Vlastní UM v porodnici

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.18 20:48
Vlastni UM v porodnici

Zajima me Vas nazor. Budu mit ze zdravotnich duvodu (onkologickych) indikaci k ukonceni kojeni primo na sale.
Mate nekdo zkusenost mit vlastni UM vlastni lahvicku i sterilizator? premyslim o nutrilon ve steril. lahvickach jiz pripravenym. Abych si nemusela chodit pro lahev kazde tri hodiny :roll:.
S kym mam z porodnice tento požadavek resit? myslite ze to projde?

Diky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Marben
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 13.01.18 20:55

Zavolej si do porodnice a zeptej se přímo nebo se rovnou domluvíte. Ona každá porodnice to bude mít jinak a budou to jen dohady.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 13.01.18 20:57

Já teda nevím, jak kde ale já u obou dětí jak sama, tak i u sousedch, které kojili- ale přikrmovali a nebo nekojili, tak p prdní dny stejně dokrmovali stříkačkou…
Celou láhav hned prní okamžiky nedávali..

selia
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 7 inzerátů 13.01.18 21:00
@Anonymní píše:
Zajima me Vas nazor. Budu mit ze zdravotnich duvodu (onkologickych) indikaci k ukonceni kojeni primo na sale.
Mate nekdo zkusenost mit vlastni UM vlastni lahvicku i sterilizator? premyslim o nutrilon ve steril. lahvickach jiz pripravenym. Abych si nemusela chodit pro lahev kazde tri hodiny :roll:.
S kym mam z porodnice tento požadavek resit? myslite ze to projde?Diky

Může být problém z protipožárných důvodů mít na pokoji el. spotřebiče. Stejně to nemůžeš mít připravené dlouho dopředu, potřebuješ čerstvé, ne? Myslím, že dá mnohem méně práce zajít na sesternu pro lahvičku než se sama starat na pokoji o lahvičky, horkou vodu atd.

selia
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 7 inzerátů 13.01.18 21:01
@Janasas píše:
Já teda nevím, jak kde ale já u obou dětí jak sama, tak i u sousedch, které kojili- ale přikrmovali a nebo nekojili, tak p prdní dny stejně dokrmovali stříkačkou…
Celou láhav hned prní okamžiky nedávali..

Tak ale to se dělá, aby se nezkazila šance na kojení / správní sání. Pokud kojit nebude, tak je stříkačka zbytečná, ne?

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 13.01.18 21:03

@selia no tam nám řekli, že z láhve je to ještě velký proud a prostě jsme i kojící- nekojící! prvně asi den den a půl dostávali jenom 20 tředa do stříkačky- zase dávat 20 do láhve :nevim: když se to vezme

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19429 příspěvků 13.01.18 21:05

Jak jako připraveným? Jako že tam budeš mít ten prášek? Protože um je k okamžité spotřebě, to nejde udělat dopředu :think:

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 13.01.18 21:10

@pikola Existuje hotové UM, také jsem ho na cesty používala a používá se i v některých porodnicích.

https://m.heureka.cz/…tf-24x-70ml/

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 13.01.18 21:14

Presne tak i steril. sacky do mikrovlny. pokud mate indikovanou zastavu laktace rovnou se jede z tedomova jejich lahve :roll: lepsi je mit vlastni s antikolic. savickou od aventu.

Taky jsemsi to prosadila bohuzel jsem u tri deti take z duvodu onkol. nemohla kojit.

Kontaktuj primare a, lakt. poradkyni. Chapu ten pocit, kdyz si chodis potupne pro mliko aha to je ta co nekoji…ja si toto u 4ditete prosadila! :hug: :palec:

Příspěvek upraven 13.01.18 v 21:34

svycarka
Echt Kelišová 7630 příspěvků 13.01.18 21:16

Jsem za to si na oddeleni sestinedeli zavolat, kdovi kdo tam bude a pokud budes napsana na papire..ikdyz me to prijde asi zbytecne, holka kdyz nahlasi nekojeni, tak nekoji a davaji UM automaticky, ne? nebo se bojis, ze te budou buzerovat? ja mam dnes cerstvou zkusenost ze svycarske „tovarny na deti“ a to jsem svycary tak chvalila. Moje znama- manzelka bratrance neumi nemecky a prestoze manzel vse vysvetlil, dite ji nosily jen kazde 3 hodiny na kojeni. Nemela rucnik, hygienu a obleceni pro maleho- coz je zde bezny standart placeny pojistovnou-kterou si kazdy hradi sam, bylo po druhe a jeste nedostala obed… Jsem vyletela na sestru a ta koukala- chudak mala s malym, ale do 10 min meli vsechno co treba. Jsem myslela, ze jsem se propadla do hlubokeho stredoveku 8o Chapu, ze ji branila bariera reci, ale manzel vse podrobne vypsal- no nebylo to jisteze samospasne, ale i nekomunikujici mamine rukama, nohama ukazu co kde a jak. Fuj jsem se stydela, ze jsem svajc tak hajila. Pardon, musela jsem se vypsat.
Takze co si razne „neokomunikujes“, to nemas…

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 13.01.18 21:18

A jaká to bude porodnice? Třeba v Brně na Obilňáku s tím problém kdysi neměli, maminka tam měla tyhle lahvičky a svoje savičky a sterilizátor do mikrovlnky, akorát těch saviček měla víc a párkrát za den ten sterilizátor dala sanitárce a ta jí to hodila do mikrovlnky. Ohřívala ve vodní lázni v umyvadle s horkou vodou z kohoutku, to by bylo asi pro kontrolu z hygieny diskutabilní. Vlastní elektrospotřebiče jsou zakázané nejspíš všude. Ale upřímně, jak už tady padlo, raději bych si chodila na sesternu pro mlíko all inclusive ve sterilní flašce se sterilním dudlem ohřátý a neřešit mytí a skaldování dudlů a sterilizaci.

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19429 příspěvků 13.01.18 21:18
@Adinal píše:
@pikola Existuje hotové UM, také jsem ho na cesty používala a používá se i v některých porodnicích.https://m.heureka.cz/…tf-24x-70ml/

Aha, to nezmám, já kojila :lol: ale nerodila jsem v čechách a tam měla přímo malé jednorázové lahvičky s dudlíkem od „Nutrilonu“, ale to ještě k vám asi nedorazilo :think:

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 13.01.18 21:20
@pikola píše:
Aha, to nezmám, já kojila :lol: ale nerodila jsem v čechách a tam měla přímo malé jednorázové lahvičky s dudlíkem od „Nutrilonu“, ale to ještě k vám asi nedorazilo :think:

To je ono, na to ten dudlík našroubuješ.

Bábrdl
Generální žvanilka 21710 příspěvků 13.01.18 21:22
@Janasas píše:
@selia no tam nám řekli, že z láhve je to ještě velký proud a prostě jsme i kojící- nekojící! prvně asi den den a půl dostávali jenom 20 tředa do stříkačky- zase dávat 20 do láhve :nevim: když se to vezme

Normálně mimina pijí z láhve, je to jen laktační propaganda. :nevim:
Oni můžou stříkačku vykázat jako „dokrm“ a matku jako částečně kojící, pokud ji donutí alespoň přiložit. Nekojící matky jim kazí statistiky.

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19429 příspěvků 13.01.18 21:22
@Adinal píše:
To je ono, na to ten dudlík našroubuješ.

Aha, já to zas tak podrobně u nich nestudovala. Tak to jooo omlouvám se :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >