Reklama

Co obnáší prace ošetřovatelky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

doll21
Stálice 70 příspěvků 05.01.18 08:37
Co obnáší prace ošetřovatelky?

Zdravím ženy :kytka: Končí mi mateřska dovolená a ráda bych si udělala ošetřovatelský kurz, vím, že to není nic s medem, ale chtěla bych zjistit víc jak jste s prací spokojene a kde by bylo lepspší se jako ošetřovatelka dostat. Nápln celodenní práce atd.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

AstraG
Závislačka 4396 příspěvků 05.01.18 08:47

Nedoporučuju. Ségra po hodně letech s prací ošetřovatelky skončila. Dělala v důchoďáku u ležáků. Náplň práce - přebalování, krmení, koupání, ošetřování a čištění proleženin, dekubitů, otevřených vředů… Umytí a příprava těl pro pohřební službu. Těžká práce, psychicky náročná, velmi špatně placená.

smudlinky
Závislačka 2521 příspěvků 361 inzerátů 05.01.18 08:54

Taky myslím, že na ošetřovatelku musí mít člověk silnou náturu + fyzičku. Je to náročná práce, většinou v domovech důchodců, nebo objíždění starých a nemocných.

Uživatel je onlineHandulkaK
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 05.01.18 09:05

@doll21 ahoj jak píší už výše, u nás osetrovatelky krmí, koupou, převlékaji postele, ošetřování delubitu nedělají, ani přípravu těl, to je práce sester, ale všude je to jinak. :mavam:

Nell2
Ukecaná baba ;) 1291 příspěvků 05.01.18 09:09

To máte pravdu, ale je to práce ve které vždy najdete uplatnění. Ale jo, je to hrozná nezaplacená dřina.

doll21
Stálice 70 příspěvků 05.01.18 09:14

@HandulkaK Mohu se jen zetat, na kterém oddělení pracujete? Všude je to jinak to mi je jasné ono asi taky hodne záleží na tom kolik je pracovní síly a obsazenosti. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 09:22

Pro me je to poslání. Poslední služba, kterou muzem tem ubohym bezmocnym uzlíkům na konci života poskytnout.
Jsou to živí lidé, lidé, které mame rádi. Oni nemůžou za to, ze jsou staří, nemocní, nemohoucí, ze stáří není dnes moderní. Jsou to lidi, kteri čekají na vlidne slovo a pomazleni, tak, jak každý.

U nas, v domove pro lidi s alzh. prace spočívá v : hygieny (4× denně prebaleni, 3× denní, 1× noční), koupání, úklid, krmení, volnocas. Aktivity, příprava zesnulych je tez na nás.
Pro me je to pekna prace, mam ty naše lidicky rada.
Neni tto prace pro trasoritky, je treba trochu fyzických sil a nekonečné mnoho psychickych.
Plat - 14 tisic čistého. Víkendy, noční, státní svatky.
Pracuji v oboru 5 roku, zatim dobrý.
Cekam, az tuhle praci zacnou platit. :lol:

Anonym - nechci byt spojovana s profesi.

Uživatel je onlineHandulkaK
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 05.01.18 09:28

@doll21 lůžka následné pece :mavam:

neria55
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 05.01.18 09:29

Jsem zdr. sestra v nemocnici na LDN oddělení, takže můžu povídat z první i ruky :mrgreen:…každé oddělení má své, na CHIR s mladými pacidnty je to o jiné práci než s důchodci to je jasné. Do DD bych ose personál dělat tedy nikdy nešla, dělají tam věčně práce sestry…

Ošetřovatelky ráno provádějí toaletu pacienta - těm co jsou schopni se umýt, jen pomůžou a v případě znečištěných lůžkovin ci přání pacienta tak převléknou. Samozřejmě prebaleni plen u většiny po noci…

Poté je snídaně, rozdání dle diet, krmení, pomoc nachystáni jídla k ruce těm co se najedí. Pak úklid po snídani + umýt všechny stolečky samozřejmostí.

Mezitím do sebe hodí snídani ošetřovatelky :oops:

Imobilní pacienti se musi napolohovat, co 2hodiny, v noci co 3hod…

Následuje rozdělené koupání pacientů, aby během týdne prošli vanou (celkovou sprchou v koupelně) všichni pacienti. Jelikož u nás na LDN se leží většinou 3mesice, než se vymyslí co s nimi, když je doma nechcou nebo nemůžou.

Ležaky myjou na vodním lůžku v koupelně, ostatni na vozíku určeném na koupani…dost fyzicky náročné celková manipulace…

Sotva dokoupou je tady oběd… Opět krmeni, poté je na řadě přebalování po obědě a samozřejmě polohování.

Následující návštěvy a chvíle kdy je chvilka se naobědvat a lidi začnou pořád zvonit, že potřebujou něco akutně…většinou zavřít okno, podat podložní mísu či jiné věci…

Následuje večeře a ohřívání těchto blafů :lol: opět krmeni, přebalování atd…

Tohle je takové menší shrnutí, v reálu je to opravdu náročné než to takhle jen popisuju.

Pak konečně konec směny.
Je to nádherná práce, pokud máš skvěly kolektiv, ale bez radosti to bohužel nejde a brzy člověk vyhoří… Je to málo placené, a hodně psychicky i fyzicky náročné, a dělají se většinou 12h směny.

V nemocnici ošetřovatelky nesmí vykonávat práci sester! Takže žádné ošetřování defektů či dekubitu. Pouze můžou pomáhat, to platí i u exitu (umrti) pomáhají s tím co sestra řekne. Ose dělá často poskoka sestre když to tak řeknu.

Ať se rozhodneš jakkoli, tak hodně štěstí, je to krásná práce, ale opravdu jen pár lidí to zvládne… :kytka:

Uživatel je onlineDenisa56
Kelišová 6015 příspěvků 05.01.18 09:30
@Anonymní píše:
Pro me je to poslání. Poslední služba, kterou muzem tem ubohym bezmocnym uzlíkům na konci života poskytnout.
Jsou to živí lidé, lidé, které mame rádi. Oni nemůžou za to, ze jsou staří, nemocní, nemohoucí, ze stáří není dnes moderní. Jsou to lidi, kteri čekají na vlidne slovo a pomazleni, tak, jak každý.

U nas, v domove pro lidi s alzh. prace spočívá v : hygieny (4× denně prebaleni, 3× denní, 1× noční), koupání, úklid, krmení, volnocas. Aktivity, příprava zesnulych je tez na nás.
Pro me je to pekna prace, mam ty naše lidicky rada.
Neni tto prace pro trasoritky, je treba trochu fyzických sil a nekonečné mnoho psychickych.
Plat - 14 tisic čistého. Víkendy, noční, státní svatky.
Pracuji v oboru 5 roku, zatim dobrý.
Cekam, az tuhle praci zacnou platit. :lol:

Anonym - nechci byt spojovana s profesi.

Krásně napsaný a úžasný přístup. Kvůli takovým lidem, jako jsi ty, se mi otvírá kudla v kapse, jak je tahle profese finančně nedoceněná. Kdybych se někdy ocitla v situaci, že bych byla závislá na něčí péči, chtěla bych se dostat k takové ošetřovatelce, jako jsi ty. :srdce: :kytka:

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 05.01.18 09:42

@Denisa56 Co se týče finančního nedocenění, nejde jen o ošetřovatelku. Dělala jsem sociální pracovnici domově důchodců. Mám magisterské vzdělání a pečovatelka se základním vzděláním a se 150hodinovým kurzem měla plat vyšší než já. Čímž teda netvrdím, že je ta práce kdovíjak placená. Spíš jen, že ve službách jsou platy celkově dost nízké.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 09:44
@Denisa56 píše:
Krásně napsaný a úžasný přístup. Kvůli takovým lidem, jako jsi ty, se mi otvírá kudla v kapse, jak je tahle profese finančně nedoceněná. Kdybych se někdy ocitla v situaci, že bych byla závislá na něčí péči, chtěla bych se dostat k takové ošetřovatelce, jako jsi ty. :srdce: :kytka:

Dík. :)
Odmena megamizerna, trochu mi to vynahrazuje fakt, ze práce je mým koníčkem, pekne mi to utece a je tam nekonečne mnoho legrace. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

AstraG
Závislačka 4396 příspěvků 05.01.18 10:25
@Anonymní píše:
Dík. :)
Odmena megamizerna, trochu mi to vynahrazuje fakt, ze práce je mým koníčkem, pekne mi to utece a je tam nekonečne mnoho legrace. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Moje sestra brala 12 čistého. V srpnu s touto prací po 6 letech skončila.

AstraG
Závislačka 4396 příspěvků 05.01.18 10:27

@neria55 S náplní práce je to asi jak kde.

lucypaja
Kelišová 7122 příspěvků 05.01.18 10:34

Opravdu je vcelku velký rozdíl dělat u starých občanů a normálně třeba v nemocnici na oddělení, kde je to namíchané, dělala sem pět let na psychiatrii tam to bylo více než super, už jen ty zkušennosti, i když péče o feťáky a agresivní pacienty nic moc, kolektiv ale suprový pak sem rok dělala na chirurgii sice vyhlášené nemocnici, ale kolektiv úplně hroznej, takže mám jen super zážitky s pacientama, zkušennosti jinak nic moc, my sme teda v nemocnici ještě ošetřovali rány, převazovali, vyndavali infuze, doprovázeli na vyšetření, vozili na a ze sálů, na psychiatrii sme vypomáhali i při uspávání pacientů při elektroléčbě, opravdu je to oddělení od oddělení jiné, kdybych se do zdravotnictví mohla vrátit už bych kvůli dětem nešla na noční směny nejlépe na ambulanci, ale tam se moc ošetřovatelky neberou, práce se mi moc líbila, mám ráda činnost s lidma, nejlépe teda s dětma, základní vzdělání mám pedagogické, hodně štěstí při výběru a popř činnosti..je to opravdu poslání nemůže to dělat každý

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >