Co zabírá na bolest při růstu stoliček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nicol-ostrava
Kecalka 148 příspěvků 07.11.18 08:24
Co zabírá na bolest při růstu stoliček

Zdravím, už nevíme, jak malému pomoct. Má rok a čtvrt, má prořezané všechny 4 stoličky téměř naráz a teď rostou. Už dobré tři týdny se budí co hodina i menší interval s děsným pláčem, křikem, jde vidět, že to jsou zuby, pořád si kouše prsty (má dost hraček i ostatního na kousání). Používáme nurofen čípky, střídavě s homeopatickými čípky viburcol, do toho gel na zuby denti baby, a calgel (vše pouze na noc, nurofen čípek jen jeden na tu noc). A ještě na noc bylinný čaj dětský z lékárny na spánek. Nejde ani tak o nás, ale je mi malého líto. Co zabralo vašim miminkům, nějaké doporučení prosím. Díky a přeji hezký den

Reakce:
pannda
Kelišová 6711 příspěvků 33 inzerátů 07.11.18 08:26

Analgetika, což Nurofen je…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 08:31

Pevne nervy a vydrzet :nevim: taky neni dobry porad do ditete cpat nurofen

Nicol-ostrava
Kecalka 148 příspěvků 07.11.18 08:48
@Anonymní píše:
Pevne nervy a vydrzet :nevim: taky neni dobry porad do ditete cpat nurofen

no to ja vim, ale on by bez nej neusnul, a ptala sem se ve dvou lekarnach, bylo mi receno, že kdyz davame jeden denne tak to nevadí. Samozřejme proto to střídám s homeopatiky, a včera sme koupili ještě panadol ať je nějaká změna…

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1725 příspěvků 5 inzerátů 07.11.18 08:57

Tak u nas tedy bylo nejhorsi obdobi nez ty stolicky vykokuly cele,od te do doby je to v pohode :) jinak u nas pomohlo na noc namazat mundisalem a mala spala nejakou chvili se mnou,no a kdyz bylo nejhur,tak doslo i na nurofen nebo panadol,ale ted uz jsem ani jedno dlouho nedavala ;) ted nam rostou spicaky a je to lepsi,nez ty stolicky,to bylo nekdy fakt sileny :zed:

Uživatel je onlineJančakecalka
Generální žvanilka 22310 příspěvků 07.11.18 10:06

U nás se osvědčila homeopatie, nekecám, byla jsem bezradná, malé nic nepomáhalo, nakonec jsem vyzkoušela homeo a byl klid.

Nicol-ostrava
Kecalka 148 příspěvků 07.11.18 12:40
@Jančakecalka píše:
U nás se osvědčila homeopatie, nekecám, byla jsem bezradná, malé nic nepomáhalo, nakonec jsem vyzkoušela homeo a byl klid.

Konkrétně co prosím?

Uživatel je onlineJančakecalka
Generální žvanilka 22310 příspěvků 07.11.18 13:01
@Nicol-ostrava píše:
Konkrétně co prosím?

Konkrétně Chamomilla Vulgaris CH30.

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 08.11.18 08:35

Také jsme měli podobné období zubů, kdy dítě pár dnů po sobě dostávalo panadol či nurofen.

Renata4
Nováček 3 příspěvky 27.11.18 07:42

My jsme tu bolest doslova prokojili. Byla jsem rada, ze jsem driv neprestala kojit. Kdyz se zacali prorezavat stolicky (vsechny najednou)tak miminko, ktere se budilo do te doby 2 x za noc se temer ze dne na den zacalo budit treba i 6-8 x za noc. Vzdy se jen na chvilku prisal a spal dal. Prislo mi, ze to ani neni na hlad ani o psychice. Vzhledem k tomu co vsechno materske mleko obsahuje a co jeste ani nebylo objeveno .. me osobne prijde, ze snad ma v sobe i nejakou formu prirodnich “analgetik”. Tohle mu vzdycky pomohlo, stacila troska a hned spal dal. Prez den taktez, jinak velky jedlik, ale kdyz mu bylo hur, byl trochu mrzutej, min jedl a vic se kojil, treba po troskach. Nekdy se dokonce chtel jen kojit, byla jsem rada ze mam cim, jinak by snad nesnedl nic. Uz se temer prorizla posledni stolicka. Malej az na to co jsem popsala jinak uplne pohodove mimi, krasne jsme tim “propluli”. Ja si vzdycky rikam a jak asi resili jidlo a zuby vsechny generace maminek pred nama? Bez mixeru, dudliku, lahvicek, nurofenu.. Asi takhle a ono tu funguje uzasne.. Nejsem fanaticka kojeni, jen jsem to zkusila a duverovala malemu, sice jsem obcas mela pocit, ze se teda moc nevyspim, ale evidentne mohlo byt hur a spoustu starosti jsme si tim oba ve skutecnosti usetrili…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Rasta kočka dne: Hvězda České televize Tvarůžková změnila image a je to pecka!

Čokoládová kráska z České televize Zuzana Tvarůžková (35) si nechala udělat... číst dále >

Zdrogovali je a svázali! Reportér tvrdí, že zná pravdu o záchraně thajských fotbalistů

Už půl roku uplynulo od záchranné akce, která měla za cíl dostat dvanáct... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >