Co je to za druh dýně - vhodná do příkrmů?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cokvok
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 22:49
Co je to za druh dýně-vhodná do příkrmů?

Prosím poraďte mi co je to za druh dýně na obrázku co přikládám. Dostala jsem od známého a nevím co je to za druh. Se známým se momentálně spojit nemůžu, tak snad mi někdo poradí tady. Snažila jsem se vygooglit, ale nenašla jsem. Je to dýně vhodná do příkrmů? Nevíte jestli je spíš sladší jako např. máslová nebo hokaido? Díky za rady.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
cokvok
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 22:51

A jestli mi zkušené maminky poradí jestli můžu dýně doma skladovat pár týdnů a jak skladovat budu moc ráda. děkuji

monrom
Nováček 02.11.14 22:52

Podle tvaru vypadá spíše na tu, ze které se dělají halloweenská strašidla. Do příkrmů bych doporučila klidně tu hokkaido (oranžová, hladká, menší). Je taková jemnější a méně máslová. Klidně i v kombinaci s jablíčkem, jestli již může ovoce.

Katka.U
Kecalka 256 příspěvků 02.11.14 22:56

Ahojky a neni to treba kulata cuketa? My pestovali na zahrade a vypadala takhle. Pokud je to dyne, tak jsem zatim takovou nevidela :mavam:

kerol80
Povídálka 49 příspěvků 02.11.14 22:59

Googli tykev olejnou, jinak chut to ma spis jako cuketa, takovou nevyraznou. Uz si ji moc nepamatuji, pestovali jsme ji hodne davno.

cokvok
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 23:02
@Katka.U píše:
Ahojky a neni to treba kulata cuketa? My pestovali na zahrade a vypadala takhle. Pokud je to dyne, tak jsem zatim takovou nevidela :mavam:

Já jsem známého poprosila jestli nemá dýni a donesl mi tuto, takže cuketa to zřejmě nebude…

cokvok
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 23:03
@kerol80 píše:
Googli tykev olejnou, jinak chut to ma spis jako cuketa, takovou nevyraznou. Uz si ji moc nepamatuji, pestovali jsme ji hodne davno.

tak bude to asi ta tykev olejná. A myslíte, že je vhodná do příkrmu?

monrom
Nováček 02.11.14 23:06

Možná tykev olejná, možná zelené hokkaido. koukni zde http://www.jikl.cz/338-tykev-dyne

cokvok
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 23:15
@monrom píše:
Možná tykev olejná, možná zelené hokkaido. koukni zde http://www.jikl.cz/338-tykev-dyne

hm, na to hokaido to moc nevypadá. Každopádně to poznámn jestli to není stoprocentně hokaido až jí rozkrojím..
edit: mám jí více oválnou a hokaido se mi zdá více do kulata

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 03.11.14 10:48

Ja mam za to, ze jedle jsou uplne vsechny dyne, vcetne tech okrasnych - ktere se nejedi spise z technickych duvodu (male, hrbolate, tvrde) - tedy, zda je vhodna k jidlu poznas, az ji rozkrajis.
A skladovat ji urcite muzes, dyne se dokonce maji nechat nejakou dobu „dojit“ na teple, nez zaschne konecek, a pak se teprve maji ulozit do chladu.

cokvok
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 15:55

Holky, chtěla jsem se prosím ještě zeptat, tu dýni mám pořád doma a začala mi na konci a začátku oranžovět, myslíte, že zraje? Já jsem myslela, že ta tykev olejná bude pořád zelená. Chci ji nechat doma ještě nějaký ten týden odležet, zatím toho prcek moc nesní, tak až se více rozjí chci jí zpracovat a část zamrazit. díky

monrom
Nováček 11.11.14 16:02

Moc dlouho ji nenechávej, protože seschne, vevnitř vyschne a v horším případě zhnije… Dala bych povařenou rozmixovanou do mrazáku..

cokvok
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 19:56
@monrom píše:
Moc dlouho ji nenechávej, protože seschne, vevnitř vyschne a v horším případě zhnije… Dala bych povařenou rozmixovanou do mrazáku..

Díky za radu. A jak dlouho vydrží uvařená v mrazáku? A to asi nevíš proč tak oranžoví že?

monrom
Nováček 11.11.14 20:06

Nevim, proč oranžoví. Jestli k tomu i měkne, tak asi již hnije… V mrazáku vydrží asi dlouho, nebála bych se nechat tak dva měsíce. Dá se zmrazit i nevařena, jenom nastrouhaná a pak do uzavřených pytlíčků nebo boxů.

Martina1991
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 14.08.16 22:15
Druh dýně

Ahoj, prosím, víte někdo, jaký je tohle druh dýně a jestli je vhodná k jídlu? :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >