Trhání zubů moudrosti - analgosedace / rajský plyn?

4
7.7.20 12:45

Trhání zubů moudrosti - analgosedace / rajský plyn?

Ahoj,
Máte někdo zkušenosti s extrakcí osmiček buďto v analgosedaci nebo v rajském plynu?
Co byste mi doporučili. Mám z osmiček strach.
Případně nějakou dobrou kliniku v Praze, kde mi to omrtví jednou z daných možností?:)
Dekujii

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14388
7.7.20 12:49

Já teda preferuju injekci přímo k zubu než spoléhat, že se správně nadechnu plynu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4543
7.7.20 12:51

Injekce k zubu je paráda. Do plynu bych nikdy nešel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7684
7.7.20 12:54

Opíchat.. nikdy mě trhání osmiček nebolelo, po zákroku pak třeba týden jo, než se to zatáhlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8626
7.7.20 13:04

Mně je museli vyřezávat z dásně, rostly mi do kořenů ostatních zubů. Nechala jsem to jen opichat, nebylo to příjemné, ale přežila jsem to. Čeká mě ještě druhá strana. Jinak analgosedace je placená pacientem, pokud vím. Měla by ji udělat každá zubní klinika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3518
7.7.20 13:08
@Aduš8 píše:
Mně je museli vyřezávat z dásně, rostly mi do kořenů ostatních zubů. Nechala jsem to jen opichat, nebylo to příjemné, ale přežila jsem to. Čeká mě ještě druhá strana. Jinak analgosedace je placená pacientem, pokud vím. Měla by ji udělat každá zubní klinika.

Mám je uplně stejně. Pod dásní a ještě jaksi křivé kořeny. Tak 3× ročně se na týden ozvou. V tu chvíli uvažuju, že se jich zbavím. Jakmile přestanou bolet, tak NIKDY mě tam nedostanete. :lol: Kdybych si mohla vybrat jestli půjdu zítra rodit, nebo trhat osmičky, tak jdu rodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8626
7.7.20 13:16

@berusa.m no, mě začala bolet celá pravá strana tváře, za uchem, hlava. Myslela jsem, že mám mrtvici. A on moudra tlačil na trojklanný nerv. Neměl místo, kam růst a posouval se na druhou stranu. Jako ta chvíle, kdy ten spodní rozvrtával a po kouskach vytahoval byla hrozná, nebolelo to, ale cítíš ten tlak i smrad té vrtačky. Ale mám klid od té doby. Jen mi tedy řekl, že už kdysi v pubertě, když mi dělali RTG, měly ty zuby dávno vyndat. Zbytečně jim vyrostly kořeny a obejmuly právě jednu z větví toho nervu. Naštěstí ho při vyndání neporušili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
7.7.20 13:26

Analgosedaci neporadím, jen ti napíšu svoji zkušenost s trháním osmiček. Taky jsem z trhání měla hrůzu, odhodlávala jsem se k tomu zákroku fakt dlouho. Nakonec jsem šla přímo k zubnímu chirurgovi, který má s trháním mnohem větší zkušenosti než běžný zubař. Dělali mi to nadvakrát - nejdřív jednu a po měsíci druhou stranu, jen s injekcemi přímo k zubu a zpětně to hodnotím, že to byla brnkačka. nejhorší na tom všem pro mě byla právě ta aplikace injekce a to, že jeden zub mi celkem dlouho krvácel, z čehož se mi ak doma dost navalovalo. Ale jinak každý zub byl venku asi za 15 vteřin a ani následná bolest nebyla taková, jakou jsem ji čekala. Osmičky tedy měli dle zubaře „pěkné kořeny“ a vyndání byl tak bez komplikací.
Ale mám i kamarádku, která se na osmičky nechala uspat a taky si to nemůže vynachválit. Za mě je to zbytečná narkóza do těla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3518
7.7.20 13:29

@Aduš8 To muselo být teda maso. :hug: V takových případech musí jít asi připosranost stranou. Trojklanný nerv není sranda. Taky ti mohla ochrnout kus tváře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
7.7.20 13:40

Já mám venku jednu stoličku, injekci přímo k zubu. Nejhorší bylo, že jak jsem měla pak mrtvou tvář, tak jsem si ji rozkousala a to byla horší bolest, než to trhání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14852
7.7.20 14:01

Neporadím, jako strašpytel jsem taky chtěla analgosedaci. Ale Dr. mně to vymluvil, že je to podle snímku zbytečné, a že na to stačí injekce. A fakt to tak bylo. Nejhorší bylo čekání než injekce zabere, a pak během 10 min oba zuby venku. Jak píšou holky, tak stejně je nejhorší to, když rány přijdou k sobě. Ale to se dá zvládnout, jen doporučuji vzít si Brufen hned když vylezeš z ordinace. A pak podle situace, aby se bolest nerozjela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
7.7.20 14:02

Taky jsem jednou přišel k zubaři a on říká: Máte na osmičce velký kaz, musíme to opravit. A já „blbec“ jsem mu nadhodil: Nebylo by lepší to vytrhnout, když je tam velký kaz. On: Ukažte? Sestro, injekci.
Krve by se ve mě nedořezal v ten okamžik. Ale zubař byl zkušený, rozkýval ji kleštěma, zabral a byla venku. Vytáhl ji celou v kuse i s kořeny a ještě mi ji nechal na památku.

Řeknu to ještě takhle. Ze zubaře jsem měl takový strach, že po jednom nepříjemném vrtání zubního kazu jsem nešel k zubaři 10 let. To poslední vrtání nevydrželo ani rok, plomba se začala drolit, zub se lámal, až zůstal jen kořen. Ten zub bolel jako blázen, ale ani za nic jsem se neodhodlal. Až jak se to nedalo vydržet (po těch 10ti letech), sehnal jsem přes známého zubaře. Ten se na to jen podíval a říkal, že to není nic hrozného. Zub sice musel ven a taky se musely opravit ostatní zuby, ale ta jeho práce byla tak perfektní, že sice mám nervy, když tam jdu, ale vím, že on mě nechce obrat o peníze, ale chce mi fakt pomoct.

Takže hodně záleží na zubaři, jestli práci bere jako poslání, nebo příležitost k zisku. Ten druhý případ ve mě udělal zásek na 10 let. Ten první ho za půl roku pečlivé a trpělivé práce zrušil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1694
7.7.20 14:21

Ahojky, ja byla 6 tydnu zpet na trhani spodniho moudraku. Mam neskutecny strach ze zubaru, protoze jeden moudrak mi trhala nejaka ukrajinka na Ph 5 asi 8 let zpet. Byla to vazne hruza a oba byla fakt sado maso. Pripadala jsem si jak pokusny prase a div mi neutrhla hlavu :roll:

Nasla jsem si super kliniku na Ph6 a ten luxusni pristup. Puvodne jsem chtela analgosedaci, ale nakonec jsem dostala 3 injekce na umrtveni pusy a necitila jsem nic…pul dne jsem necitila ani ucho a jazyk :D takze za me parada. No a ted v patek jdu na vyndani druhyho spodniho moudraku. Trosku se bojim, ale uz je to o dost lepsi nez predtim :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
7.7.20 15:06

Zabak

@peta1003 mohu poprosit o jakou kliniku se jedná? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5123
7.7.20 15:27

Před X lety mi vytrhavali všechny moudraky na jednou. Šla jsem do analgosedace a byla jsem spokojená. Nic si nepamatuji. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama