Co přidat do Vánočního svařáku

3628
24.11.15 16:08

Co přidat do Vánočního svařáku

Ahoj holky, chci se prosím zeptat co máte rády ve Vánočním svařáku nebo punči. Jak to vylepšit? Kupuji ten hotovej svařák, jak se jen ohřeje a něco bych do něj přidala. Máte tip? Jestli oříšky nebo kousíčky jablka, pomeranče…Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24.11.15 16:12

Výborná záležitost je - červený víno a silný černý čaj (v poměru jak to chceš alkoholický), trochu rumu, koření na svařák (nebo je výýýborný rozpustný koření na „třešňový punč“) a pak tam dát ovoce - dle chuti: kiwi, madarinky, pomeranč… můžou se přidat mandel, ořechy a rozinky (ty je divrá předem mít namočený v rumu)… a dle chuti cukr… Je to takhle hrozně dobrý pití. A tolik se liší od obyčejného svařáku :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3628
24.11.15 16:15

No vidíš to, to mě ani nenapadlo - ty rozinky namočený v rumu, mňam :lol: Děkuji Ti :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4986
24.11.15 16:25

@SarkaNovo Kupuji ten hotovej svařák, jak se jen ohřeje

Co je hotový svařák? Snad ne, něco v nějaké piksly :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13222
24.11.15 16:26

Pritel si dava do cerneho caje a jde urcite i do svaraku orechy ktere nakladam do sklenice a zaliji smesi z medu a rumu. Pomer jak komu chutna. Orechy dle chuti mozno pridat i rozinky.

Samotny svarak delam klasika vino, cukr, skorice, hrebicek, pomeranc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
24.11.15 16:36

@Anturie : ne, že sklenice ( flasky ) ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4986
24.11.15 16:43
@myskalucka píše:
@Anturie : ne, že sklenice ( flasky ) ;-)

Je to úplně to samé. A za kolik, no schválně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 16:44

@SarkaNovo tak asi by to chtělo, co dáváš do svařáku normálně, abysme věděly, čím vylepšovat.
Jinak vím, že kamarádka dělá luxusní svařík a přidává tam krom pomeranče i mandarinku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3628
24.11.15 16:46
@Anturie píše:
@SarkaNovo Kupuji ten hotovej svařák, jak se jen ohřejeCo je hotový svařák? Snad ne, něco v nějaké piksly :?

Je to ve skleněný lahvi, ale je fakt dobrej, už ochucenej.
Jmenuje se to Vánoční vinný nápoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
24.11.15 16:47

@Anturie : nevím, myslím že kolem 50 Kč? Já si ho občas koupim, připomíná mi svarak z německého trhu, taky je to většinou německy výrobek ( teda ja kupují Weihnachtsgluhwein ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3628
24.11.15 16:47
@Anturie píše:
Je to úplně to samé. A za kolik, no schválně?

Stojí cca kolem 40,–Kč a je to litr myslím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
24.11.15 16:48

Co to je „kupuju hotovej svařák“?
Já dávám normálně vajno s vodou a do toho skořice, hřebíček, badyán a pomeranč.
Brácha dělá „chlapáckej“ :lol: a dává do toho ještě rum - ale to už je tak vypít a spát..:-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3628
24.11.15 16:51
@Lejaa píše:
Co to je „kupuju hotovej svařák“?
Já dávám normálně vajno s vodou a do toho skořice, hřebíček, badyán a pomeranč.
Brácha dělá „chlapáckej“ :lol: a dává do toho ještě rum - ale to už je tak vypít a spát..:-D
:mrgreen: :mrgreen: Jo, to jsme si jednou dali někde na Vánočním trhu punč a oni do něj ještě nalili panáka „Tatranského čaje“, to je hrozně silný a fakt mi bylo veselo :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4986
24.11.15 17:06

Holky, kupujete sladkou ochucenou vodu, která chutná a voní, není nad domácí výrobek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13404
24.11.15 17:08

Dávám do trochy vody svařit cukr, badyán, skořici, hřebíček, plátky pomeranče, 3-4 měsíčky mandarinky, jeden plátek citronu. Nechám provařit a pak do toho naleju nějaké dobré červené víno, nechám prohřát a je hotovo :palec: Je naprosto výborný :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama