Jak získat vůli pro cvičení

Anonymní
31.7.15 12:50

Jak získat vůli pro cvičení

Jsem ze sebe smutná a zároveň na sebe naštvaná!
Potřebuju zhubnout tak 10 - 15 kilo a celkově zlepšit postavu. Už loni v létě jsem si plánovala, jak budu do tohoto léta na koupáku za štíhlou kočku. NEJSEM. Jsem na tom naprosto stejně, jako loni. Vždy začnu lépe jíst, cvičit, vydrží mi to pár dní, a konec. Dnes dopoledne jsem byla nakupovat oblečení a opět jsem se na sebe naštvala - chci si kupovat to, co se mi líbí, ne furt přemýšlet, co mi nejlépe zakryje špeky, celulitidu atd. Hned po nákupech jsem doma odcvičila podle videa 30 DS od Jillian, ale už teď vím, že toho za pár dní nejspíš nechám.
Když už jsem se sebou nic neudělala do léta, ráda bych se v plesové sezoně ukázala v úžasných šatech, které leží ve skříni, protože mi do nich přebývá právě tak 10 kilo.

Nechci se vymlouvat na nedostatek času, nebo podobně. Vím, že to je pouze moje chyba. Čas, prostor, možnost na cvičení i vaření mám, chybí mi jen ta vůle. Jak se napravit?

Stydím se za sebe, proto anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2874
31.7.15 12:52

Udělala jsem to jinak, aby byla vůle. Vypsala jsem si body, proč chci zhubnout:

• protože se chci vejít do velikosti cca 42/44 – a né 48 (ještěže tyto velikosti šijou v CaA)
  • protože už nechci na kýtách sádlo – v létě se mi odírají nožičky a nemůžu pak nosit sukni
  • protože se chci cítit lépe a jezdit na delší výlety
  • protože se nechci potit jako prase, když ujdu pár metrů
  • protože se chci chlapovi líbit – já se vůbec divím, že s takovou tlustou babou je
  • protože si chci letos koupit své první plesové šaty a jít poprvé v životě na ples

A PROTO TO DĚLÁM! STOJÍ ZATO VYDRŽET!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.7.15 12:55

@Blekota
To je dobrý nápad! Napíšu si v bodech důvody a dám si to třeba do skříně, abych to každé ráno, když se půjdu obléct, přečetla! Díky :*

• Nahlásit
  • Citovat
1136
31.7.15 12:56

Mě třeba Jillien k pravidelnému pohybu pomohla. To její cvičení mě baví, a když překonám cca prvních 14 dnů, co mě vše po cviční bolelo, tak začnu být na něm přímo závislá :lol:. Musíš najít pohyb, který tě bude opravdu bavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
31.7.15 12:57

Já se přinutila roční permicí do fitka a protože prostě neumím jen tak „vyhodit“ peníze z okna, tak poctivě cvičím a i když se mi někdy nechce, tak si řeknu kolik už sem toho odcvicila, toho času, jak sem se posunula, zhubla a vždycky to překonam :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
31.7.15 12:58

Já si dala ještě na ledničku své míry od ledna - měřím a vážím se každého prvního v měsíci. Je hezké vidět, jak ty cm a kg jdou dolů. To je pro mě hodně velká motivace, že nemám v kýtách 90cm ale 87. Proto s dietou a změnou stylu pokračuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.15 12:59
@Anonymní píše:
Potřebuju zhubnout tak 10 - 15 kilo a celkově zlepšit postavu. Už loni v létě jsem si plánovala, jak budu do tohoto léta na koupáku za štíhlou kočku. NEJSEM. Jsem na tom naprosto stejně, jako loni. Vždy začnu lépe jíst, cvičit, vydrží mi to pár dní, a konec. Dnes dopoledne jsem byla nakupovat oblečení a opět jsem se na sebe naštvala - chci si kupovat to, co se mi líbí, ne furt přemýšlet, co mi nejlépe zakryje špeky, celulitidu atd. Hned po nákupech jsem doma odcvičila podle videa 30 DS od Jillian, ale už teď vím, že toho za pár dní nejspíš nechám.
Když už jsem se sebou nic neudělala do léta, ráda bych se v plesové sezoně ukázala v úžasných šatech, které leží ve skříni, protože mi do nich přebývá právě tak 10 kilo.

Nechci se vymlouvat na nedostatek času, nebo podobně. Vím, že to je pouze moje chyba. Čas, prostor, možnost na cvičení i vaření mám, chybí mi jen ta vůle. Jak se napravit?

ja ted cetla skvely napad jak ziskat motivaci na hubnuti :D staci si vzit zrcadlo, obed a naha snist ten obed pred zrcadlem zatimco se na sebe divas :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
31.7.15 12:59
@Meluzinecka píše:
ja ted cetla skvely napad jak ziskat motivaci na hubnuti :D staci si vzit zrcadlo, obed a naha snist ten obed pred zrcadlem zatimco se na sebe divas :lol: :lol:

8o cože? TAk pokud tam máš jenom zeleninu, tak se ti musí dívat dobře :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1606
31.7.15 13:09
@Anonymní píše:

Ahoj, chtelo by to nejake cviceni, nebo sport, ktery te bude bavit, budes si ho uzivat a nebrat to jako docasny trest. Jina kamaradce vzdy, jako negativni motivace, pomohla jeji fotka, na ktere ji lezou spicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13608
31.7.15 13:19

Zkus se vyfotit ve spodnim pradle nebo v plavkach a bylep si to na lednicku :lol:
Najdi si pohyb, ktery te bude bavit, to je hodne dulezite ;)
Ja mam treba chuzi, kolobezku a zumbu ;)
Taky je dobry pohyb/sport, ktery si zaplatis na nejaky cas, tim se pronutis ;)
Jo a nevazit se denne ale maximalne jednou do tydne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
31.7.15 13:39
@Anonymní píše:

Stoupnout si na deset minut nahá před zrcadlo a dívat se na sebe. Já se radši nedívám, ale asi začnu, jelikož řeším to samé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
31.7.15 13:47

Aby to vydrželo, musí to bavit :-) jak příprava jídla, tak pohyb :-) A toho pohybu, zkus si najít, co té bude bavit a pak se na to budeš těšit - a nebude to jen nutnost :-)

Navíc se říká, že 80% úspěchu je jídlo :-) Jak jiš? Drzis vyloženě diety nebo se snazis o," clean eating " to znamená, žádné sragory do těla, hodně ovoce@ zeleniny…spíš jednotlivé věci..čím min složek je obsazeno v kupovanem jidle@ tím lipn:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rokris
31.7.15 13:54
@Meluzinecka píše:
ja ted cetla skvely napad jak ziskat motivaci na hubnuti :D staci si vzit zrcadlo, obed a naha snist ten obed pred zrcadlem zatimco se na sebe divas :lol: :lol:

Fakt dobrý. To by mohlo fungovat! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
catie
31.7.15 14:17

Ahoj Anonymní, napíšu to stručně v bodech:

• základem hubnutí je strava, jak už tu padlo, 80% úspěchu spočívá ve stravování. Na diety se vykašli, nevím, jak jíš teď, ale chce to překopat jídelníček, nejíst srágory. Mrkni třeba na stob, můžeš si počítat kalorie, nebo prostě nejez věci, o kterých víš, že nejsou zdravé (záleží na tom, kolik toho o zdravé stravě víš). Počítání je super, ale není to pro každého, musíš si najít způsob, který ti vyhovuje a ve kterém vytrváš.
  • nepřemýšlej nad tím, co by, kdybys měla o 15kg míň. To je pro začátek moc velký cíl. Rozděl si to třeba na 5-5-2,5-2,5 a za každý splněný úsek si kup něco hezkého na sebe, nebo se nějak odměň.
  • cvičení si zařaď do programu dne stejně, jako třeba čištění zubů, sprchu, večerní zprávy. Prostě nepřemýšlej nad tím, jestli se ti chce nebo nechce, ale je určitá hodina, jde se cvičit a basta.
  • odměň se. Nevím, na čem ujíždíš, jestli brambůrky, buchty, cola, víno… Nachystej si každé ráno krabičku, do které si dáš pár brambůrek, kousek buchyt, nebo večer sklenku vína a víš, že toto je tvůj příděl na celý den, nestrádáš, můžeš si vzít a je na tobě, jestli po kouskách, nebo najednou.

Uvidíš, že jakmile začneš hubnout, bude tě to motivovat dál a vytrváš!

Příspěvek upraven 31.07.15 v 20:59

• Nahlásit
  • Citovat
8777
31.7.15 14:28

Každý má motivaci jinou, mně pomohlo mateřství. Když jsem začala syna přikrmovat, věděla jsem, že pro něj chci to nejlepší a postupně mi došlo, že to chci i pro sebe a manžela. Takže jsme začali jíst opravdu zdravěa hodnotně. Motivace „jak vypadám“ mi od té doby přijde slabá, příliš povrchn na to, aby něco skutečně dlouhodobě změnila. Motivace být zdravá, šťastná, aktivní mámaje mnohem silnější a trvalá. Tak to bylo se stravou a podobně se mi to odrazilo i ve sportu - z nutnosti vypotit kalorie se prostě stala radost z pohybu. Miluju si jít zaběhat, zaboxovat, dát si do těla s činkama nebo prostě jen pořádně zrelaxovat při józe. Cvičím, kdy se mi zachce, žádný mus. A ono to funguje, je to tři roky a po celou dobu mě to baví, je to moje součást, cvičila jsem i celé druhé těhotenství - jedla jsem zdravě, protože řeči typu „miminko chce čokoládu“, jsou jen kecy… To, že vypadám líp je jenom takový příjemný vedlejší produkt. Líbí se mi to, to ano, ale jako motivace ke skutečné dlouhodobé změně je to prostě málo. Aspoň pro mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama