Těhotenská cukrovka: vetší miminko

22.2.16 16:32

Cukrovka: vetsi miminko

Ahoj chtela bych se zeptat tady maminek na neco ohledne tehotenske cukrovky. Byla jsem na vysetreni v FN v Plzni v poradne diabetologie na doporuceni moji gynekolozky ktera mi rekla ze nase miminko je vetsi nez by melo byt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2379
22.2.16 16:35

A na co se chceš tedy zeptat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.16 17:16

Původně to bylo delší nevím proč se mi to smrsklo na tak krátký dotaz. Nevadí. Chtěla jsem vědět jestli má někdo zkušenost s tím že mu řekli že má velké mimco a jak to nakonec dopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
22.2.16 17:20

No a delali ti OGTT? Jinak nezjistis, jedtli mas tehotenskou cukrovku, nebo ne. A vetsi mimco muze byt i kdyz zadnou cukrovku nemas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
22.2.16 17:21

Mám zatím podle UTZ dítě větší o cca 10 dnů, než by mělo být i podle upraveného termínu porodu dle UTZ ve 12tt, a cukrovku nemám, testy mi dělali dnes.

• Citovat
  • Upravit
22.2.16 17:25

Ano OGTT mi dělali tam mi vyšli vysoké hodnoty a poslali mě domů. Volala jsem to své Dr. Ta mi řekla že uvidí až jí to pošlou a že mám přijít na kontrolu kdy jsem objednaná což bylo za týden a něco. Udělala mi utz a zjistila že malý je větší nez by měl být. Na základě toho mě poslala do poradny kde mě vzali až za další týden a tam mi narodili dietu a dali glukometr takže si každé 2hod po jidle musím měřit cukr. Hodnoty mám přes den dobre ale ráno je mám vysoké. Prý mi daji inzulin na noc. Dietu neporusuji ale mám strach co s malým straší nás s císařem a že budeme rodit dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
22.2.16 17:41
@Ellusa píše:
Mám zatím podle UTZ dítě větší o cca 10 dnů, než by mělo být i podle upraveného termínu porodu dle UTZ ve 12tt, a cukrovku nemám, testy mi dělali dnes.

A o čem to má vypovídat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
22.2.16 17:42

@Jana212121 Tak pokud mas tehotenskou cukrovku, tak je urcita pravdepodobnost, ze bude mimco vetsi. Ale porodit prirozene se da i petikilove dite ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50132
22.2.16 17:42

Pokud je cukrovka zjistena vcas a dobre kompenzovana, vliv to az takovy nema, kolikrat se rodi velke deti i bez cukrovky a prumerne s cukrovkou. O kolik je vetsi a v jakem tt? Je zcela prirozene, ze nektere deti jsou vetsi a nektere mensi, nerodi se vsechny s 3,5 kily cukrovka-necukrovka. Jinak pokud ji mas, budou te poradne hlidat. Vyssi vaha zalezi o kolik, pokud nebudou odhady petikilove nebo nemas extra uzkou panev, vyssi odhad sam o sobe indikaci k cisari neni. Jinak mne cukrovku diagnostikovali pozde a se svym metrem sedesati jsem zcela bez problemu a rychle porodila zdrave ctyrkilove miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28822
22.2.16 17:46

@Ellusa
Dite vetsi o 10 dnu vubec nemusi souviset s teh. cukrovkou. Nekdo rodi vetsi deti a nekdo zase mensi a ctyrkilaky maji bezne i bez cukrovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
22.2.16 17:51
@zuzu224 píše:
@Ellusa
Dite vetsi o 10 dnu vubec nemusi souviset s teh. cukrovkou. Nekdo rodi vetsi deti a nekdo zase mensi a ctyrkilaky maji bezne i bez cukrovky.

Já to vím, já jsem se přece na nic neptala… jen jsem odpovídala zakladatelce…

• Citovat
  • Upravit
Ellusa
22.2.16 17:52
@berry4 píše:
A o čem to má vypovídat?

Zakladatelka svůj dotaz upřesnila až po mé odpovědi… :mavam:

• Citovat
  • Upravit
156
22.2.16 17:53

Ja mela zjistenou tehotenskou cukrovku jen na diete. Maly byl pokazde o cca 9 dnu vetsi dietou se to trosku zlepsilo. Odhad pred porodem byl 4kila. Maly se narodil den pred terminem a mel 3710gramu takze v pohode ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.16 17:58

Já jsem teď 33tt a malý je 33+3cca. Ale právě doktorka v nemocnici mi řekla že když se v důsledku cukrovky narodí dítě které má nad 4000g tak se jedná o jakési diabeticke dítě a s tím souvisí rada potíží jako např vysoké riziko nahleho úmrtí novorozence atd. Proto máme strach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50132
22.2.16 18:05

Takze je starsi o 3 dny? A rikala ti taky, ze v tomhle tt je naprosto normalni vahovy odhad +- 14 dni? Zbytecne te strasi. Pokud je cukrovka hlidana, dieta dodrzovana a zenska na to nekasle, ze hodnoty litaji kamsi do neznama, nikoliv jen o par desetin, tak strasit s nahlym umrtim kojence je velmi neprofesionalni. Jasne, budou te hlidat, to je jedine dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama