Koronavirus v zaměstnání

Anonymní
6.11.20 16:29

Coronavirus v zaměstnání

Ahoj
Prosím jak to je v tuto chvíli s covidem a karanténou?
Situace je taková, že minulý týden ( poslední směna noční ze středy na čtvrtek) s námi dělal ve velmi blízkém kontaktu a bez roušky člověk, který je v tuto chvíli pozitivní.
V pondělí směnu nenastoupil s tím, že od soboty ví, že jeho partnerka je pozitivní a on jde na test v týdnu.
Ve středu potvrzení pozitivního testu.
Nám v práci nikdo nic do dnes neřekl ( víme to přímo od kolegy s tím, že kontakt na hygienu na nás nedával).
Mistr to s námi neřeší nijak a já bohužel příznaky nepoznám ( pokud nepřijdu o čich) jelikož každoročně od října do března mám rýmu a pokašlávání.
Nemělo by nás minimálně vedení seznámit se situaci, že došlo ke styku s nakaženým?
Podotýkám, že se nebojím nákazy u sebe ale o své okolí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23827
6.11.20 16:32

Tak teď už nemá cenu to řešit, zítra by vám končila karanténa. A pokud ti nic není, neřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 16:48

@vokishka problém je spíš ten, že jsme velká firma a pokud se to takto řeší pokaždé tak za chvíli to budeme mít všichni. U nás se vůbec nekouká na to, že kašleš, smrkáš…

• Citovat
  • Nahlásit
23827
6.11.20 16:52
@Anonymní píše:
@vokishka problém je spíš ten, že jsme velká firma a pokud se to takto řeší pokaždé tak za chvíli to budeme mít všichni. U nás se vůbec nekouká na to, že kašleš, smrkáš…

Ale on měl potvrzení pozitivity až ve středu. To už je týden po kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73557
6.11.20 16:59

Víš co mě fascinuje, to, že vás kolega nenahlásil jako kontakt ti přijde OK, ale na zaměstnavatele budeš nadávat? Tak snad vás primárně měl nahlásit jako kontakty on a pak by to třeba i zaměstnavatel řešil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 17:05

Omlouvam se anonymně.. Moje mamka pracuje ve firmě kde je také víc zaměstnanců a když tam měli dvě pozitivní tak to tajej.. že nosi roušky a tak je neposilaji do karantény.. Mamka to ví jen díky tomu že její vedoucí seznámená s tim, že jsem na rizikovém těhotenstvi.. tak když to měli v práci tak šla za mámou a řekla jí to.. jinak to tajej a funguji dále..

• Citovat
  • Nahlásit
87
6.11.20 17:14

Kontakt pod 2 metry nebo delší než 15 minut je epidemiologicky významný. Na test bych šla. Firma nemá povinnost to řešit, je to na hygieně a ta nestíhá. Buď bych test podstoupila jako samoplátce nebo zavolala obvoďákovi, ať mi vystaví žádanku.
A ta karanténa je 10 dní, tedy zítra by Vám nekončila.

Test se dělá obvykle 5.-7. den od kontaktu.
Pokud se test do 10 dní nestihne, karanténa bezpříznakového končí po 14 dnech od posledního kontaktu s nakaženým.
Nakaženým už není nařizován druhý test, vrací se zpět do práce po 3 nebo 4 dnech bez příznaků, které se už počítají do těch 10 karanténních.

Příspěvek upraven 06.11.20 v 17:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4465
6.11.20 17:15
@Anonymní píše:
Omlouvam se anonymně.. Moje mamka pracuje ve firmě kde je také víc zaměstnanců a když tam měli dvě pozitivní tak to tajej.. že nosi roušky a tak je neposilaji do karantény.. Mamka to ví jen díky tomu že její vedoucí seznámená s tim, že jsem na rizikovém těhotenstvi.. tak když to měli v práci tak šla za mámou a řekla jí to.. jinak to tajej a funguji dále..
Řekla bych, že je to ve firmách běžná praxe…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 17:15

@j.a.n.i1 on nás nenahlásil jelikož mu to mistr zakázal s tím, že s námi to bude řešit vedení firmy. Proto ihned informoval mistra s výsledky testů.
Neví jestli on nakazil přítelkyni nebo ona jeho.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 17:18

@Dicentra27 děkuji kontakt byl 7 hodin s odběrem kusů z ruky do ruky takže velmi blízký.
Jak jsem už psala příznaky na sobě nepoznám pokud nepřijdu o chuť či čich. Nachlazení u mě jede každý rok od října do března.
Děkuji za informaci.

• Citovat
  • Nahlásit
591
6.11.20 17:22
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 on nás nenahlásil jelikož mu to mistr zakázal s tím, že s námi to bude řešit vedení firmy. Proto ihned informoval mistra s výsledky testů.
Neví jestli on nakazil přítelkyni nebo ona jeho.
ŠÉF MU NEMÁ CO ZAKAZOVAT, TOHLE NENÍ V KOMPETENCI FIRMY. A POKUD VÁS NENAHLÁSÍ A PŘIJDE SE NA TO, TAK BY SI NESL NÁSLEDKY. NO ALE ONI SE TEĎ TRASŮJÍ JEN KONTAKTY ZA POSLEDNÍ DVA DNY.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 17:26

@Tojsemja3 takže i kdyby byl nakažený delší dobu tak se neřeší, že strávil x hodin v přímém kontaktu s někým?
To pak by neřešil nikdo komu vyšel test v pondělí kontakty s okolím z pátku?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 17:41

My sedíme v open spacu 20 lidí. Nevětraná místnost. Do karantény šli jen 3 lidi a to ti co byli v blízkosti menší než 2 metry.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 17:48
@Anonymní píše:

U nas taky ne, ale behem 14 dni onemocnela presne pulka firmy. Vsichni uz to maji za sebou, jsme promoreni a nemusime se bat ;)

• Citovat
  • Nahlásit
23827
6.11.20 17:52
@Anonymní píše:
Omlouvam se anonymně.. Moje mamka pracuje ve firmě kde je také víc zaměstnanců a když tam měli dvě pozitivní tak to tajej.. že nosi roušky a tak je neposilaji do karantény.. Mamka to ví jen díky tomu že její vedoucí seznámená s tim, že jsem na rizikovém těhotenstvi.. tak když to měli v práci tak šla za mámou a řekla jí to.. jinak to tajej a funguji dále..

Tak dokud byly školy, tak hygiena taky neposílala do karantény, když to byl druhý stupen a byly roušky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama