Čůrá po troškách

578
20.7.12 14:48

Čůrá po troškách

Ahoj holky, mám holčičku 19 měsíců, konečně se jí začalo dařit občas čůrat do nočníku, ale vyčůrá vždycky jenom trošičku, hned vyskočí, tleská a jde to odnášet, když jí přemluvím, ať to ještě zkusí, tak zas maličko…a za chvíli má bříško jak balónek a pak už čůrat nechce, ale jen jí dám plínu, načůrá toho spoustu. Máte s tím zkušenosti? Máte nějaký rady? ještě dodám, že máme od babičky ten pitomej hrací nočník, co spustí fanfáru, nemůže to být od toho? Dcerka to ale dělá i na obyč. nočníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13938
20.7.12 15:20

To je proste normalni proces, oni jsou takhle zvykli curat do pleny, to casem prejde, za par mesicu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
20.7.12 15:23

Doporučuji pořídit obyčejný nočník. Odměnu ve formě pochvaly provedete namísto nočníku Vy.

To, co popisujete, je před druhým rokem věku fyziologické. S dozráváním nervové soustavy a zvětšováním kapacity močového měchýře se bude výdrž zlepšovat. Pokud dcera dobře pije, jde opravdu o běžný jev. Nechala bych ji běhat většinu dne nahatou. Plenku bych dávala jen na spaní. Mimo čas posazení na nočník je dobré se dítěte ptát (spíše Jdeme čůrat? Jdeme na nočník? než Potřebuješ čůrat? Nechce se Ti na nočník?). Když už dcera na nočníku sedí, můžete se jí pokusit zklidnit - zkusit říci, ať se v klidu vyčůrá, že má čas, odejít, po chvíli se vrátit, zda je hotovo.

A hlavně - vše v klidu, není kam spěchat, chválit sebemenší úspěch (byť jen snahu o něj), neúspěchům věnovat minimální pozornost. Dle toho, co píšete, je dcera šikovná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
578
20.7.12 15:29

Díky! Vyndám z toho bláznivýho kačera baterky, jinak běhat nahatou ji nechávám, jenom se bojím, když to je schopná tak dlouho držet, jestli jí to nemůže nějak ublížit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
20.7.12 15:30

Nebojte, až se jí bude chtít, pustí to. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
20.7.12 16:06

Já jsem synovi, když tohle začal dělat (hlavně teda na veřejných záchodech) říkala, že musí vyčurat všechno. Když jen cvrknul a viděla jsem, že by měl čurat dál, tak jsem nechválila a tvářila se, že jsem to neviděla :nevim:
Ale jeden čas, zhruba ve vašem věku, začal čurání vysloveně zadržovat a to jsem mu vrátila plínu ihned na plný úvazek, stačilo pár dnů a pak si zas říkal sám a čural normálně.
Ono dítě může zadržovat i čurání, stejně jako je psychogenní zácpa, když zadržuje kadění a než si vypěstovat takový problém, tak raději odplínkování přibrzdit a po pár dnech začít pomalu znova, za ty případné problémy to fakt nestojí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4478
20.7.12 16:25

@Gladys A jaky muzou vzniknout problemy se zadrzovanim moceni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
20.7.12 16:35

@74paja pokud by dítě opravdu zadržovalo xy hodin, jakože jsou toho schopné, tak plný měchýř se může tou vahou začít pomalu vytahovat do většího objemu. Když jde o nározovou záležitost, tak to nevadí, ale když jde o pravidelné zadržování, tak tekutina není zrovna lehká a měchýř není ze železa. Dál mám dojem, že se může stát, že zvětšený močák už se nemusí vyprazdňovat celý a něco v něm může začít zůstávat, ale to se už jen dohaduju.
Stejně tak častá zácpa může způsobit, že se střevo u konečníku roztáhne a pak se tam už stolice bude sama o sobě hromadit, než se to zaplní a dojde střeva budou schopné to vypudit ven.
Navíc pokud je to psychické, tak je to začarovaný kruh, který se těžko prolamuje, takže je lepší do něj ani nevstupovat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4478
20.7.12 16:41

@Gladys 8o To jsem teda netusila. Vim, ze pokud je mocovy mechyr plny, tak nikdy nemuze prasknout, protoze se svaly uvolni a osubka se proste pocura… Myslis, ze je fyziologicky mozny, aby se moc vracela z mocoveho mechyre zpatky do ledvin? Tam by to pak mohlo asi nadelat nejakou paseku… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
20.7.12 16:46

@74paja ty jo, to nevím, tam jsou snad nějaké chlopně, které to drží, či nějaké zúžení, pánvičky či jak se tomu říká. Spíš přemýšlím, jestli se nemůže v močáku tvořit nějaký sediment, který by se usazoval na stěnách a z toho písek a kameny (vycházím z holého faktu, že když jdu v noci čurat a zapomenu spláchnout, tak ráno, i když spláchnu, tak je pod hladinou na záchodě takový „povlak“ :oops: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama