsem jen dr., bohužel mi to nebrala.
Jinak syn je víceméně zdravý, jednou měl horečku a párkrát rýmu.
A díky za názor o očko, mám podobný názor, nejsem protiočkovací, ale pro už vůbec ne, mám k němu výhrady, nicméně povinná očkování moje děti mají, tedy zatím. Ale navíc nic.
Jinak s pediatričkou řeč je, doporučuje i homeopatika, i když s očkováním je to horší. Ale chystá se do důchodu, je vidět, že je už unavená. Ordinuje teď společně s novou mladou dr., ta je vyloženě proočkovací, sestra taky, takže nevím, jaká s nimi bude řeč. Posledně jsem musela podepsat, že nechci pro syna pneumokoky a z jejích řečí by měl nezúčastněný pozorovatel pocit, že jsem nezodpovědná matka, co ohrožuje svoje dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
13.1.19 14:44

@J-K pokud již teď máš problém s tím, jak se nová lékařka Tvých dětí staví k Tobě jako k matce, tak bych na Tvém místě velmi zvážila změnu za někoho, kdo si Tebe jako mámu vyslechne. Každá máma chce pro své dítě to nejlepší. Já s naší pediatričkou také měla rozhovor o očkování - dcera byla v pěti letech u přeočkování (teď nevím, myslím že ta více vakcína - kde byl i černý kašel, záškrt, tetanus atd) pod clonou Diazepamu, aby se předešlo případným křečím. Nyní v den očkování chytila svou epileptickou epizodu (ve škole v době oběda měla několik minizáchvatů s velmi krátkým bezvědomím - šla k zemi) a odpoledne jsme měli očkovat.
Při popisu problémů naší pediatričce samozřejmě ihned žádala konzultaci s neurologem a ono ejhle, ložisko, které se vloni objevilo na EEG začalo být aktivní. Nebyl to zjevné a já opravdu posílám tam někam nahoru velké díky za to, že se ty záchvaty objevili v ten den. nechci ani domýšlte, co by se stalo , kdybychom očkovali. :,(
Samozřejmě máme nasazenou léčbu a minimálně 3 roky kontraindikace očkování, pak se uvidí.

Opravdu zvaž, zda bude další setrvání v ordinaci s lékařkou u které již nyní máš pocit, že ona je jediná se správným názorem (tak to na mne působí z Tvého popisu) žádoucí. Nezapomeň, že máš děti malé a budeš tam s nimi chodit ještě dlouho. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
J-K
102
13.1.19 17:06

@nonina Ano, to samozřejmě zvažuji, už se i poptávám po jiných dr. Zatím jsem ale nenašla žádnou, která by splňovala moje představy (zejména co se očkování týče). A také čekám, jak se projeví nová dr., až bude v ordinaci sama (myslím bez původní dr.), zatím mluví hlavně sestra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25925
13.1.19 17:40
@J-K píše:
@Ou Neřekla bych, že panikařím, řeším to, to ano. Protože ten křik mě vyděsil. A řeším to až po tom křiku, horečku jsem brala s klidem, protože to po očkování bohužel bývá často. I malý byl při horečce v pohodě, ani neplakal. Ten křik měl rozhodně souvislost s očkováním.

nebo právě s tou horečkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama