Covid ošetřovné a výpověď

11
11.11.20 14:11

covid osetrovne a vypoved

Ahoj, jsem s ditětem na ošetřovném kvůli zavření škol a chtějí mi dát výpověď ve zkušební době. Budu mít i poté nárok na ošetřovné?

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14227
11.11.20 14:27
@pattismith píše:
Ahoj, jsem s ditětem na ošetřovném kvůli zavření škol a chtějí mi dát výpověď ve zkušební době. Budu mít i poté nárok na ošetřovné?Děkuji

No to nebudeš, nárok na ošetřovné má zaměstnanec, který nemůže vykonávat v zaměstnání práci z důvodu ošetřování/péče. Pokud nebudeš zaměstnanec, nebude ošetřovné. Pitomá situace zvlášť, když teď nemůžeš nikam jinam nastoupit (zřejmě ani na ÚP) kvůli zavření škol… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19612
11.11.20 14:35

Tyjo to je blba situace, ostrovne maji zaměstnanci, takze jak dostaneš vypoved, tak ti na osetrovne zanika narok, logicky nemas zadny prijem, který by to ocr nahrazovalo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8683
11.11.20 14:37
@unuděná píše:
No to nebudeš, nárok na ošetřovné má zaměstnanec, který nemůže vykonávat v zaměstnání práci z důvodu ošetřování/péče. Pokud nebudeš zaměstnanec, nebude ošetřovné. Pitomá situace zvlášť, když teď nemůžeš nikam jinam nastoupit (zřejmě ani na ÚP) kvůli zavření škol… :think:

Tahle věta je i u běžného ošetřovného a nevyplývá z ní, že by s koncem zaměstnání končil i nárok, protože nárok se posuzuje ke dni vzniku potřeby ošetřování. Nicméně jinak máš pravdu, nárok mít po konci zaměstnání zakladatelka nebude, ale to proto, že přímo v tom mimořádném zákoně je věta, že nárok na ošetřovné podle tohoto zákona končí s koncem zaměstnání, což je změna oproti jaru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8683
11.11.20 14:40

@pattismith Byla tady jedna diskuze, kde dotyčná dostala zrušení ve zkušebce formulované tak, aby pracovní poměr skončil až při ukončení ošetřovného. Tak můžeš se zkusit se zaměstnavatelem taky takto dohodnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43402
11.11.20 15:15

Skonci, je to novinka tykajici se zavreni skol v soucasne dobe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12576
11.11.20 15:19
@pattismith píše:
Ahoj, jsem s ditětem na ošetřovném kvůli zavření škol a chtějí mi dát výpověď ve zkušební době. Budu mít i poté nárok na ošetřovné?Děkuji

Ahoj,

já jsem taky ve zkušebce amě bylo řečeno, že mužu jít na ošetřovačku, což je jako nemocenská (= nemužou me v tu dobu vyhodit), ale o tu dobu moji nepřítomnosti se mi posouvá zkušebka.

Takže o místo nepříjdeš ted, ale jakmile se vrátíš. Tudíž na ošetřovné mít nárok budeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8683
11.11.20 15:22
@chs.jasmin píše:
Ahoj,

já jsem taky ve zkušebce amě bylo řečeno, že mužu jít na ošetřovačku, což je jako nemocenská (= nemužou me v tu dobu vyhodit), ale o tu dobu moji nepřítomnosti se mi posouvá zkušebka.

Takže o místo nepříjdeš ted, ale jakmile se vrátíš. Tudíž na ošetřovné mít nárok budeš.

Zrušit pracovní poměr ve zkušebce může zaměstnavatel kdykoliv, i během ošetřovného, výjimkou je jen prvních 14 dnů neschopenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14140
11.11.20 15:40
@chs.jasmin píše:
Ahoj,

Takže o místo nepříjdeš ted, ale jakmile se vrátíš. Tudíž na ošetřovné mít nárok budeš.

To je ale nesmysl co píšeš. Ve zkušební době muzou pomer ukončit bez udání důvodu po 14 dnech neschopenky, což je doby kdy to hradí zaměstnavatel. U ocr tech 14dnu neplatí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19612
11.11.20 15:41

@chs.jasmin blbost, ale muzes byt rada, ze mas zamestnavatele, co ti tohle dovoli. V klidu ti mohl dat vypoved hned a byla bys namydlena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12576
11.11.20 16:40
@Kriss Tina píše:
@chs.jasmin blbost, ale muzes byt rada, ze mas zamestnavatele, co ti tohle dovoli. V klidu ti mohl dat vypoved hned a byla bys namydlena.

Za co? Prosím tě? Já na ošetřovačce nebyla, ty namydlená! Zavřeli nám školku kvůli covidu a stejně jsem si hezky dopoledne odučila a odpoledne cupitala ještě do školy, ty namydlená! :roll:

Že ted holky musí být na ošetřovačce, za to nemužou, ani ty, které jsou ve zkušebce. Proto mi tyhle řeči o tom kdo může být rád, příjdou velmi nemístné ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43402
11.11.20 16:52
@chs.jasmin píše:
Ahoj,

ve zkusebni dobe zadna ochrana neni. Pracovni pomer muze byt zrusen i behem pn nebo ocr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19612
11.11.20 17:07

@chs.jasmin tak ja nerikam, ze si za to nekdo muze, ale kdyz jsi ve zkusebce a zaměstnavatel ti neda vypoved, kdyz mas ocr, tak rada byt muzes. Aspon nejsi bez penez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
697
14.11.20 13:04

Jsem na tom stejně…jsem na ošetřovném a končí mi zkušebka 17.11. a to končím i ošetřovné. Já to mám horší o to, že dávám poslední den zkušebky výpověď sama, jelikož mám z této práce alergii a doktor mi to doporučil. A vím, že práci teď na ranní neseženu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8683
14.11.20 14:34

@Sazkarka Nedá se tam ještě nějakou dobu vydržet, kdyby zase brzy ty školy zavřeli? Zkušební doba se prodlužuje o tu dobu, kdys byla na ošetřovném (o celé zmeškané směny). A ve zkušebce nedáváš výpověď, ale zrušení pracovního poměru ve zkušební době. Při výpovědi je výpovědní doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama