Co se dělá s rozpadlým zubem?

32
8.7.20 12:06

Co se dělá rozpadlým zubem?

Ahoj. Chci se zeptat, jak postupuje zubař, pokud se uplne rozpadl zub?
V době korony mi vypadla plomba ze sedmicky. Nez jsem se pak objednala, pri cisteni zubu se mi zub uplne rozpadl, ze z nej nic nezbylo. Mam jen dasen a v ni diru. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29154
8.7.20 12:10

Vyndaji se koreny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
8.7.20 12:15

@veria
Kdysi mi jeden zub trhali. Uz si nastesti nepamatuju, jestli to bolelo, je to 15 let. :D
Ale jaky je postup, kdyz neni zub za co chytit. To se bude rezat dasen a nejak tahat zbytky zubu ven? Neumim si to predstavit a bojim se jak blazen. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
8.7.20 12:18
@Oliva111 píše:
@veria
Kdysi mi jeden zub trhali. Uz si nastesti nepamatuju, jestli to bolelo, je to 15 let. :D
Ale jaky je postup, kdyz neni zub za co chytit. To se bude rezat dasen a nejak tahat zbytky zubu ven? Neumim si to predstavit a bojim se jak blazen. :oops:

Já bych si to jako strašpytel nepředstavovala. Dají ti injekci a doktor udělá, co bude potřeba. Pořád lepší teď, než aby se ti to zhoršilo anebo se ti tam dostal zánět. Držím palce a soucítím s tebou. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
8.7.20 12:24

@P4ja Ja tam jdu za chvilku a uz je mi blbe. Citim, jak jsem cela rozklepana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4481
8.7.20 12:25

@Oliva111 vyndají se kořeny a nechá se to zarůst. Pak leda implantát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
8.7.20 12:26
@Oliva111 píše:
@P4ja Ja tam jdu za chvilku a uz je mi blbe. Citim, jak jsem cela rozklepana.

Znám to moc dobře. Zkus myslet na něco, co tě čeká potom. A neboj opíchnou ti to. Bude to jen tahat. Jen si potom hned vezmi Brufen, aby to nebolelo, až to přijde k sobě. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
8.7.20 12:28

@Oliva111 úplně tě chápu a soucítím s tebou. Já mám tak hodnýho zubaře, opravdu perfektní, snaží se mě rozptýlit, ale jak sedím v tom křesle, tak se stejně klepu jak ratlík na dešti :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1086
8.7.20 12:35

Zrovna dva tydny dozadu mi zubařka táhla zbytek rozpadlého zubů. Opichala to kolem a pak vytáhla zbytek kořenů. Zvenku nebyl moc za co vzít a já zbaběle zavřela oči tak jsem neviděla čím to tahá a co dela :mrgreen: ale bolelo to no :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
8.7.20 12:47
@Oliva111 píše:
@veria
Ale jaky je postup, kdyz neni zub za co chytit. To se bude rezat dasen a nejak tahat zbytky zubu ven? Neumim si to predstavit a bojim se jak blazen. :oops:

možná ti trochu nařízne dáseň a ty kořeny potom vytáhne :think: ale neboj, však to opíchá a nebudeš cítit nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9006
8.7.20 12:48

Vytáhne kořeny. Po umrtvení nebudeš nic moc cítit. Mě trhal zubař moudráky 6 let zpátky. Zarostla dírka pěkně.

Místo zubu může dát i můstek pokuď jsou z obou stran zuby v pořádku. Jinak leda implantát.

Ať to moc nebolí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
8.7.20 13:00
@Mia25 píše:
Zrovna dva tydny dozadu mi zubařka táhla zbytek rozpadlého zubů. Opichala to kolem a pak vytáhla zbytek kořenů. Zvenku nebyl moc za co vzít a já zbaběle zavřela oči tak jsem neviděla čím to tahá a co dela :mrgreen: ale bolelo to no :(

Tak to ja taky u zubare radsi nekoukam. Bojim se jak blazen. Mne boli i prohlidka zubu. A kdyz me vrtala nebo rezala uzdicku, tak to citim i pres injekce. A to pry to zvladaji i deti ve 3. tride. :grin:
Ja jsem proste nejaka precitlivela. Pritele jsem uz varovala, ze s nim tak 2 dny nebudu mluvit- smal se a byl rad. :joy:
Mne do smichu neni vubec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1086
8.7.20 13:07

@Oliva111 já se taky vždy u zubaře trepu jak osika takže tě chápu :) ale bude to jen chviličku a pak budeš mít pokoj :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
8.7.20 13:11
@Mia25 píše:
@Oliva111 já se taky vždy u zubaře trepu jak osika takže tě chápu :) ale bude to jen chviličku a pak budeš mít pokoj :palec:

Uz jsem v cekarne. Doufam, ze ten zakrok nebude trvat dlouho. Radsi budu trpet doma nez v zubarskym kresle.
Uplne citim ten strach v koneckach prstu, jak brni.:cold_sweat:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1086
8.7.20 13:41

@Oliva111 Pokud není kořen hluboko tak je to otázka max 10 minut i s opícháním a je venku:) držím palce ať to bolí co nejméně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama