Co říkáte na tento domek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
káťa
Extra třída :D 13175 příspěvků 02.10.18 11:34
Co říkáte na tento domek ?

Při čtení minulého tématu o bydlení a cenách bydlení v Praze a okolí a dál od Prahy se u nás v práci rozpoutala debata na téma cen pražských nemovitostí. Na to konto jsme se jali prohlížet domky na prodej v Praze a okolí (do bytu by tu nikdo nešel). Zírali jsme nad cenami i za naprosté ruiny a mně padl do oka tento domeček.
https://www.sreality.cz/…a/4007312988#… 4 000 000 byl skoro nejlevnější a mně se moc líbí lokalita, v podstatě už vesnická, dle mapy nehustě osídlená, přírodní, dále 200 m od baráku je nádraží Černošice, ze kterého jsou za 16 minut na Smíchově nebo za 25 na Hlaváku a jezdí to pořád, přes 700 m2 je na Prahu nadstandardně luxusně velký pozemek, chaloupka sice ve starém venkovském stylu, ale mně by se právě tohle líbilo…tak jsem přemýšlela, co je s tím barákem nebo lokalitou špatně, že je to tak levné??? :think: Napadlo mě - zátopová oblast??? nebo je tam nějaký jiný zádrhel??? Co myslíte, Pražáci???

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
vertunka
Závislačka 4717 příspěvků 02.10.18 11:37

Pozemek luxusní, ale barák tak zbourat a postavit novej. A to už je za 4 miliony hodně drahý.

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 02.10.18 11:41
@káťa píše:
Při čtení minulého tématu o bydlení a cenách bydlení v Praze a okolí a dál od Prahy se u nás v práci rozpoutala debata na téma cen pražských nemovitostí. Na to konto jsme se jali prohlížet domky na prodej v Praze a okolí (do bytu by tu nikdo nešel). Zírali jsme nad cenami i za naprosté ruiny a mně padl do oka tento domeček.
https://www.sreality.cz/…a/4007312988#… 4 000 000 byl skoro nejlevnější a mně se moc líbí lokalita, v podstatě už vesnická, dle mapy nehustě osídlená, přírodní, dále 200 m od baráku je nádraží Černošice, ze kterého jsou za 16 minut na Smíchově nebo za 25 na Hlaváku a jezdí to pořád, přes 700 m2 je na Prahu nadstandardně luxusně velký pozemek, chaloupka sice ve starém venkovském stylu, ale mně by se právě tohle líbilo…tak jsem přemýšlela, co je s tím barákem nebo lokalitou špatně, že je to tak levné??? :think: Napadlo mě - zátopová oblast??? nebo je tam nějaký jiný zádrhel??? Co myslíte, Pražáci???

Zátopová oblast jak poleno. Kamarádka bydlí v Černošicích, v bezpečnější vzdálenosti než stojí tenhle barák a ten jejich barák bych nechtěla ani zadarmo. Nikdo jim to pořádně nepojistí, první patro je v podstatě odepsané a doprava kolabuje při každém větším rozvodnění. Navíc tam prý začali vysekávat stromy, které to dřív aspoň nějak drželi, už posledně se ukázalo, že výsledek je takový, že teď tu vodu nemá co cucat, takže se situace ještě zhoršila.

A navíc je to taková starší chatka no, chce to pořádnou rekonstrukci (jsou tam mimochodem vidět zbytky po záplavách, takže to bude zplesnivělý, takže možná fakt radši zbourat), náklady na provoz můžou být docela husté když by tam člověk bydlel s malým dítětem…

Ale jinak ceny v Praze vtipný no. Nás vyšlo skoro levněji si postavit dům za Prahou :lol:

Příspěvek upraven 02.10.18 v 11:43

LenkaN26
Závislačka 4099 příspěvků 02.10.18 11:42

@vertunka Proč hned bourat? Nicméně bude potřebovat odizolovat, vypadá to, že tam není topení a otázka je v jakém stavu je střecha. Investice tam budou velké.

Hroznej puberťák
Kelišová 5404 příspěvků 02.10.18 11:43

Jo jo, plovoucí nejen podlahy, ale občas i střecha :D
Lokalita do budoucna asi moc přírodní nebude, není moc jasné, co tam kdy vlastně bude, v plánu byly laguny, ale třeba i přístav, moc spoléhat se na to nedá. Plus teda hlavní problém to zátopové území - tohle je prostor na rozliv. Ale už jsem na to koukal taky, jako sranda chalupa by to bylo zajímavý, akorát ne za tyhle peníze.

jkra
Nadpozemská drbna 25152 příspěvků 02.10.18 11:44

je to pastouska, zatopova oblast. Same riziko. Kdyby to nebyla zatopovka, stejne musis cele prestavet. Zadne terno.

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 02.10.18 11:44
@Hroznej puberťák píše:
Lokalita do budoucna asi moc přírodní nebude, není moc jasné, co tam kdy vlastně bude, v plánu byly laguny, ale třeba i přístav, moc spoléhat se na to nedá. Plus teda hlavní problém to zátopové území - tohle je prostor na rozliv. Ale už jsem na to koukal taky, jako sranda chalupa by to bylo zajímavý, akorát ne za tyhle peníze.
:lol: :lol: :lol: :lol: výborná hláška
TopSecret
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 02.10.18 11:45
@káťa píše:

Barak je to moc peknej, :pankac: ale musi se udelat. Vevnitr omitky, nove nastukovat, udelat kuchyn, rozvody topeni, eletriky(v inzeratu nepisou, jestli jsou nove, ale predpokladam ze ne), nova okna.
Co jsem z inzeratu pochopila, tak nejde udelat podkrovi. To bys musela zvedat strechu.
Takze pocitej, tak + dalsi milion na rekonstrukci + dan z nemovitosti. A to nepocitam upravy venku. Nove vrata, jak vypadaji ploty, nevim.
Na chalupu dobry, ale na stalo to chce zrekonstruovat.

Takze za 3+1 za 4 mil.je to drahy.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 02.10.18 11:45

mno tak tři jedna ratejna, kde bude stát spoustu peněz nové topení (nebo chceš topit v petrách?), komplet kuchyně (píšou kuchyňka, takže to bude malinké), na jedný z fotek jsou vidět mapy na zdi (vlhkost? plíseň?), i taková blbost, jakože jsou tam různě vysoké podlahy, pokud budeš chtít srovnat, tak taky dalších spoustu peněz. Zateplení? Okna rovnou do silnice, ani chodník - jaký je tam provoz?

Za mě, krásná, opravdu boží chalupa, ale za čtyři mega hodně drahá víkendovka, nebo spousta práce, aby z toho bylo moderní celoroční bydlení.
Takže záleží, jak chceš bydlet a kolik vás tam bude.

Beckyttine5
Kecalka 315 příspěvků 02.10.18 11:47

Hlavně to podle mě v současnosti není připraveno k celoročnímu bydlení, muselo by se udělat nové topení… chalupu na léto bych raději koupila dál od Prahy za lepší peníze.. a pokud je nádraží jen 200 metrů, tak tam bude asi i rusno… mám ráda klid, takže to by mi vadilo

Zabatko
Závislačka 4298 příspěvků 02.10.18 11:48
@Hroznej puberťák píše:

Plovoucí střecha :lol: Řekla bych ale, že to bude tím, že je to v zátopové oblasti, já bych to nechtěla ani zadarmo. U nás kousek od Znojma podobná ruina se srovnatelně velkým pozemkem stojí cca 800 000. A do Rakouska do práce kousek. Proč musí všichni bydlet v Praze? Nebo ZA Prahou? Tak si to lidi postavte před Prahou a máte to vyřešený. ;)

pikola
Neúnavná pisatelka 19440 příspěvků 02.10.18 11:48

Na víkend na léto by to možná šlo, na bydlení přihoď ještě tak dva melouny.

Hroznej puberťák
Kelišová 5404 příspěvků 02.10.18 11:48

Za mě k využití - nerekostruovat, jen tak lehce postrašit, udělat z toho sezónní punkovou hospodu pro cyklisty a na pařby, a vybavit jen tím, co mohu snadno obětovat. Jako zábava pro hustě alternativní nadšence by to šlo, ale za ty prachy je to nesmysl.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 02.10.18 11:49
@Zabatko píše:
Plovoucí střecha :lol: Řekla bych ale, že to bude tím, že je to v zátopové oblasti, já bych to nechtěla ani zadarmo. U nás kousek od Znojma podobná ruina se srovnatelně velkým pozemkem stojí cca 800 000. A do Rakouska do práce kousek. Proč musí všichni bydlet v Praze? Nebo ZA Prahou? Tak si to lidi postavte před Prahou a máte to vyřešený. ;)

Prej pred Prahou :lol: :lol: dobra hlaska :pankac: :pankac: :mrgreen:

Annabela11
Závislačka 2585 příspěvků 02.10.18 11:49

@káťa 4miliony??Starý barak,opravy sežerou další nemalé peníze…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >