Císařský řez - epidurál - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.18 21:18
CŘ - epidurál - zkušenosti

Ahoj holky, ze zdravotních důvodů mi byl nabídnut CŘ a já souhlasila. 1.porod byl naprosto strašný.
Zajímá mě, jak CŘ probíhá s epiduralem?
Vaše zkušenosti a tak.
Moc díky.

Reakce:

Lamátko
Závislačka 2526 příspěvků 1 inzerát 13.01.18 21:45

Ahoj. Úplně v pohodě. Epidurál sem skoro necítila a hlavně žádnou bolest. Jen jak malou vyndávali tak sem měla pocit že se mnou lomcují ze strany na stranu no a hned malá začala brečet. Měla jsem strach bála se, ale nejhorši pro mě bylo zavedení cévky :) a ostatní fakt v pohodě i hojení bylo ok. Ničeho se neboj. Já bych normálně už nerodila to byl děs

Katerina308
Kecalka 487 příspěvků 13.01.18 22:14

Dali mi kompresní punčochy, zavedli cévku, převezli na sál. Musela jsem se vyhrbit, což s břichem moc nešlo, ale trefili se napoprvé. Okamžitě mě položili, protože jsem začala cítit hrozný žár od nohou jako kdybych stála v ohni a postupovalo to nahoru. Vydesinfikovali mi celé břicho. Taky jsem měla zavedenou kanylu. Začali operovat. Cítila jsem takové jako tahání za břicho. Do šesti minut od začátku operaci vyndali dítě. Cestou na vyhrivane lůžko mi ho ukázali. Mě zašili pak převezli za dítětem, které dali manželovi na hrudník. Mě převezli na jip a dítě vozili co tři až pět hodin. K dispozici jsem měla el. odsávačku, aby se rozběhlo kojení. Nesměla jsem zvedat hlavu jen ležet. Epidural pak postupně odezněl a začínala jsem cítit nohy.
Hojení bylo ok, kojení pak taky naskočilo.
Klidně mi napište SZ

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 08:12

Ona se zavádí cevka? 8o

jezzz
Závislačka 2558 příspěvků 3 inzeráty 14.01.18 08:17

Ano, zavadi se cevka. Ono popravde na zachod nevstanes, vstava se az za cca 24 hodin.

Mne cevka nebolela, zavedeni epiduralu take ne. Jen bylo neprijemne se s brichem ohmout. Nebolelo to, jen to bylo neprijemne (musis se nahrbit).

U samotneho zakroku jsem nic necitila, ani kyvani/lomcovani. Povidala jsem si s personalem, takze jsem nic nezaznamenala.

Preji ti hodne stesti u porodu. At jste oba v poradku :kytka:

jary1
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 14.01.18 08:29

Já si z toho moc nepamatuju, akorát, že jsem tam měla anesteziologa s pěknými modrýma očima, povídal si se mnou a hladil mě po čele :D :oops:

Katchie 77
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 14.01.18 08:30

Mám úplně stejnou zkušenost jako @Lamátko . Rodila jsem 3× SC, ten poslední už byl plánovaný a definitivně poslední, tak jsem si to užívala. Byla jsem rychle fit, v Brně staví po 12 hod. Kdyby malá nebyla na 2 dny v inkubátoru, tak jsem ji mohla mít hned u sebe. Rozkojila jsem se nejrychleji, měla jsem k dispozici odsávačku.
Jo a seděl vedle mě manžel a celou dobu mě držel za ruku.

IvaX
Ukecaná baba ;) 1884 příspěvků 14.01.18 11:32

CŘ jsem měla dvakrát a po každé to bylo dost jiné, takže dopředu ti stejně nikdo neřekne jaké to bude u tebe. Poprvé cévka hrůza, podruhé v pohodě. Poprvé mi dal anesteziolog víc nějakého plynu a v podstatě jsem byla úplně mimo a nic necítila, což mi vyhovovalo. Podruhé mě to chtěl jiný anesteziolog asi nechat užít, tak mi ten plyn ani myslím nedal a bylo to blbý, nebolelo to, ale vnímala jsem jak se mnou lomcují, velký tlak na bránici, špatně se mi dýchalo, bylo to opravdu hodně nepříjemné. Bolestivost jizy poprvé to šlo, po druhé bolest velká, hojilo se to déle. Tož tak :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >