Cytologie výsledky v jiný den než odběr

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13
12.5.22 18:24

Cytologie výsledky v jiný den než odběr

Stalo se vám někdy, že jste byli na cytologii a poté vám laboratoř sdělila výsledky z data o den dříve? Já byla na cytologii 20.4., volala jsem tam za 14 dní pro výsledek a řekli, že tady mají výsledek z 19.4. a že je vše v pořádku. Už je to 2× za sebou. Je tohle možné? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8393
12.5.22 18:35

Přijde mi to divný a určitě byxch se jich na to zeptala, nemohla se sestra kouknout na výsledky někoho jiného? Neumím si předtsavit, že bych to nechala jen tak být a ani se nezeptat, nepozastavit se nad tím… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
12.5.22 18:43

@bjetuschka já to prave nenechala jen tak, už se mi to stalo dvakrát za sebou. Nejdříve v říjnu, byla jsem tam 20.10. a zase mi řekli výsledek z 19.10. Volala jsem dnes do laboratoře a nechteji vůbec se mnou mluvit, dokonce byli hrozne nepříjemný, ze nemuzou podávat žádný informace..Chodím do nemocnice, kde vysledky, když jsou v pořádku, tak vůbec nevolaji. Jen já jsem se chtěla informovat a teď mě hlodá to jiné datum a to, že se mnou ta laboratoř nechce mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1639
12.5.22 19:10

Jestli sedí jméno a rodné číslo tak mě napadá že si sestřička připraví zadanku den předem a nezmění tam datum a tak je to v systému pod tím datumem… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9711
12.5.22 19:17
@Vladusxx píše:
Jestli sedí jméno a rodné číslo tak mě napadá že si sestřička připraví zadanku den předem a nezmění tam datum a tak je to v systému pod tím datumem… :nevim:

Asi ano. Jaké datum máme na žádance, to zadáme do systému. Občas máme vzorek, který má na žádance třeba odběr v 10 hodin, přitom v 8 už ho máme v laboratoři. Prostě si to některé sestry předepíšou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
12.5.22 19:19

@Havlova tu žadanku ohledně menstruace, jestli beru antikoncepci a nebo jsem očkovaná na HPV, tak píše v ordinaci ručně, nevím, jak je to pak se systémem, jestli to zadávají ještě jednou tam? Nebo si to datum už tam předepíše?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9711
12.5.22 19:24
@Elisek10 píše:
@Havlova tu žadanku ohledně menstruace, jestli beru antikoncepci a nebo jsem očkovaná na HPV, tak píše v ordinaci ručně, nevím, jak je to pak se systémem, jestli to zadávají ještě jednou tam? Nebo si to datum už tam předepíše?

Z ordinace jde žádanka do laboratoře, buď elektronicky, nebo papírově. Žádanka není nic z toho, co píšeš. Žádanka je formulář, který vyplní sestra nebo lékařka a odešle se vzorkem do laboratoře. Na některých odděleních je mají připravené předem, aby se pak nezdržovali. Systém laboratoře je jiný než systém v ordinaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
12.5.22 19:31

@Havlova ale do té zadanky se vyplňují tady ty informace o poslední menstruaci, HPV očkování nebo antikoncepci, vždycky se na to ptá a zapisuje to, potom tenhle papír podle mě posílají prave do laboratoře spolecne se vzorkem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9711
12.5.22 19:36
@Elisek10 píše:
@Havlova ale do té zadanky se vyplňují tady ty informace o poslední menstruaci, HPV očkování nebo antikoncepci, vždycky se na to ptá a zapisuje to, potom tenhle papír podle mě posílají prave do laboratoře spolecne se vzorkem?

Ok. A vypisuje tak i jméno, rč, diagnózu, datum, bydliště,…? Nebo jen doplní tohle a požadované vyšetření? Pak by to mohla mít předpřipravené. Když tam bude včerejší datum, laboratoř to většinou nezarazí. Když máš odběr v „budoucnosti“, poznáš, že je něco špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
12.5.22 19:43

@Havlova to vůbec nevím, na to se mě nepta a nekoukam ji pres ruku, jen ji vždycky řeknu tyhle 3 informace, ona mi řekne, ze v pořádku, vyjdu ven a už jde většinou za chvíli hned další pacientka, nevím, jestli to tam ještě pak dopisuje. Ale je pravda, že jeste do minulého června tam mohly pacientky chodit mezi 8-12 a nebyl v tom takový přehled. Od toho října, co tam mám jiné datum jsem se objednavala přímo na čas. Kdybych tam byla tedy 20.4. a ona mi řekla, ze mám výsledek z 21.4., tak je to větší problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9711
12.5.22 19:52
@Elisek10 píše:
@Havlova to vůbec nevím, na to se mě nepta a nekoukam ji pres ruku, jen ji vždycky řeknu tyhle 3 informace, ona mi řekne, ze v pořádku, vyjdu ven a už jde většinou za chvíli hned další pacientka, nevím, jestli to tam ještě pak dopisuje. Ale je pravda, že jeste do minulého června tam mohly pacientky chodit mezi 8-12 a nebyl v tom takový přehled. Od toho října, co tam mám jiné datum jsem se objednavala přímo na čas. Kdybych tam byla tedy 20.4. a ona mi řekla, ze mám výsledek z 21.4., tak je to větší problém?

To by nás zarazilo a volali bysme na oddělení a chtěli novou žádanku. Takže na to bysme přišli. Když je tam reálné datum, v tvém případě 19., nezarazí nás to. Kdyby tam bylo třeba 10., taky bysme volali, protože tak dlouho se vzorky nikde nemají válet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
12.5.22 19:57

@Havlova aha, dobře, chtěla jsem ještě podekovat za vás čas, vážím si toho. Jednou jsem volala do ty laboratoře, to už je driv a paní mi řekla, ze tam jezdi každý utery pro vzorky a já tam vždycky chodím ve stredu, takže nějakou dobu to tam leží, ale je to teda ani ne týden, takže to je asi v pořádku, když je tam jiné datum?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9711
12.5.22 19:59
@Elisek10 píše:
@Havlova aha, dobře, chtěla jsem ještě podekovat za vás čas, vážím si toho. Jednou jsem volala do ty laboratoře, to už je driv a paní mi řekla, ze tam jezdi každý utery pro vzorky a já tam vždycky chodím ve stredu, takže nějakou dobu to tam leží, ale je to teda ani ne týden, takže to je asi v pořádku, když je tam jiné datum?

Myslím, že ano. Řídíme se jménem a rodným číslem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
12.5.22 20:08

@Havlova výsledek mi byl sdělen na základě rodného čísla, pak se mě ptala na jmeno, ktere je napsané pod tím rodným číslem, takže to sedi. Jen jsem měla proste strach, ze mam dvakrát výsledek někoho jiného, ze to mohli splést. Jednou jsem tam byla dokonce 11.6.2020 a paní mi řekla, ze je tam datum 11.5., když jsem se ji ptala na datumy ostatních cytologii pro jistotu, kazdopadne tohle jsem teď neresila, protože jsem pak byla na spoustě dalších cytologii. Jen teď mi to casove nevychazi s datumem odběru, tak jsem se bála, ze to nějak vyměnili s někým jiným. Chodi tam třeba 150 žen za den. Takže toho se bát nemusím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9711
12.5.22 20:14
@Elisek10 píše:
@Havlova výsledek mi byl sdělen na základě rodného čísla, pak se mě ptala na jmeno, ktere je napsané pod tím rodným číslem, takže to sedi. Jen jsem měla proste strach, ze mam dvakrát výsledek někoho jiného, ze to mohli splést. Jednou jsem tam byla dokonce 11.6.2020 a paní mi řekla, ze je tam datum 11.5., když jsem se ji ptala na datumy ostatních cytologii pro jistotu, kazdopadne tohle jsem teď neresila, protože jsem pak byla na spoustě dalších cytologii. Jen teď mi to casove nevychazi s datumem odběru, tak jsem se bála, ze to nějak vyměnili s někým jiným. Chodi tam třeba 150 žen za den. Takže toho se bát nemusím?

Jednou se to třeba stát může, ale opakovaně by musela být sestra pako a neseděly by výsledky mnoha pacientkám. Sestra většinou vytiskne 2 štítky, 1 nalepí na vzorek, 1 na žádanku. V laboratoři se to zkontroluje, přidělí číslo (na vzorek i žádanku) a teprve pak se to zpracovává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat