Ct vyšetření zápěstí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22.10.21 07:01

Ct vyšetření zápěstí

Dobré ráno všem, omlouvám se za anonym a moc děkuji za vaše reakce.
Dcera 12 let podstoupila ČT vyšetření zápěstí. Má s ním dlouhodobé problémy, bolest při pohybu. Lékaři se nezdál rentgen a poslal jí na CT, kde je vše v pořádku. Já teď ale nemůžu strachy ani spát, že jsem toto vyšetření dovolila. Mám strach z budoucího nádorového onemocnění. Na pracovišti mi řekli že obdržela dávku 44mgy/cm. Nemám vůbec představu, co to znamená a jake je riziko z této dávky. Je tu prosím někdo, kdo by mi to mohl vysvětlit. Moc vám všem děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27424
22.10.21 07:29

Myslim, ze bys mela vyhledat psychologa. Tvoje strachy jsou ponekud patologicke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
989
22.10.21 07:38

Pokud v příštích týdnech nepůjde na CT ještě asi tak 30× tak to bude vpoho ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
22.10.21 07:40

Pokud by to pro ni mělo být opravdu tak nebezpečné jak ty si myslíš, nikdo by ji to nenapsal ani to vyšetření nerpovedl.
Je pravda, že lepší by byla magnetická rezonance ale CT má také svá odůvodnění.
Musíš se uklidnit. Nejhorší je smrt z leknuti ;)
Ta dávka není nic hrozného… Dcera dostane v průběhu života mnohem větší dávku až bude létat letadlem na dovolenou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.10.21 08:08

Chudák pacient, který má udělané celotelove CT 8o Dle vašich předpokladu by zřejmě zemřel hned po vyšetření :roll:
Ach jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28038
22.10.21 08:51

@1984anonym už dcera někdy letěla letadlem? to dostane daleko víc záření, než na CT, a nikdo se z tohoto důvodu lítat nebojí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.21 12:08

@stinga letadlem neletěla. To vím, že při letu jsou lidé také ozáření, ale nižší dávkou a rozloženou v čase. Spíš mě trápí ta jednorázová davka :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
22.10.21 12:41
@1984anonym píše:
@stinga letadlem neletěla. To vím, že při letu jsou lidé také ozáření, ale nižší dávkou a rozloženou v čase. Spíš mě trápí ta jednorázová davka :(

Dávky se sčítaji celý život, takže je úplně jedno, že během CT bylo hotovo během pár minut a v letadle během několika hodin.
Zkrátka a jednoduše, žádná rakovina ji z ozáření nehrozí, kort když bylo vyšetřované jen zápěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27424
22.10.21 13:29
@LucieP90 píše:
Dávky se sčítaji celý život, takže je úplně jedno, že během CT bylo hotovo během pár minut a v letadle během několika hodin.
Zkrátka a jednoduše, žádná rakovina ji z ozáření nehrozí, kort když bylo vyšetřované jen zápěstí.

Během par sekund, minut, jen pokud do toho pocitame i ulehnuti, svlekani a oblekani. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat