Jak vás léčili na Covid?

10026
27.1.21 12:33

Covid - jak vás léčili?

Celkem by mě zajímalo, když to tak všude čtu, kdo jste prošli covidem:

• léčil vás praktik pouze po telefonu nebo osobně?
  • čím vás léčili? Dostal jste někdo od praktika něco jiného, než jen „paralen a ležte“? Pokud ano, jak to zabralo?

Díky moc za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20583
27.1.21 12:37

Nijak, lék na to vyloženě není. Pokud to nezvládneš doma s běžnými léky, tak tě hospitalizují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18997
27.1.21 12:43

Beru Isoprinosine, recept jsem dostala online, žádnej lékař by se ke mě ani nepřiblížil :mrgreen: Jestli to zabírá, nevím. Je fakt, že jsem očekávala pobyt v nemocnici minimálně s kyslíkem, ale nakonec jsem to zvládla doma, i když teda sotva dýchám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19433
27.1.21 12:43

@Lucie_Sx
mamka 61 let - léčba po telefonu rozmluvou :mrgreen: za týden zavolejte, jak se vám daří a když se budete dusit, volejte si rychlou, po 14 dnech kašle e-recept na kortikosteroidové „dýchátko“

• otec 61 let - léčba po telefonu, po týdnu e-recept na azitromycin
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10101
27.1.21 12:44

Na Covid lék není, neléčí se ta nemoc, ale její symptomy. A jelikož jsou lehké stejné, jako u chřipky či virozy, tak se léčí jen paralenem, brufenem, sirupem na kašel a odpočinkem. Není potřeba žádná jiná léčba, pokud není stav tak špatný, že je nutná hospitalizace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19433
27.1.21 12:44

@Lucie_Sx babička léčena v domově důchodců dostala antibiotika, nevím jaký název

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5239
27.1.21 12:46

Nijak. Na bolest hlavy paralen a do telefonu mi řekla, že když by bylo nutný ať volám rychlou. Taky mi říkala at fakt odpočívám ze je to zrádný že i když je mi dobře za hodinu může být jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
27.1.21 12:49
@Janli píše:
Beru Isoprinosine, recept jsem dostala online, žádnej lékař by se ke mě ani nepřiblížil :mrgreen: Jestli to zabírá, nevím. Je fakt, že jsem očekávala pobyt v nemocnici minimálně s kyslíkem, ale nakonec jsem to zvládla doma, i když teda sotva dýchám…
:potlesk: :palec: :dance: :mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
502
27.1.21 12:49

Buď to zvládli sami, klasika paralen a ležet. Kdo měl horečky a silný kašel déle dostal většinou ATB. Kdo měl těžší zápal plic, skončil v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15252
27.1.21 12:51

Nijak, lek na to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.21 12:57

Ti šťastní v okolí to zvládli bez léků, trochu horší průběh Ibalgin na bolesti hlavy a zad, Sinupret na ucpané dutiny, Paralen na horečku, Ventolin na zhoršené dýchání, Codein na kašel. A smolaři několik týdnů v nemocnici na kyslíku, Remdesivir, kortikoidy, Morfin, Codein a nevím co ještě. Ti utekli hrobníkovy z lopaty. Nikoho z nás praktický lékař neviděl. Jen vypsali neschopenku a poslali recept na mobil. Ti s těžkým průběhem jeli sanitkou rovnou na infekční oddělení.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.21 13:11
@Lucie_Sx píše:
Celkem by mě zajímalo, když to tak všude čtu, kdo jste prošli covidem:
  • léčil vás praktik pouze po telefonu nebo osobně?
  • čím vás léčili? Dostal jste někdo od praktika něco jiného, než jen „paralen a ležte“? Pokud ano, jak to zabralo?
Díky moc za odpovědi.

Vubec jsem to s praktikem neresila, az po skonceni izolace kdyz jsem potrebovala neco na krk. Byla jsem na home ofucce takze jsem nepotrebovala neschopenku a u dusnosti jsem se jenmodlila, chytlo me to vecer, kdyby to bylo praktikovi nekde..a ono na to stejne nic neni je to virus ne bakterie.

• Citovat
  • Nahlásit
9093
27.1.21 13:17
@Janli píše:
:hug: Moc držím pěsti, ať jsi brzy zdravá :hug:.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.21 13:23

Neni to tak uplne pravda
tim, ze mohou vznikat mikrotromby da se dat treba na 10 dni clexan 1 x denne jako prevence. dale se na virove zapaly plic, ktere mohou vzniknout (a covidove plice maji i lidi bez priznaku) da dat fortecortin (kortikoidy). a pak jiz zmineny isoprosine, ktery by mel usnadnovat prubeh, nicmene je ted nedostatkovy a tak se vetsinou pouziva az jako doplnkova lecba v nemocnici
pokud pak kasel a celkova schvacenost trva dele je vhodne udelat kontrolni odbery (zejmena CRP) a rtg plic. covid rad dela zmeny na plicich a na to muze nasednou bakterialni zanet. proto pak priznaky mhpu pretrvavat dele a bez atb se to moc nezlepsi

• Citovat
  • Nahlásit
18997
27.1.21 13:24

@Paoloska děkuju :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie