Co na otoky nohou v tĕhotenství?

25
12.7.20 23:20

Co na otoky nohou v tĕhotenstvi

Ahojky, jsem 25tt a mám dost oteklé nohy. U mudr už jsem byla a pro jistotu mi vzala krev na vyloučeni Preeklampsie.Krev byla v pořádku. Mám si doma mĕřit tlak a odpočivat s nohama nahoře. Snažim se odpočivat jak jen to jde. Termin mám 23.10.Mohu si ještĕ nĕčim pomoct? Ještĕ beru Magnosolv. Slyšela jsem, že pomahá kopřivový čaj na odvodnĕni. Máte nĕkdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17481
12.7.20 23:27

Vyzkousej kompresní puncochy a je fajn si nohy chladit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1190
12.7.20 23:37

Já jsem tedy vyzkoušela snad všechny rady, takže si počkám ráda na další. Od 30tt je to mazec nohy, ruce a dokonce i nos! :D Jinak magnosolv beru každé ráno, ale žádná změna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5683
13.7.20 00:27

V lekarne mi doporucili neco, co ma posilit zilni steny, muze se v tehotenstvi a je fakt, ze prechodne to name zabralo.
Mne ale v obou tehotenstvych (jedno zimni, druhe letni) zacaly otekat kotniky a lytka az od cca 36 tydne.
Kdyz bude zajem, pohledam nazev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5406
13.7.20 01:00
@Kriss Tina píše:
Vyzkousej kompresní puncochy a je fajn si nohy chladit.

Kompresní punčochy jsou fajn, ale pozor na sílu komprese. Mě v těhotenství ve zdravotních potřebách paní prodala jen tu nejzákladnější kompresi a i tak měla řeči, že bez poukazu mi to nerada prodává. Může být pak problem s průtokem krve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14706
13.7.20 03:37

Mne trochu otekaly kotniky ke konci, co pomohlo vzdy, bylo plavani. Nevim proc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
13.7.20 04:59

Jsem na tom úplně stejně. Kolem 26. týdne jsem otekla a mám pocit, že asi už nesplasknu (teď jsem 35.tt).Nepomáhá nic od Dr. ani z babských rad.
Jediné co trochu pomáhá je hodně pít, omezit sladké a být v chladu s nohama nahoře. A mám pocit, že po čaji z malinovníku je to trochu lepší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
13.7.20 17:10

@Jogrr mohu poprosit o název výrobku co vám v lékarnĕ poradily?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
13.7.20 17:21

@MichaelaHw ten čaj z malinovniku je prý dobrý před porodem.Je možné ho pít i dřiv? Mĕ zitra má volat sestra od mudr a budem domlouvat dalši prohliku.Je možné že mĕ budou vice hlidat? Že budu chodit častĕji na kontrolu? Tlak doma je v pohodĕ na kontrole byl vyšši. Mĕřily jsme natřikrát než to kleslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
14.7.20 10:36

Ahoj, já mám tohle na oteklé nohy, občas pomůže, občas ne, ale hezky to chladí. Jinak nejhorší je to večer, to nohy bolí, takže jdu tak na půl hodiny si sednout na vanu a nohy mám ve studené vodě a na otoky mi pomáhá masáž nohou, buď od přítele když ho donutím :D a nebo v sedě šlapu na tenisák, ráno jsou pak otoky menší, aspoň teda u mě ;) Nebo si občas dat nohy nahoru, to mi říká každý, ale to mi moc nepomáhá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
17.7.20 16:45

Pomohlo mi plavání a masáž zad od přítele, jako by se otevřela stavidla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama