Co máte ke štědrovečerní večeři?

293
17.12.19 13:12

Co máte ke štědrovečerní večeři?

Ahoj holky. Bydlíme s přítelem a synem u jeho babičky a mamky. Chtěla bych si udělat takový průzkum. Co máte na Štědrý den k večeři? Tady totiž rok co rok musí být kuřecí řízek, vepřový řízek, vinná klobása, krabí tyčinky, ryba a k tomu všemu samozřejmě bramborový salát. A po večeři jeste chlebíčky a cukroví. Já z domova znám jen třeba jeden druh řízků se salátem a pak ty chlebíčky a úplně to stacilo. I tak se člověk kolikrát přejedl. No a přítelova babička mi tvrdi, že tohle všechno musí být, že by to nebyli Vánoce. Když ji řeknu, že Vánoce nejsou o jídle, tak jako by ani neslyšela. A říká že tohle mají prostě všechny rodiny. Tak mě to zajímá, jak to mají ostatní, jestli tak jak tvrdí ona, či já, že to tak být nemusí. Díky. Přeji krásné Vánoce. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.12.19 13:14

Pečená rancouzská kuřátka, vídeňský bramborový salát a bílé neuburgské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 13:15

No my na Štědrý den k snídani máme vanocku s máslem a medem, nebo jak kdo chce. Pak už nejime nic až do večeře, ve tři chodíme se sousedy do kostela pro světlo a samozřejmě nesmí chybět pro chlapy domácí palenka a pro baby vaječný koňak… Což je super na to prázdné břicho :mrgreen: a pak k večeři hrachovku s krutony, smažený kapr a salát. Potom už nic nechystáme, kdo chce doji se zbytky z večeře nebo si zobne cukroví. To na silvestra je to o něčem jiném, to se stoly prohybaji pod jídlem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3120
17.12.19 13:15

Jsou to určité zvyky rodin… my jako dítě měli. Vánoční oplatky, Pupáčky, hřibová polévka, hrachová polévka, pak ryba salát. Ted už dělám jen oplátky, hrachová polévka a rybu se salátem. Však jíst to nemusíš vše. Dáš si to na co máš chut. Jsou to prostě tradice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
17.12.19 13:16

My mame rybi polivku, bramborovy salat, kureci rizky a kapra. Uprimne, komu by se chtelo stat cely den u plotny a vyvarovat X druhu ryb, rizku atp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10271

Steak, omáčka a domácí hranolky. Z představy řízku a salátu je mi zle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5043

My mame k snidani Vanocku, k obědu houbového Kubu a k večeři rybí polévku, kuřecí řízky a kapra se salátem. Pro nás klasika bez které si neumíme představit Štědrý den. Každý ať jí to co chce, v každé rodině jsou jiné zvyky… pokud bydlíš s maminkou a babickou přítele, měla bys jejich zvyky respektovat a pokud nechceš jist to co oni, udělej si něco sama pro sebe, nebo sněz jen to, na co budeš mít chuť… ony jsou pravděpodobně takhle zvyklé už léta a nevidím důvod se snažit je přesvědčovat o tom, že to co jedí na Vánoce je špatně/moc/málo…

Příspěvek upraven 17.12.19 v 13:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3218

My mane chlebicky, cukrovi a k veceri salat a kureci a veprovy rizky. A manzel si pro sebe u svych rodicu vezme jeden kousek kapra :mrgreen: a staci ti az az!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1602
17.12.19 13:17

Vinnou klobasu ma chlap k obedu, ja vetsinou cekam az na veceri, delam bud pastiku nebo lososovou penu, vyvar nebo hraskovou polevku, sobe rybu, chlapovi rizek a salat. Chlebicky pak mame mezi svatkama na navstevach.
Zlaty to ze jsme spolu sami, ale kdyz se s tim chce babicka varit tak at si vari, ty si svoji rodine dej co chces a od ni si neber ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1124
17.12.19 13:18

Hrachová polévka, bramborový salát, kuřecí řízek, kapr, vinná klobása obalovaná i neobalovaná, pak chlebíčky a cukroví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 13:21

Kapr/losos odlehčený bramborový salát. A po rozbalování dárků nášup. jinak jen cukroví :think:
Tchýně ta taky chystá chlebíčky, filé, řízek a kapra-a vše dělá 23,aby 24 už nic nemusela, hodně jídla pak vyhazuje :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6783
17.12.19 13:22

Když jsem byla dítě, měli jsme dva druhy polévky, protože půlka rodiny nejedla rybí, a pak jsme měli vinnou klobásu, kapra a br salát. Nyní máme prostě kuřecí řízek a salát, letos nejspíš udělám vývar ať to máme slavnostnější. Máte toho teda fakt hodně, ale neřešila bych to, pokud tě teda nenutí se s tím vyvařovat, to bych odmítla, že mně jedno jídlo stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ibi
2913
17.12.19 13:24

@Sabousek7 k obědu dělám hráškovou polévku, poslední 2 roky u nás obědvala i tchýně (ovdověla), tak ta si s chlapem dá ještě hubník (houbový kuba), já s dcerou to nejíme. K večeři dělám kapra a vinnou klobásu a bramborový salát. Max. uždibujeme cukroví.

Na druhou stranu babičku chápu, oni vyrůstali v jiných poměrech, tak si chtějí „dopřát“. Nevymlouvala bych jí to, když si vzpomenu na svoji babičku, tak jí to stejně nevymluvíš :mrgreen: Zobni si, na co máš chuť a neřeš to :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
17.12.19 13:29

@Sabousek7 u nas je rybi polevka, smazeny kapr a bramborovy salat. Rizky nedelame vubec a vinna klobasa nam nechutna, takze nedelame nikdy. Ale treba moje kolegyne mi rikala, ze u nich doma je zvykem jist vinnou klobasu se salatem a nejedi ani kapra, ani rizky.
Kdyz jsem byla mala, tak pamatuju, ze taky byly dva druhy rizku a kapr. ;)ale to dela hodne lidi, neprijde mi to nejak divny… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
633
17.12.19 13:30

Ráno štola ( pokud ji teda upeču), k obědu čočková polívka a k večeři kapr a salát a pro děti kuřecí řízek s kaší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama