Co z lékárny a drogerie?

62
11.1.06 11:03

Co z lékárny a drogerie?

Ahoj, chystám se jít do lékárny a drogerie nakoupit potřebné pro miminko. Během těhotenství jsem si zapisovala seznam, co asi tak bych všechno měla pořídit podle toho, jak jsem četla na diskuzích. Teď mi ovšem připadá, že je toho docela dost. Můžete mi poradit, co z toho určitě koupit a co je zbytečné, není potřeba?

Díky,
Illka a mimi 34tt

Z lékárny:

• odsávačka hlenů (hadičková),
  • Bepanthen mast,
  • Panthenol tělové mléko,
  • kapky Sabsimplex,
  • čípky nebo sirup na teplotu,
  • čtvrečky buničité vaty,
  • Rybilka nebo Ondřejova mast,
  • Pupík,
  • líh na pupíček,
  • fialová voda Genciánka,
  • borová voda na očička,
  • Pityol na opruzeniny,
  • porodnické vložky (3-5 balíků),
  • 3-4 síťované popordní kalhotky,
  • sprej Vincentka,
  • olivový olej na tělíčko miminka,
  • heřmánkový čaj na koupel.

Kosmetika: (Batole, Aviril)

• olej,
  • krém,
  • mléko,
  • mýdlo,
  • koupel,
  • šampon,
  • pudr (zásyp).
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

868
11.1.06 11:09

Ahojky,

teda seznam máš pěkný :lol:

Ze své zkušenosti bych kosmetiku koupila jen na zkoušku v nějakém malém balení a stačí podle mne pro začátek pudr, na kterém vyzkoušíš, jestli ho miminko snáší. Pak se dokoupí zbytek :) Jinak miminko stačí koupat ve vodě a ani vlásky se ze začátku nemusí šamponovat…

A co se týká té první sestavy, tak je to asi potřeba všechno, ale … :

• kapky Sabsimplex
  • čípky nebo sirup na teplotu
  • líh na pupíček
  • fialová voda Genciánka

… to Ti předepíše nebo donese pediatrička při první návštěvě u Tebe doma a přispívá na to pojišťovna, takže se to nevyplatí kupovat.

Takže asi tak :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
11.1.06 11:19

Ahoj Ilko,

poridila bych toto:

• odsávačka hlenů (hadičková),
  • Bepanthen mast - je jak na opruzeniny, tak na poskozene bradavky,
  • čtvrečky buničité vaty,
  • Pupík,
  • líh na pupíček (je mozne, ze ho dostanes v porodnici)
  • porodnické vložky (3-5 balíků),
  • 3-4 síťované popordní kalhotky,
  • heřmánkový čaj na koupel
  • borová voda na očička,
  • Vincentka

Detska kosmetika:
bohate staci tekute mydlo od Johnsons, sampon a olej nebo zasyp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
11.1.06 11:48

Ahojky.
Co ja viem a potvrdila mi to aj detska, tak gencianka sa uz moc nepouziva obsahuje nejake skodlive latky. Na mucnivku mi napisala namiesto nej Candibene 1%. a okrem toho je s nou aj prplacka zkazi co sa da. :-( takze tu by som nekupovala. To iste pytiol, ten sa moze pouzivat az od 10 rokov :! Je to vyslovene napisane na pribalovom letaku. Pri horsich opruzeninach nam pomohol krem od Weledy na prirodnej baze.
www.weleda.cz
Celkovo Weleda je skvela kozmetika, nedam na nu dopustit :D Dost som pocula chvalu na imazol.
Zasyp sa tiez nedoporucuje, tvori film pod ktorym pokozka moc nedycha. Mne sa osvedcilo po kakani ritku umyvat (nepouzivat vlhcene obrusky)a co najviac mimco nechavat na jednorazovych podlozkach bez plienocky.
Hermanek sa tiez na kupele nedoporucuje, sposobuje alergicke reakcie a vysusuje pokozku. Ked uz, tak skor repik.
Olivovy olej som tiez moc nepouzivala, malemu nesedel. Kozmetiku ziadnu kupali sme v cistej vode na zadocek rybilku. Akurat som natierala A-dermou to je specialny krem na kozu so sklonom k exemom.
Vyborny je olejcek do nosa od hadka www.hadek.cz no a este by som pripadne dokupila steri mar (sprej s morskou vodou), alebo vincentku v spreji, teraz je hodne sucho v bytoch.
Tak ti prajem aby si pokupila, co sa ti fakt zide :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
11.1.06 11:56

Ahoj Illko,

tak podle mé zkušenosti si určitě kup:

Bepanten a vem ho už do porodnice a bradavky maž hned jak začneš přikládat mimi.
Hadičkovou odsávačku je fajn na ní pak přidělat kelímek od jogurtu a odsávat vysavačem. Čtverečky buničiny Čaj pro kojící taky do porodnice, ale bacha nepřehánět ať nemáš pak problém s prsama. Spíš jen pokud nebude se mlíko chtít tvořit nebo bude mít miminko problém s prdíkama. Supr je Weleda.
Líh na pupík
Porodnické vložky mě stačily dva balíky, ale využiješ i později.
Síťované kalhotky stačili mi dvoje. Jdou přeprat.

Krémíky na mimi nekupuj. Na tu olupující se kužičku a případnou opruzeninu je nejlepší Ondřejovka a tu ti doktorka předepíše při první návštěvě. A já dodnes nepožívám nic jiného. Malá má tři měsíce.
Sabíky potřebovat nemusíš a stejně bych se o jejich užívání poradila s Dr. Hned se nesmí. Genciálku jsem doma ani neměla, a doufám že nebudu mít. Borovou vodu potřebovat taky nejspíš nebudeš. A co a jak ti řeknou pak v porodnici.
Na koupání bych si koupila jen nějakou pěnu do koupele a v tom mimi jen ocachtala, mydlit ho nemusíš. Alespoň tak nás to učili v porodnici. Nivea má i se šampónem dohromady.
Máš tam spoustu věcí několikrát na co pythiol a rybilku, když máš Bepanten. A olivový olej a zároveň tělové mléko a ondřejovku, prostě stačí jedno. :wink:

Je dobrý černý čaj na takové ty pupínky na nosánku a na novorozeneckou vyrážku. Ale když nebudeš máčet tak zmizí asi stejně rychle. :wink:

Pro sebe si vem gumičku do vlasů, jelení lůj na rty a hlavně papírové útěrky takové ty kuchyňské, protože klasickým ručníkem si spodek neutřeš, byl by hned jako prase. :oops:

Tak přeji ať ti to dobře dopadne a jste oba nebo obě zdraví a čilí a kojení jde jedna báseň.

Drží palečky Iva a Viki. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
11.1.06 11:57

Ahoj, tak já jsem pořizovala pouze toto:

pro sebe:

• porodnické vložky (3balíky po 20, ještě mi zbyly)
  • síťované kalhotky 4×
  • vložky do podprsenky (látkové i jednorázové)

pro mimi:

• mast na opruzeniny od Weledy (přírodní kosmetika)
  • mandlový olej na tělíčko a heřmánkový do koupele (od fy Hádek - taktéž přír. kosm)
  • odsávačka hlenů (dodnes leží zabalena a nepoužita)
  • teploměr rychloběžku
  • bunič. čtverečky na čištění oušek a nosu (ne mnoho, používala jsem je měsíc, pak už normální vatové špejle)

od doktorky jsem dostala

• líh na pupík (použila jsem to všeho všudy 4×, ještě ho mám v ledničce),
  • genciánku jsem nepoužila vůbec,
  • dělanou mast z lékárny Lenies a Babynol - používala jsem minimálně, pak jsem to vyhodila (vydrží to tak měsíc)
  • Sabsimplex
  • čípky na teplotu jsme dostali po prvním očkování (taktéž nepoužity)

doteď nepožívám na koupání nic kromě olejíčku, šampón až od půl roku (od Nivey a pouze jednou týdně)

aneb všeho moc škodí :-))
Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
11.1.06 12:08

Ahoj, z tveho seznamu bych nekupovala:

• ctverecky, fialova voda, borova voda, Pityol, poporodni kalhotky, olivovy olej, mydlo, sampon, a koupila bych bud jen olej nebo krem nebo mleko. Sany.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
11.1.06 12:09

Ahoj, já Ti jen poradím s tou kosmetikou. Taky jsme toho koupili hodně od (Seba-medu), každou věc po 1 kuse (olej, olejové ubrousky, mýdlo, šampon, pěnu do koupele, krém atd.), ale nakonec jsme ze začátku použili jen mléko a trochu mýdla. Doteď mám zbatek doma.
Matýskovi myjeme hlavičku 1× týdně až posledních pár měsíců, takže šampon používáme málo. A jinak mu přes den meju po pokakání zadeček v umyvadle dětským mýdlem a večer má vanu jen tak, jen vodu.
Když si vzpomenu, jak nás v porodnici učili každý den mimi celé mydlit žínkou, tak mám sice někdy výčitky, ale i tak mi přijde absurdní ho takhle denně mydlit, zvlášť malé miminko, které se nemá kde ušpinit. Spíš bych řekla, že moc mýdla škodí a obyčejná voda stačí. Samozřejmě, že mu průběžně myjeme ruce atd., ale kromě toho zadečku ho opravdu mydlím minimálně.
Je zdravý, vyrážku nemá, kůži má pěknou, tak to asi špatně neděláme.
pa M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.1.06 12:31

Meduzo,
dr. v porodnici (byla fakt fajn a nenechávala se ovlivnit firmou Johnson, která je tam zásobovala kosmetikou-děsně navoněnou) právě naopak říkala, že se má s miminky zacházet jako s atopiky, tzn. koupat co 2. či 3. den, vůbec není nutné každodenní koupání a už vůbec ne používání mýdel nebo pěn - dost vysušujou. Řepík taky doporučovala.Pa!!!

• Nahlásit
  • Citovat
7584
11.1.06 12:47

Ahoj, tak kosmetika pro tebe je predem urcite dulezita. Ale pro miminko bych se primlouvala za to , neprehanet. Urcite odsavacku a líh a ty ctverecky z gazy.
My jsme to ostatni nakoupili az pri ceste z porodnice.
Vitka dodnes nemejeme samponem- nema skoro vubec vlasy:-) a ani mydlem. Obcas pouze ruce z venku a na to mame niveu, ktera byla malicka v darkovem balicku z porodnice. Mazeme ho kremem od kozare. A kdyby nebyl od kozare, urco koupime weledu nebo hadka nebo nejakou podobnou kosmetiku. Je my i sympaticka bubchen. Nebo treba rybilka nebo jen vazelina. My mame olejicek od hadka a to na telicko a i do koupele. Pomuze odmyt spinu. No a kde by se ti miminko uspinilo?
Johnsons bych urcite nekoupila. Na reklamu nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.1.06 13:21

Ahoj,
ani nevíš,jak jsem ráda,že se objevil někdo stejně ulítlej jako já.
I já měla seznam,podle toho,co kdo napsal.
Naštěstí nám sousedku dr. a ta mě vrátila rychle na zem a ušetřila mi i dost korun.
Nakonec jsem koupila:
pro sebe-vložky,jednorázové kalhotky,gel z dub.kůry a B-panthen

Pro mimi:
v porodnici,alespoň u nás dostávají maminy vzorky kosmetiky,líh a krém na opruzeniny,takže já jenom koupila mýdlo Nela Batole(v mém okolí vede),Aviril zásyp,Aviril krém na opruzeniny a olejík.
Nepatřím k těm,které chtějí nebo musí na mimi šetřit,ale když slyším,že spousta mrňousů má na různé olejíky,krémy a šampony za několik setkorun alerg.vyrážky,zkusím nejdřív opravdu vyzkoušenou značku Aviril(naše mámy taky nic jiného neměly a prý nepamatují,že by jsme jako mimi měli problémy) a uvidíme.

Ale stejně se chci zeptat.Máte některá s Avirilem špatnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
1468
11.1.06 13:57

Ahoj.

Tak já to měla jednoduché - v týdnu, kdy jsem plánovala nákupní mimi orgie, jsem už měla prcka na světě. Nějak se mu zachtělo dřív (35tt+1).

Já jsem potřebovala: běžnou kosmetiku, porodnické vložky, síťované jednorázovky ( vydržely podstatně déle)

Pro mimi nakoupil manžel ( několik týdnů jsem zůstávala na nedonošeneckém oddělení) podle mých pokynů a doporučení sestřiček:

• nejmenší velikost plen (1 balení, kdyby se po nich osypával)
  • čistící ubrousky ( vhodné střídat s vodou)
  • olejíček nebo mléko ( nepoužila jsem pudr)
  • krém, v zimě i do nepříznivého počasí
  • koupel (mýdlo ani šampón jsem nepoužívala)
  • krém na zadeček
  • Bepanthen
  • teploměr (rychloběžka nebo digitální)
  • tyčinky s vatičkou
  • nůžky s kulatou špičkou na nehtíky
  • kartáček na vlásky
  • odsávačka nosních hlenů
    Kosmetiku bych kupovala opatrně. Pokud je roziko alergie asi úplně obyčejnou. Nám vyhovovala Bubchen ( ovšem pozor na heřmánek) a Nela batole nebo Milli baby.

Myslím, že jsem na nic nezapomněla. Vše ostatní jsem dostala od dr.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.1.06 14:03

Ahojky,
holky už Ti s tou kosmetikou pro mimi poradily, tak jen k té borové vodě - v lékárně mi řekli, že už se pro lidi vůbec nedoporučuje, jen pro zvířata (dost mě to teda vykolejilo 8O ) Prodali mi něco jako Ophtalmo ???… ale nebyl to Ophtalmo septonex, prostě něco přímo pro mimča na vyplachování očiček, stálo to asi dvě stovky a ve finále jsem to nepoužila ani jednou:-))) Takže tohle bych taky vypustila, až kdyby se mimnku hodně lepila očka, určitě Ti pak pediatr poradí nebo něco předepíše.

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
505
11.1.06 14:28

My jsme meli s ocickama dost problémy, ale doporucovala nam otirat borovou vodou a kapali jsme anitibioticke kapky.......ale ze by se borova voda nepouzivala to nevim.............Jinak na bezne kapani jsme meli OptalmoSeptonex nebo tak neco........J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
11.1.06 14:29

ahoj holky,
novoborko - aviril zásyp - zbytečně vysušuje. Nám udělal alergickou reakci i olejíček - podle máti „musíš jí celou namazat po koupeli“ a druhý den byla samé pupínky. Pro případné alergiky - nedoporučuje se cokoliv s heřmánkem.
Já taky blázen nakoupila kosmetiku a používám čistou vodu - žádná mýdla, pěny, krémy a mléka, je to zbytečné.
Ilko z tvého seznamu bych koupila (po své zkušenosti) - šampón, olejíček na mimi, čtverečky, líh, rybilku, bepanthen možná, odsávačku hlenů, porodnické vložky (3-5 balíků), 3-4 síťované poporodní kalhotky, sprej Vincentka nebo Stérimar.

Čípky, sabsimplex apod - ti předepíše dr. při potížích. A těch mastí na opruzeniny tam máš zbytečně moc.

Já toho mám taky doma požehnaně z dob těhu - reklama je masivní :), a musím to využívat já.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama