Co v pomohlo při dlouhodobém bojkotu kojení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.7.22 17:48

Co v pomohlo při dlouhodobém bojkotu kojení

Dobrý den, snad nebude vadit, když budu otravovat s dotazem. Mám syna, za pár dní 7 měsíců. Od konce šestinedělí bojujeme s tím, že se nechce kojit, zkusila jsem různé polohy, prodloužit intervaly, kojit v šeru, při pohupování na gymnastickém míči, měla doma laktační poradkyni, řešila jsem to s pediatrem…prostě vše, co mě napadlo a co jsem kde vyčetla jsem vyzkoušela. Nakonec jsme to s paní doktorkou uzavřely tím, že za to může asi synův zablokovaný krk z porodu, kvůli kterému chodíme už od prosince na rehabilitace. Co se kojení týče, jsou lepší a horší dny, ale většinou se syn hezky napije jen v polospanku. Je to občas na hlavu, ale nějak jsme si na to už zvykli, při usínání a probouzení mu dám prso a tak to nějak do teď šlo. Syn prospívá, jinak nemocný dle lékařky nevypadá. Teď byly asi 3 týdny, kdy už jsem se radovala, protože pil i při bdělém stavu, jinde než doma, byla to hrozná úleva, říkala jsem si, že krk už se mu pomalu lepší, takže to jde asi ruku v ruce. Je to týden zpátky, co jak když utne zase začal brečet jen vidí prso, ze začátku jsem mu zase dávala v polospanku a říkala si, že to snad přejde, ale jen se to stupňuje. Včera to dospělo do stavu, že i v noci, když se probouzí a zjistí, že ho chci nakojit spustí řev. Přes den včera pil jen jednou, už se nenakoji ani po probuzení. V zoufalství už jsem zkusila tři různé lahvičky nejprve s mým mlékem, pak Bebu a Nutrilon, jednou polkne, začne se rozčilovat a už nechce. Prikrmu ( zatím jen zelenina) sní kolem 100g hezky, víc nechce. Pije naštěstí aspoň vodu, takže čůrá normálně…zkusila jsem udělat z mléka rýžovou kaši, to ráno snědl asi 10 lžiček a pak zavře pusu a víc nechce. Jsem už z toho úplně vyřízená… hlavičkou otáčí líp, na rehabilitaci, kam chodíme na odblokování pan doktor říkal, že už je to skoro dobré, jdeme tam až za měsíc, takže tím to snad není, jinak nemá teplotu, nic mu není, vypadá jakoby prostě neměl hlad, ale to přece není možné…myslela jsem, že mě už nic nepřekvapí, když jsem to kojení takovým způsobem zvládli do teď, ale poslední dny je to opravdu extrem. Zítra jdeme k paní doktorce, ale už jsme to řešili tolikrát a vždy to uzavře tím, že prospívá ( minule už byl v percentilu níž, ale prý žádná hrůza) a nevypadá, že by mu něco bylo. Ještě doplním, že když byl menší zkusmo jsme dávali i Omeprazol, jestli nemá tichý reflux a neboli ho, když pije. A jinak má syn ABKM, po vysazení mléka se zlepšil ekzém a reflux, ale bojkot zůstal…Jediné, co mi bylo od laktační poradkyně doporučeno a nezkusila jsem je zbavit se dudlíku, který může za bojkot kojení což nepřichází v úvahu, protože právě díky tomu, že mu dudlík vyměním za prso, když usíná, tak se napije, teda alespoň dříve napil, teď už ani to ne… a ani si nemyslím, že býti pomohlo, když odmítá s lahvičku. Moc se omlouvám za takový román, ale jsem už opravdu zoufalá a budu ráda za každou radu. Moc vám děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6.7.22 00:50

Ahoj :) Roky si sem chodím jen číst rady, ale dnes mi to nedá a musím odpovědět (proto jsem se i zaregistrovala) :)
Tvůj příběh je totiž, jako bych ho před pár měsíci psala já … A jestli ti můžu poradit, seber dudlík!!! Malý mi začal bojkotovat po šestinedělí, kdy se začíná ustalovat laktace. Bojovali sme asi 6 týdnů. Vyzkoušela jsem rady z netu, snad vše možné i nemožné, pozvala laktační poradkyni z Mamily. Za vše, co jsem dělala, mě pochválila. Ale také řekla, že pokud neseberu dudlík, pravděpodobně se to nezlepší. Já to slyšet nechtěla, fungovat bez dudlíku mi přišlo jako scifi.… takže jsem to prostě chtěla řešit jen s dudlíkem. A ono to nešlo. Spíš se to pořád horšilo, nakonec už odmítal kojení i na míči, v nosítku, v polospánku, v noci … já se nabrečela, prvního jsem zvládla kojit jen částečně do půl roka, teď jsem řekla, že to nevzdám. A když už sem byla naprosto zoufalá, rozhodla jsem se sebrat dudlík. Nebudu lhát, 3 dny to bylo peklo. Neodložitelné dítě, které se neuklidní u prsa, neusne u něj, večerní uspávání trvalo 4 hodiny. Ale já to vydržela, 4. den to bylo lepší, další zase lepší a já najednou po týdnu zjistila, že se malý kojí naprosto normálně, že si můžu sednout na gauč a koukat u toho na tv a nelítat po baráku sem tam, hopsat na míči … prostě paráda. Mohla sem s ním jít ven a nakojit v lese, v autě, kdekoli. Začala jsem mu občas dudlík dávat (třeba na uspání v kočárku), do auta (protože to nesnáší) a už se bojkot nevrátil. Nyní už je mu přes rok, dudlík má už jak potřebuje, už to neřeším a kojím také tak, jak potřebuje a kojení ho uklidňuje, uspává a je to tak, jak má být. Bez stresu a nervů, jaká bude scéna. Tohle tenkrát vědět, ušetřím si týdny zoufalství, protože procesem odbourání dudlíku jsem si musela projít i tak, jen později a po spoustě nervů a slz ;) Nerada dávám rady, asi proto jsem nebyla registrovaná, neměla jsem potřebu cokoli komentovat. Ale tohle mi prostě nedalo. A doufám, že jsem ti aspoň trochu pomohla :srdce: A kdyby ne tobě, tak třeba někomu dalšímu, kdo bude hledat radu jako jsem ji tu tenkrát hledala já … :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.22 20:35

@Casiopea88 Děkuju! :srdce: Popravdě se mi sebrat dudlík taky nechce, bude to peklo, ale kdyby to pomohlo :,(

• Citovat
  • Nahlásit
30
7.7.22 22:09

Ahojky, mám dvě dcery, u obou jsem si prošla bojkotem. S první to bylo peklo. Trvalo to několik měsíců. Já byla na pokraji zhroucení, trápilo mě, že mě vlastní dítě odmítá. Ale bojovala jsem, kojila jsem v polospanku, v klidu, pohupovala. Vždy to bylo dlouhé přemlouvání, třeba 45 minut a pak se milostivě napila. Uf. Nakonec se to srovnalo a kojila jsem do 14 měsíců, kdy se ze dne na den sama odstavila. Podotýkám, že měla dudlík.
Druhá dcera dudlík odmítala. Ale bojkotem si také prošla. Ale já už na tom byla lépe, prostě jsem to neřešila. Nebyl na to čas. Holky jsou od sebe 27 měsíců, takže nemám čas se rozptylovat. A možná tím, že jsem to neřešila, trval bojkot jen měsíc. A kojila jsem do 19 měsíců.
No jsou to malé potvůrky a zkouší co vydržíme 😀 tak přeji pevné nervy! Verča

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16237
8.7.22 06:42

Já měla u druhé dcery velký bojkot v 8.mesici, bylo to ještě víc stresující, protože ji letky zuby, měla angínu a neštovice, tím jak moc nejedla, ztratila železo a tím i chuť na cokoliv.
Musela jsem několikrát denně odstrikavat a ji jsem kojila jen v polospanku, v noci pila celkem dost, ale přes den vůbec, jen když šla spát. Trvalo to asi měsíc.
Chce to vydržet. Dudlík neměla, ten nechtěla nikdy.
První dcera ta ho měla a v pohodě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat