Co na hnisající steh?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
67507
26.12.14 19:42

Co na hnisající steh?

Děvčata, potřebuju radu :kytka:
Mám samovstřebatelné stehy, jeden začal dělat paseku, hnisá. Co na to? V ráně je ještě pořád šití, od zákroku přesně 7 dní. Je možno ty stehy vyndat, stane se něco? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6030
26.12.14 19:46

Po tydnu bych to vyndala a namazala bepanthenem plus.
Ja si vytahala siti z pusy po 3 dnech a v poho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3841
26.12.14 19:47

Záleží na tom, kde steh je. Já bych mu dala ještě šanci. Dezinfekce Jodisol, Sterilium a pak Hemagel. Malá tubička, stojí něco přes stovku. Stačí aplikovat tenounky film a zahojí leccos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.14 19:52
@Dubhe píše:
Záleží na tom, kde steh je. Já bych mu dala ještě šanci. Dezinfekce Jodisol, Sterilium a pak Hemagel. Malá tubička, stojí něco přes stovku. Stačí aplikovat tenounky film a zahojí leccos.

Hemagel nesmí přijít na sliznice, ne? Měla jsem teď zahnisaný bolák a blízko sliznice a v lékárně mi na to hemagel nedoporučila, že nesmí přijít do kontaktu se sliznicí :think:

• Citovat
  • Nahlásit
67507
26.12.14 19:52

Ještě dodám, že oplachování betadinkou se zdá bez úspěchu. Mi přijde, že ten štych, jak kousek trčí ven, tak že to dráždí kůži a proto to hnisá :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
26.12.14 19:53

Já jsem patlala betadinu. Na hnisání po šití jsem machr, už si ze mně dělají srandu. Jinak po týdnu určitě můžeš vytáhnout, zvlášť, když dělá neplechu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7266
26.12.14 19:56

No mě jak v porodnici, tak u doktora doporučili na stehy (já to teda měla po císaři) si koupit řopík (je to normálně v čajových pytlíkách) a pořádně to nechat vylouhovat a pak do toho namočit třeba vatové tamponky a hodit na tu jizvu, že to zklidňuje a podporuje hojení. No vyzkoušela jsem to a dobrý, ale zda to je samospásný na vše nevím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3432
26.12.14 19:57

@martina.se No hlavně to nepodceňuj, kdysi se mi nevstřebaly samovstřebatelné vnitřní stehy, pak jsem chodila asi rok na čištění, jak postupně hnisal jeden steh za druhým a stejně následovaly dvě další operace jizvy. Zkus desinfikovat, mazat nějakou hojivou mastí, popř. jestli máš doma nějakou s atb. Kdyby se to nespravilo zajdi k doktorovi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67507
26.12.14 19:58
@poplach píše:
Já jsem patlala betadinu. Na hnisání po šití jsem machr, už si ze mně dělají srandu. Jinak po týdnu určitě můžeš vytáhnout, zvlášť, když dělá neplechu.

asi bude operace a vytahování stehů :mrgreen: ta betadinka používaná 3. den a nic se neděje.. hnisá to spíš víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67507
26.12.14 19:59

@Z.jev asi takhle.. o vnitřích vím, ale neplechu nedělají - nebolí, žádná boule kolem atd.. jen prostě ty vnější :cert: jedna jizva v pohodě, druhá prostě takhle.. většina stehů už vypadala, zůstaly tuším 3 a z toho právě jeden zlobí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3088
26.12.14 20:00

Já mohu doporučit gel z dubové kůry. Koupila jsem si na jizvu po nástřihu a super. Dávám si to i na otevřenou ránu - třeba když se říznu, nebo tak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
26.12.14 20:05

@martina.se vytáhni ho. Taky jsem si sama tahala stehy a jsem celá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
26.12.14 20:19

Vystrikat ranu peroxidem, klidne ho nalit dovnitr, natrit betadinem a pokud se to nezlepsi tak zajit k dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
26.12.14 20:21

Kdyz mi hnisal steh, potirala jsem tee trea olejem. Pomohlo to rychle.

• Citovat
  • Nahlásit
8593
26.12.14 20:23

A co heřmánek? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie