CS1 v 40+2tt je možný samovolný porod?

1120
4.12.20 15:11

CS1 v 40+2tt je možný samovolný porod?

Ahojky holky, potřebuji nějakou útěchu. Lépe řečeno naději!! Dnes jsem byla poprvé v poradně ve své porodnici.. Celou dobu moje doktorka říkala, jak já určitě přenášet nemůžu, měla jsem krásný nález na 38tt hezky propustná na prst, čípek měkký na 1,5cm. Jenže do dnešního dne nic, tak dnešní kontrola bez nového nálezu. Na poradně chtěl udělat Hamiltonov hmat, jenže po vyšetření mi bylo sděleno, že to nemá bohužel cenu dělat, jelikož jsem stále tak na 1 prst a porodní cesty nepřipravený. Přitom hlavička krásně naléhá v pánvi.. Neskutečně se bojím vyvolání porodu, který musí proběhnout v 41+3tt. Holky komu se spustil porod s CS1 do týdne? Já už nemám vůbec naději a vzdala jsem to :( Jsem z toho strašně špatná a vyřízená…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27265
4.12.20 15:28

Jsem laik, ale máš ještě víc než týden, takže zkoušet babské rady a třeba se něco z toho ujme a pomůže. Zítra může být všechno jinak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14690
4.12.20 15:32

Hlavně klid, nenechej se od nich vynervit. Vyvolání porodu rozhodně nemusí proběhnout ve 41+3, pokud nechceš. Když bude vše ok, není důvod úderem toho dne dítě vyhánět.

A i s CS1 může porod začít klidne hned, na tom fakt nesejde. Já byla u druhého porodu otevřená při kontrole na 3 cm, tak jsem si říkala, že se nic neděje a mám fůru času a šla jsem se natáhnout, a za 15 minut bylo dítě venku :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1129
4.12.20 15:32

Stresuješ se zbytečně, porod může přijít z hodiny na hodinu. Kolik bylo žen, které poslali domů, že nerodí a za hodinu bylo dítě na světě. Já byla ráno na kontrole (40+3), nevypadalo to, v poledne první kontrakce a večer dítě na světě. Naordinuj si procházky- svižnější, teplou koupel a nech to koňovi. To bude dobré :kytka:

Příspěvek upraven 04.12.20 v 15:42

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22288
4.12.20 15:33

@Zmrzlink samozřejmě, že může.
Nicméně, pokud jsi po CS, přikláněla bych se k tomu, že tě CS opět nemine. Přijde mi, že je to pro doktory jednodušší.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14690
4.12.20 15:35
@Liška2014 píše:
@Zmrzlink samozřejmě, že může.
Nicméně, pokud jsi po CS, přikláněla bych se k tomu, že tě CS opět nemine. Přijde mi, že je to pro doktory jednodušší.

Ale ona není po císaři ne? Píše preci o cervix skóre? :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10651
4.12.20 15:51

@Zmrzlink proč se bojíš vyvolavaneho porodu? Já ho měla v termínu a nic strašného to nebylo. Ano asi 4 hodiny mi nebylo nejlépe, ale nic strašného se nedělo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22288
4.12.20 15:52

@Semtex ajo :mrgreen: vidím CS…to víš, jsem po dvou, tak je vidím všude.

Tak pardon za omyl :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1120
4.12.20 15:55

@lleennttiillkkaa Jedu už všechny vyvolávací metody od 37tt :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22288
4.12.20 15:55

@Semtex ajo :mrgreen: vidím CS…to víš, jsem po dvou, tak je vidím všude.

Tak pardon za omyl :mrgreen:
@Zlatývoči souhlas s vočima :pocitac: já byla na monitoru ráno s holčinou..obě nález naprd, 19.12. Nasraté, že nic…no a ve 3 odpolko jsme se potkaly na chodbě porodky :mrgreen:jí praskla voda v Tescu u pokladny hodinu po monitoru, u mě bohužel se utrhla placenta, tak akutka CS.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1120
4.12.20 15:56

@Semtex Moc děkuji, budu v to doufat 🙏 🙏

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1120
4.12.20 15:57

@Zlatývoči To jsem potřebovala slyšet, tak moc moc doufám 🙏 🙏

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1120
4.12.20 15:58

@Liška2014 Jeee, ale zní to pohádkově ❤️️❤️️❤️️

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1120
4.12.20 15:59

@janickaIII Protože už je to uměle vyvolaný a ne kdy si řekne tělo samo.. daleko větší riziko pro akutní císaře a ano muže i nemusí, ale vyvolávaný porod je více bolestivější.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22288
4.12.20 16:00

@Zmrzlink :mrgreen: tak pro začátek zajdi do Tesca :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková