Cukrovka u 8měsíčního kluka

Anonymní
13.4.20 22:22

Cukrovka u 8 měsíčního kluka

Ahooj… Chtěla bych se zeptat jako těhotná jsem měla cukrovku od 12 TT jen dieta hodnoty vždy kolem 8 ke konci to šlo až na 10-11… A teď se chci zeptat Málej měl po porodu nižší hodnotu jinak je zdravej… Teď si ale poslední dobou všímám… Že se mi začal v noci více budít na pití/jídlo jak kdy… Ale pocurany sice je ale ne hodně nekdyz je úplně lehká že tam skoro nic nemá jen párkrát se mi stane že se procura i do postýlky.. ale fakt jen výjimečně… Unavený my nepřijde spí jen jednou max dvakrát za den a pak spí celou noc… A přibírá hezký… Až na to že máme problém s obědem příkrmy mu moc nejedou :(
Test na cukrovku teď dělat nechci kvůli tomu co teď ve vzduchu je :)
Co myslíte? Může mít ode mě cukrovku?
Máme ji v rodině

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.4.20 22:24

Jo ještě podotknu vždy mi spával od měsíce celou noc a teď od 6 měsíců takové buzení…

• Někdy v noci stačí dudlík a někdy jen cucnout
  • Nahlásit
  • Citovat
649
13.4.20 22:24

Tyjo, tenhle popis sedí úplně do detailu na mého syna..jsem zvědavá na další reakce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9045
13.4.20 22:31

Tak stopro ti nikdo nic neřekne, ale přijde mi to normální. Naše děti se taky budily víc mezi 6 měsícem a rokem, než když byly úplně malý. A každý procurani taky neznačí cukrovku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1542
13.4.20 22:39

Dcera má rok a taky jsem se divila jak lohňá. To děti dělají. Myslím, že diabetes je nepravděpodobný. Ještě se dá změřit glukózu na lačno glukometrem, pokud ho v okolí někdo má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1542
13.4.20 22:43

Jinak teda se v noci taky budí, jednou, dvakrát, nekonečněkrát a chce prso. Spíš ale se ujistit, že mlíčko nedošlo :) a dětem se mění spánek co chvíli..taky třeba zoubky..ty u nás dělají paseku fest. Starší děti v noci už moc nečůrají, občas má ráno skoro sucho. K jídlu - radovala jsem se, jakej je jedlík a teď žije asi jen z banánů, křupíků a MM, večer UM. Jinak všechno plive.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
13.4.20 22:54
@Anonymní píše:
Ahooj… Chtěla bych se zeptat jako těhotná jsem měla cukrovku od 12 TT jen dieta hodnoty vždy kolem 8 ke konci to šlo až na 10-11… A teď se chci zeptat Málej měl po porodu nižší hodnotu jinak je zdravej… Teď si ale poslední dobou všímám… Že se mi začal v noci více budít na pití/jídlo jak kdy… Ale pocurany sice je ale ne hodně nekdyz je úplně lehká že tam skoro nic nemá jen párkrát se mi stane že se procura i do postýlky.. ale fakt jen výjimečně… Unavený my nepřijde spí jen jednou max dvakrát za den a pak spí celou noc… A přibírá hezký… Až na to že máme problém s obědem příkrmy mu moc nejedou :(
Test na cukrovku teď dělat nechci kvůli tomu co teď ve vzduchu je :)
Co myslíte? Může mít ode mě cukrovku?
Máme ji v rodině

Pokud by Tvůj syn měl cukrovku, tak to v tomto věku může být pouze Diabetes I. typu.
Což je ale etiologicky (původem onemocnění) úplně jiná diagnostická jednotka než Tvůj gestační diabetes.
Máte v rodině opravdu Diabetes I. typu??? Asi ne že. Spíš jen Diabetes II.typu (to je tzv. „vyžraná cukrovka“).
Myslím, že syn mít cukrovku opravdu nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
13.4.20 22:55

Nemyslim si, ze by to byl diabetes. Samozrejme muze byt nejspis i s malymi priznaky, nicmene to, co popisujes, je normalni chovani ditete v tomto veku. Vim o chlapeckovi, kteremu byl nekdy ve 4 letech zjisten diabetes a ty priznaky byly velmi vyrazne, ze pry abnormalne pil, ale fakt hodne, ze to zacali pocitat a denne vypil 5 litru tekutiny 8o…a mel pry chudak neustale nejake infekty, hlavne usi…po nasazeni lecby se to vsecko upravilo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22474
13.4.20 22:57

Zakladatelko, mě tohle dělaly děcka běžně, budily se na kojení dost často a poměrně dlouho…Kojila jsme vleže, takže pohoda.. Žádné z našich dětí cukrovku nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13936
14.4.20 03:10

Jaky ze je ten problem? V popisu zadny nevidim. Normalni mimco. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1462
14.4.20 07:24

Já jen bych chtela podotknout, ze pokud udávané hodnoty “jen na dietě” jsoi glykemie po jídle, tak jsou celkem dost nad normou a dieta evidentně nefungovala. V pořádku by byly, pokud jde o glykovany hemoglobin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama