Co dělat po NU vakcíny Pediacel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
J-K
Stálice 79 příspěvků 13.01.19 13:34
Co dělat po NU vakcíny Pediacel

Syn měl po 2. dávce Pediacelu horečku 39st. a třičtvrtě hodiny hrozně křičel, ječel a zmítal sebou. NU samozřejmě nahlásím dr., ale chci se zeptat, zda požadovat nějaké vyšetření - neurologii?, infekční? Nebo co dělat po takovém NU? Nechci teď řešit, zda třetí dávku dát nebo ne, jde mi o to, co udělat teď. Zda je možné zjistit příčinu NU. Děkuji.

Přečtěte si článek: Kdy vás čeká první očkování novorozence?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
iiiv
Extra třída :D 11045 příspěvků 13.01.19 13:37

jestli teď nemá nějaké následky, tak bohužel pochybuji, že vám dá lékařka žádanku na nějaké odborné vyšetření :(

J-K
Stálice 79 příspěvků 13.01.19 13:39

@iiiv Následky díkybohu nemá, ale ráda bych věděla, co se s ním dělo, protože jinak jsem připravená třetí dávku odmítnout - na toto by slyšet mohla.

mroe
Extra třída :D 14877 příspěvků 13.01.19 13:43

A jakym vysetrenim bys to chtela zjistit, kdyz mu ted uz nic neni?

J-K
Stálice 79 příspěvků 13.01.19 13:47

@mroe Třeba nemá následky viditelné.. Nevím, proto se ptám. Ptala jsem se i v jedné skupině na FB, tam mi doporučovali neurologické vyšetření. Chtěla bych znát více názorů. Je to hrozně kontroverzní věc, každý radí něco jiného, je hrozně těžké se rozhodnout co dělat.

Ou
Kelišová 5852 příspěvků 13.01.19 13:50

Horečka byla reakce na očkování a to ječení téměř jistě byla reakce na tvoji paniku.

Pokud mu teď nic není, tak žádné následny nemá a opravdu je nesmysl ho tahat po vyšetřeních.

Anti-waxeři lžou, nerozumí biologii a nebo s vědomostmi záměrně manipulují, vzbuzují strach a jsou spoupříčinou toho, že teď panikaříš.

mroe
Extra třída :D 14877 příspěvků 13.01.19 13:50

Dobre, bude mit neurologicke vysetreni a dejme tomu, ze vysledek bude normalni nalez. Jak zjistis, co se delo?
Ano, mozna bude mit neurologicke vysetreni a presto je dost pravdepodobne, ze se budes muset smirit s tim, ze se nedozvis, co se delo.

J-K
Stálice 79 příspěvků 13.01.19 13:54

@Ou Neřekla bych, že panikařím, řeším to, to ano. Protože ten křik mě vyděsil. A řeším to až po tom křiku, horečku jsem brala s klidem, protože to po očkování bohužel bývá často. I malý byl při horečce v pohodě, ani neplakal. Ten křik měl rozhodně souvislost s očkováním.

J-K
Stálice 79 příspěvků 13.01.19 13:56

Prostě bych ráda věděla, co je možné udělat. Co dělaly jiné maminky po podobných NU.

mroe
Extra třída :D 14877 příspěvků 13.01.19 13:58

Moje dite melo mozna neco podobneho, kdysi po druhe davce obrny na lzicku. Nebylo uz davno mimino, dokonce ji melo o rok pozdeji, protoze bylo zrovna v obou terminech, kdy se tenkrat ockovalo, nemocne.
Je to vic jak deset let a dite je uplne normalni, dost chytre. Mam svoji teorii o tom, co se delo, ale podle me nejde a nesla nijak overit. Od te doby bylo ockovane nekolikrat, bud uplne bez nezadoucich ucinku, nebo jen s temi naprosto beznymi, nepodstatnymi.

nonina
Závislačka 4091 příspěvků 13.01.19 14:11

Tak bude záležet na tom, jak se pediatr staví k očkování. Zda je s ní řeč.
Za mne, možná js měla řešit ihned při těch obtížích - pohotovost a třeba by udělali vyšetření, která by na něco mohla poukázat.

Ten řev mohl být z toho, že syna bolela hlava - pokud se bojíš, že mu třeba otekl mozek - mohlo se stát a z toho ta bolest, nicméně to už teď zjistit zřejmě nepůjde.
Ale ta reakce, kterou popisuješ mohla být reakce ne na očkování, ale sekundárně na horečku - nevím jak moc bývá Tvůj syn nemocný a zda už někdy takto vysokou teplotu měl. Mohlo se jednat o křeče. Nevím, neviděla jsem ho, Ty ano.

Doktorce o tom řekni, možná bude potřeba, abys do budoucna hlídala jeho nemoci a horečky, možná dostaneš domů léky proti křečím.

Samozřejmě může jít o vážnější věc, a proto píši a radím, promluv si s pediatričkou.

A stran řečí o antivax kecalkám. Já mezi ně nepatřím a přesto tvrdím, že není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu - nebo i trochu více. (viz metřík - věřte mi, že mám bohaté zkušenosti s návštěvou různých odborných lékařů a jejich PRVNÍ dotaz, kamkoliv jsme přišli - byl, KDY proběhlo očkování a KDY se objevili první problémy - u nás to souvislost nemělo, ale asi na tom něco bude, když se na to v první linii ptají jak neurolog, psycholog, psychiatr, genetik, kardiolog …) U nás je již nyní ,po rozjezdu epi, další očkování kontraindikováno, dosud měla dcera všechna povinná.

J-K
Stálice 79 příspěvků 13.01.19 14:25

@nonina Díky za všechny informace. Horečku měl v noci, ráno už měl malinko přes 37, potom už nic a ten křik začal až v půl druhé odpoledne. Takže reakce na horečku to spíš nebyla. Přemýšlela jsem při křiku o pohotovosti, ale volala jsem jen dr., bohužel mi to nebrala.
Jinak syn je víceméně zdravý, jednou měl horečku a párkrát rýmu.
A díky za názor o očko, mám podobný názor, nejsem protiočkovací, ale pro už vůbec ne, mám k němu výhrady, nicméně povinná očkování moje děti mají, tedy zatím. Ale navíc nic.
Jinak s pediatričkou řeč je, doporučuje i homeopatika, i když s očkováním je to horší. Ale chystá se do důchodu, je vidět, že je už unavená. Ordinuje teď společně s novou mladou dr., ta je vyloženě proočkovací, sestra taky, takže nevím, jaká s nimi bude řeč. Posledně jsem musela podepsat, že nechci pro syna pneumokoky a z jejích řečí by měl nezúčastněný pozorovatel pocit, že jsem nezodpovědná matka, co ohrožuje svoje dítě.

nonina
Závislačka 4091 příspěvků 13.01.19 14:44

@J-K pokud již teď máš problém s tím, jak se nová lékařka Tvých dětí staví k Tobě jako k matce, tak bych na Tvém místě velmi zvážila změnu za někoho, kdo si Tebe jako mámu vyslechne. Každá máma chce pro své dítě to nejlepší. Já s naší pediatričkou také měla rozhovor o očkování - dcera byla v pěti letech u přeočkování (teď nevím, myslím že ta více vakcína - kde byl i černý kašel, záškrt, tetanus atd) pod clonou Diazepamu, aby se předešlo případným křečím. Nyní v den očkování chytila svou epileptickou epizodu (ve škole v době oběda měla několik minizáchvatů s velmi krátkým bezvědomím - šla k zemi) a odpoledne jsme měli očkovat.
Při popisu problémů naší pediatričce samozřejmě ihned žádala konzultaci s neurologem a ono ejhle, ložisko, které se vloni objevilo na EEG začalo být aktivní. Nebyl to zjevné a já opravdu posílám tam někam nahoru velké díky za to, že se ty záchvaty objevili v ten den. nechci ani domýšlte, co by se stalo , kdybychom očkovali. :,(
Samozřejmě máme nasazenou léčbu a minimálně 3 roky kontraindikace očkování, pak se uvidí.

Opravdu zvaž, zda bude další setrvání v ordinaci s lékařkou u které již nyní máš pocit, že ona je jediná se správným názorem (tak to na mne působí z Tvého popisu) žádoucí. Nezapomeň, že máš děti malé a budeš tam s nimi chodit ještě dlouho. Držím palce.

J-K
Stálice 79 příspěvků 13.01.19 17:06

@nonina Ano, to samozřejmě zvažuji, už se i poptávám po jiných dr. Zatím jsem ale nenašla žádnou, která by splňovala moje představy (zejména co se očkování týče). A také čekám, jak se projeví nová dr., až bude v ordinaci sama (myslím bez původní dr.), zatím mluví hlavně sestra.

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 15613 příspěvků 13.01.19 17:40
@J-K píše:
@Ou Neřekla bych, že panikařím, řeším to, to ano. Protože ten křik mě vyděsil. A řeším to až po tom křiku, horečku jsem brala s klidem, protože to po očkování bohužel bývá často. I malý byl při horečce v pohodě, ani neplakal. Ten křik měl rozhodně souvislost s očkováním.

nebo právě s tou horečkou.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >