Cvičíte někdo doma s obručí?

Kobea
3.8.15 12:22

Cvičíte někdo doma s obručí?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo cvičíte doma s obručí.
Já jsem se byla podívat minulý týden na lekci a objednala jsem si vlastní obruč. Tu mám od pátku, ale moc mi to s ní nejde. Udržím ji zatím v pase jen chvíli. Na lekci jsem si vyzkoušela některé triky s obručí a většina mi vůbec nešla. Přesto jsem ze cvičení nadšená a na lekce budu chodit až do konce prázdnin.
Přidá se někdo se zkušenostmi?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12141
3.8.15 12:31

Já se na to chystám, obruč jsme si koupily s kamarádkou, fakt je, že ona se to naučila a skutečně zhubla těch posledních pár cm v pase, co jí nešlo dolů. Já jsem otěhotněla a zatím jsem musela obruč odkutálet za postel.) Ale rozhodně se na to chystám. Bohužel nejbližší kurzy jsou v Praze, a tak se s tím budu muset poprat sama. Jinak určitě je to cvičení efektivní, zvlášť na břišní partie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
3.8.15 12:37

Já, když mám čas :-D
Jsem samouk, učím se podle videí na ytb. Něco mi jde, něco ne… :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
3.8.15 12:51

@eva valoi Mě právě při točení dost táhne břicho (a že tedy má co táhnout :mrgreen: ). Ale říkám si, že to k tomu patří. Na pravou stranu vydržím víc, než na levou. Zkouším obruč po chvilkách. Jen na té lekci jsem to vydržela celou hodinu. Ale je fakt, že jsem skoro polovinu času obruč honila po kurtu nebo sbírala ze země :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
Kobea
3.8.15 12:53

@Etcetera78 Lektorka nám leccos vysvětlila, ale já jsem tam byla poprvé, tak jsem to moc nechápala. Nevýhoda je, že řada těch pohybů se nedá zpomalit tak, aby člověk viděl, co se čím dělá.
Taky mám tendence dělat ty pohyby obráceně. Jsem prostě nadšený začátečník :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
17546
3.8.15 13:34

@Kobea já bych ráda chodila na kurz, protože si myslím, že spoustu věcí by mi šlo, kdybych to viděla naživo a kdyby lektorka viděla mě a opravila mě. Ale lekce, co jsem našla, se vždycky překrývaly s mužovým fotbalem, takže mám smůlu :-D Budu zase koukat od nového školního roku, jestli někde něco nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
3.8.15 13:48

@Kobea On ten pohyb by měl vycházet z centra a je vlastně malý, zapojuje vnitřní svaly. Je to vlastně jako bys točila tou obručí na zápěstí. A mě to s břichem právě nejde. Moje všechny děti nasadily obruč a jely - já jsem holt už zkostnatělá.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
3.8.15 15:43
@Etcetera78 píše:
@Kobea já bych ráda chodila na kurz, protože si myslím, že spoustu věcí by mi šlo, kdybych to viděla naživo a kdyby lektorka viděla mě a opravila mě. Ale lekce, co jsem našla, se vždycky překrývaly s mužovým fotbalem, takže mám smůlu :-D Budu zase koukat od nového školního roku, jestli někde něco nebude…

V Praze se dá jít na lekce. Já chodím v úterý navečer na začátečníky. Budu chodit do konce prázdnin. Pak už ne, nejde to zkombinovat se školními dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
Kobea
3.8.15 15:48

@eva valoi Já se zatím kymácím hodně :mrgreen:. Ale lektorka říkala, že to nevadí. Drobné pohyby mám natrénované z břišních tanců, ale tady jsou mi zatím k ničemu :oops:. Jsem ráda, když mi obruč po pěti obrátkách nespadne na zem. Ale myslím si, že když budu trénovat, dokážu se dostat i na ty drobnější pohyby. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
12141
3.8.15 15:55

@Kobea V tom je podle mě nějaký fígl, na který pokud člověk přijde, tak má vyhráno. Cesta k němu je různě dlouhá. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9415
3.8.15 16:19

Si nedovedu nějak představit, že bych to kdy udržela déle než chvilku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
3.8.15 20:13

@tasa Obruč nesmí být moc lehká a nesmí mít malý průměr (to jsem se dočetla). Čím lehčí a menší, tím je to pro nás velké holky těžší :mrgreen:.

Můj brácha před lety byl s námi v cirkusu a vybral si ho klaun na točení obručí. Brácha mu špitnul, že to nikdy nedělal a klaun mu řekl, že to nevadí, protože s jejich obručí to umí každý.
Brácha točil, jako by se tím živil :mrgreen:. Říkal, že to šlo skoro samo. Že byla obruč perfektně vyvážená.

• Nahlásit
  • Citovat
17546
4.8.15 06:05
@Kobea píše:
@tasa Obruč nesmí být moc lehká a nesmí mít malý průměr (to jsem se dočetla). Čím lehčí a menší, tím je to pro nás velké holky těžší :mrgreen:.Můj brácha před lety byl s námi v cirkusu a vybral si ho klaun na točení obručí. Brácha mu špitnul, že to nikdy nedělal a klaun mu řekl, že to nevadí, protože s jejich obručí to umí každý.
Brácha točil, jako by se tím živil :mrgreen:. Říkal, že to šlo skoro samo. Že byla obruč perfektně vyvážená.

to je pravda. Já nedávno kupovala obruč ségře a protože nedisponuje velkým prostorem, vzala jsem pro ni tu „závodní“ s trochu menším průměrem. A fakt se mi s ní točilo hůř, než s tou mojí. člověk se při tom víc namaká a musí mít už tu dobrou techniku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9415
16.8.15 11:42
@Kobea píše:
V Praze se dá jít na lekce. Já chodím v úterý navečer na začátečníky. Budu chodit do konce prázdnin. Pak už ne, nejde to zkombinovat se školními dětmi.

a kam chodíš prosím Tě?

dá se z toho zhubnout?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama