Reklama

Co se svým životem, jak dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 09:06
Co se s tím životem, jak dál

Ahoj. Nejsem maminka, ale vím, že vy tady dokážete poradit a povzbudit, tak doufám, že nevadí, že sem píšu :)).Potřebuji se vypovídat, znát váš názor, nevím. Cítím se úplně bezradná v poslední době. Tak se snažím vidět vše pozitivně, radovat se z toho co mám, ale mám pocit, že už mi dochází síly. Vždy jsem byla akční, plná smíchu, elánu, plánů ale teď už je toho asi nějak moc, přestává mě vše bavit, když dělám něco co jsem dříve dělala ráda nebaví mě to tolik protože pořád musím myslet na to, že nejsem šťastná. Chci být stejná jako dřív. Je to rok a půl co jsme se rozešli s přítelem po dlouholetém vztahu, musela jsem se zpět přestěhovat k rodičům, z rozchodu jsem se řekla bych dostala docela rychle, i když mě to pořád mrzí, vím, že to bylo dobré rozhodnutí. Se setrou teď hledáme společné bydlení, delší dobu nemůžeme nic najít, to mi také ubírá dost energie, ale hlaveň skoro před rokem jsem se rozhodla odejít ze zaměstnání, kde jsem byla skoro 5 let, řekla jsem si, že se potřebuji posunout někam dál, poznat něco nového, načerpat nové zkušenosti, ale v nové práci se mi nelíbilo, tak jsem také odešla a šla zase jinam. Jenže tady se mi také nelíbí, nikomu jsem to neřekla, snažila se tam vydržet s tím, že se to podá, že si zvyknu a bude to super, jenže už to nemůžu vydržet, nechce se mi tam, do kolektivu příliš nezapadám, šéfová mě i za něco pochválí, ale převládají výtky, práce je zajímavá, ale já už teď vím, že jsem nejšťastnější byla v tom úplně prvním zaměstnání, kde jsem byla 5 let. Do tohoto odvětví vím, že bych se chtěla hrozně vrátit, ale nikdy jsem nebyla ta co práci střídá jak ponožky. Beru to trochu jako selhání, jako svou chybu. Odejít ze dvou prací během půl roku. Zajímal by mne prosím na to váš názor a celkově jestli někdo procházel takovýmhle obdobím jak jste se s tím prali? Mám pocit, že už to nezvládám. Omlouvám se za tenhle román, potřebovala jsem to ze sebe nějak dostat a předem děkuji všem co jste si to přečetli a třeba poradíte :).

Reklama

Reakce:

Emimin7
Echt Kelišová 8841 příspěvků 02.10.18 09:17

To zní, jako bys nevěděla, co chceš. Tipnul bych, že kdyby jsi se vrátila do prvního zaměstnání, spokojená rovněž nebudeš a tápat budeš dále.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 09:37

@Emimin7 i to je možné. Do prvního zaměstnání se nehodlám vracet, spíše do toho samého, podobného odvětví. Jenže jak říkáš co když nebudu spokojená ani tam..opravdu nikdy jsem to tak neměla, vždy se snažím vydržet, zvládnout to, i zde se o to snažím, ale cítím, že už to nějak nezvládám. Co vím, že chci je práce, která dává smysl, baví mě a cítím se tam dobře protože pokud tohle nemám nedokážu ani nic jiného protože se jen stresuji a nemůžu se soustředit na další věci, nedokážu být v něčem dobrá, když se tam necítím dobře..nevím zdali je to má chyba, zdali to jinde bude lepší, vím, že nemůžu utíkat do nekonečna, ani jsem to tak nikdy nechtěla, ale mám pocit že se vše najednou sype a nejsem si jistá jestli tohle můžu vydržet..

Lioness34
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 02.10.18 09:40

Začni cvičit. Pravidelně 5× v týdnu hodku. Jsi bez chlapa i práce která by té bavila nicméně poohlizej se dal a toto ber jako dočasne řešení

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 09:50

@Lioness34 cvičím, cvičila jsem dost pravidelně, ale teď mi to prostě nejde, nemám chuť, nedokážu se u toho vypnout mozek jako dřív, je to jedna z těch činností co jsem dělala fakt ráda..přijdu si jak fňukna, vím.. :(

Emimin7
Echt Kelišová 8841 příspěvků 02.10.18 09:50

Co podníkání? To mi dává smysl, když si buduješ svoje a ne pro ostatní.

mrav
Neúnavná pisatelka 16786 příspěvků 02.10.18 09:50

Seřaď si svoje priority a najdi si dobrého psychologa. Procházíš těžším životním obdobím. Není vždycky jenom dobře - někdy je líp, někdy hůř. Konec vztahu - pokud jsi na něm byla závislá tomu jenom napomohl. Každý má nějaké sny a pak žije tvrdou realitou. Jsi ještě mladá a jak jsi psala, nejsi ještě maminka. Já už jsem táta a musím se postarat o holčičku, která loni o mámu přišla…

Gosi
Kelišová 5642 příspěvků 02.10.18 09:51

Taky bych doporucila cviceni, mozna stridat neco akticnejsiho a jogu… Podle me mas moc zmen relativne zaraz, takze pokud to v praci funguje, zustala bych tam a venovala bych se spis sobe, urcite nejakej pohyb, ale najit si i nejakej kurz/hobby, jestli ti chybi kreativita, tak treba zacit fotit a upravovat to, jsou ruzne mydlarske/kos­meticke/sici kur­zy…

Lioness34
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 02.10.18 10:28
@Anonymní píše:
@Lioness34 cvičím, cvičila jsem dost pravidelně, ale teď mi to prostě nejde, nemám chuť, nedokážu se u toho vypnout mozek jako dřív, je to jedna z těch činností co jsem dělala fakt ráda..přijdu si jak fňukna, vím.. :(

Musíš se premoct a vydržet. Když to překonas týden dva tři, vrátí se ti i chut.

Tichošlápek
Extra třída :D 10091 příspěvků 02.10.18 10:30

Neber jako selhání změnu práce ;) Ja takto měnila velmi často zcela cilene, protože mi po delší dobu stejný kolektiv a náplň děsně lezou na nervy. Ideální jsou na to práce na dobu určitou, konkrétní projekty. Taky bych se neupinala na to, ze chceš byt jako dřív. To se proste nestane, člověk se mění a mění se i jeho zájmy a životní postoje. Primárně bych vyřešila to bydlení. Poradne se do toho obout, obíhat nabídky, hledat - zabavis se a při stěhování budeš mít i změnu. Od toho se můžou odvíjet noví známí, místo, záliby

starýkmet
Stálice 55 příspěvků 02.10.18 10:46

Spokojenost je otázka vhodného životního plánu a jeho plnění. Popis situace je sice dlouhý, ale o životním plánu nevím nic. Neznám věk, neznám obor, neznám kvalifikaci, současné zázemí hmotné a lidské atd.
V určitém věku jen dobrý plat, profesní kariéra, přestávají stačit. Snad jen dočasně pro mladé lidi, snnad více muže. Je třeba mít širší představu, jak chcete prožít celý život, i osobně.
V osmé třídě jsem si zvolil obor pozdějšího studia. Rodiče se o mně (schválně, z výchovných důvodů) nestarali, takže jsem jim volbu jenom oznámil. Po studiu jsem si našel práci v oboru (výzkum), do 25 jsem se mu věnoval téměř 365 dní v roce, včetně víkendů, ke své spokojenosti. Pak jsem přidal: najít partnerku, postavit společně vlastníma rukama domek, založit velkou zahradu, vychovat co nejlíp děti (4). Pak jsem přidal: pomáhat dětem v jejich životních plánech, se získáním bytů a stavbami domků, výchovou vnoučat (7), a dalších jejich velmi velkými zahadami. Celý život se tak s manželkou div nestrháme prací, a div neomdlíme (jen s malou nadsázkou) pocitem štěstí.
Máte taky nějaký dlouhodobější životní plán? Nebo vám stačí jen vhodné zaměstnání, voda k pití, jídlo, v zimě vytápěná místnůstka?
S plánem nemohu radit, je nutný, stanovit si ho musíte sama.
Ale cítím ve vašem sdělení ještě něco jiného. Moderní civilizační nemoc hypermobilita se zdaleka netýká jenom dětí a mládeže. A její příčinou je vadná výživa. Celý Váš text je pro mě důkazem, že u Vás není v pořádku. Takhle zdraví lidé nemyslí a necítí. V tomto stavu si plán nestvoříte, přátele udržíte jen podobně zbědované, životního partnera vůbec, nepovede to nikam.
Takže moje rada: najděte na internetu informace o hypermobilitě, o jejím léčení nikoliv léky ale výživou, a hlavně o zdravé výživě obecně. A s vervou do toho. Sebrat takové, a především se vyznat v jejich záplavě (plné i rad lichých), zabere velice hodně času (mně už po 40 let). Tak bych Vám pro urychlení startu doporučil sníst v jakékoliv úpravě nebo směsi denně: 5 dkg jater, 6 dkg kvasnic, 2 pol.lžíce čerstvých pšeničných otrub. Také asi 4 dkg na mlýnku na mák trochu podrcených lněných semínek. Pilulky běžných multivitamínů a minerálů nejsou zakázány.

starýkmet
Stálice 55 příspěvků 02.10.18 10:57

… ještě opravuji: „… a dalšími jejich velmi velkými zahradami.“ … a ještě doplňuji: smát se mým radám je povoleno. Nebude mi to vadit. Už desítky let se obvykle sám směji naposled. Hodně zdaru, držím pěsti.

kilčo
Kecalka 147 příspěvků 02.10.18 11:07

@starýkmet no a ktomu bych ti doporučila začít si ten život i s manželkou konečně užívat,nejen se honit,jak píšeš a nechat děti,at ukážou co umí samy.Dle toho co si napsal,jste jim pomohli už dost a dost a je dobré mít své hranice.

Detsa
Extra třída :D 10738 příspěvků 02.10.18 11:29

Já myslím, že tvuj pocit selhání pramení z tvého aktuálního životního neštěstí. Určitě bych to ale nenazval tvým selháním. V tu chvíli, kdy se cítís prázdná a bez štěstí v životě máme tendence se vracet do minulosti a porovnávat svůj život, tady a teď, s tim co bylo. Tenkrát ses cítila šťastná, plná radosti a bezpečí a proto ti možná přijde, žes udělala špatnou volbu v zaměstnání. Pravda je taková, ze i teď v první práci by ses nemusela uz cítit tak dobře, jak si myslíš. Je to jen vzpomínka na spokojenost.
Jestli si prijdes furt sama a prázdná, možná ses s tim úplně doposud nesrovnala. Není si co vycitat, je to normální :kytka:. Důležité je posouvat se furt vpřed a umět si najít trochu radosti ve všedním životě. Věřím, ze se brzo posunes dal ke svému štěstí, radosti a zas najdeš svůj elán a smích :hug:. Jen to chce vytrvat. Beh na dlouhou trať :kytka:

starýkmet
Stálice 55 příspěvků 02.10.18 16:47

@kilčo Staré psy novým kouskům nenaučíš. Pro nás je ono „honit se“ a „užívat si“ totéž. Děti ukazují co umí, a taky trochu nadměrně. Mohla by to být snad nějaká dědičná vada. To by jí pak ale nemělo v populaci ubývat

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >