Další dítě po 14ti letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alex1067
Povídálka 15 příspěvků 14.12.17 23:53
Další dítě po 14-ti letech?

Ahoj, je mi 36 let. Mám dvě děti, kluky, dvojčata, je jim 14. Můj manžel (jsme spolu 12 let) za mnou před pár dny přišel s tím, jestli si nepořídíme dítě. Zaskočil mě a řekla jsem mu, že o tom budu přemýšlet a upřímně… čím déle o tom přemýšlím, tím smíšenější pocity mám.

Nevím, jestli na to mám. Vůbec si nejsem jistá jestli bych další dítě zvládla, ale chtěla bych ho. Hlavně teď už se kluci začínají osamostatňovat a já mám konečně čas na sebe. Daří se mi v práci. Dělám si doktorát, před týdnem jsem dostala nabídku na roční spolupráci s universitou a prostě mi teď nepřijde vůbec vhodná doba na dítě.

Na druhou stranu bych asi ještě jedno dítě chtěla a bojím se, že až já budu mít čas, tak už to nepůjde. Chápu i manžela, že by chtěl být tátou, jelikož děti nemá. Napadlo mě, že kdybych skončila v práci, kterou dělám teď a vzala bych práci na universitě, což by obnášelo tři 2-3 hodinové přednášky týdně, tak by se to možná dalo zvládnout. Ale když už bych se pro miminko rozhodla, rozhodně bych ho chtěla vychovávat a být s ním.

Další věc je to, že svojí práci miluju a nevím, jestli bych dokázala jen tak skončit. A to, že bych pracovala z domova nepřipadá v úvahu.

Je tady někdo, kdo musel podobnou situaci někdy řešit a mohl by mi trochu poradit?

Předem děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hofida
Kecalka 250 příspěvků 15.12.17 02:32

Mám děti 12, 4 a 1 rok. Druhé jsem zvažovala podobně jako ty… dobrá práce, konečně čas i na sebe, začala jsem VŠ + u mě navíc k tomu nefunkční manželství… ani nevím, co mě k těhotenství přesvědčilo, ale jsem za to moc ráda.
Manželství se velmi brzy po druhém dítěti rozpadlo a třetí dítě přišlo samo po pár schůzkách s kolegou. Nelituji ničeho, i když o práci jsem v průběhu rodicaku přišla, titul si s tolika dětmi můžu tak maximálně vystavit v ložnici a čas na sebe mam asi 30 minut týdně. Děti mi všechno vynahrazuji, i když s nejstarším už mlátí puberta, jsou to moje prdelky… Je to tak, že člověk nelituje ani minuty, kterou stráví s dětmi a ne budováním kariéry… opačně to nefunguje.
Někdo by možná napsal, že bys kvůli manželovi měla otěhotnět, když on své dítě nemá, ale tak to není. Že chceš dítě musí vyjít v prvé řadě z tvého přání, otěhotnět na objednávku, jen abys druhého udělala šťastným je blbost.

katrih
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 15.12.17 05:21

Já mám holky14 a10let a dvouměsíčního chlapečka, manžel chtěl 3 dítě už doceala dlouho (asi doufal. v chlapečka :) ) a já jsem o tom dlouho nechtěla ani slyšet. Sice jsem neměla našlápnutou karieru, ale toho klidu a času pro sebe jsem se nějak nechtěla vzdát :) pak v práci dvě kolegyně otěhotněly a ve mě se to zlomilo a najednou jsem po miminku začala toužit taky, no a mám ho :D Bylo to. nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla udělat :) Prcek mi teda dává zabrat, ale mam skvělou rodinu a všichni pomáhají :)

Aliik
Echt Kelišová 8234 příspěvků 15.12.17 06:54

Napíšu jen ohledně práce na akademické půdě. První dceru jsem si pořídila ve třeťáku, druhou po pátém roce a pak jsem konečně po 6,5 letech PhD. dokončila. Univerzita byl pro mě při dětech prima relax a přivýdělek (byla jsem interní doktorand a učila jsem 4-8 hodin týdně, jak kdy, tedy na fakultě jsem byla třeba dvakrát týdně půl dne). V tu dobu hlídal manžel, a aspon si malou také užil, s oběma dětmi to šlo cca od půl roku ;)

Emmulka
Kecalka 371 příspěvků 15.12.17 07:29

@Alex1067 Mám syna 17 let na intru, syna 13 let…manžel( 42let) půl roku „prudil“, že by chtěl miminko. Za mě to nepřipadalo v úvahu, je mi 34let, kluci samostatný, spolehlivý, já svůj klídek, manžel jako voják často pryč, což je fajn, vážíme si chvil, které jsme spolu, nelezeme si na nervy, ikdyž je fakt, že kluci už nám na výletování celkem prdí, já dobře placenou práci, kdykoliv a kamkoliv chci jít nemusím řešit hlídání, prostě vše mi vyhovuje…svůj životní styl miluju…
Noo…a víš jak to dopadlo? Jsem na MD, 1.1.2018 mám TP a v bříšku nosím holčičku :srdce: Manžel šťastný a bráchové natěšení…
Já se těším na šatičky, culíčky, kluci mi rychle vyrostli, byli dva…tak se těším, že si maličkou užiju, „rozmazlím“, určitě to bude úplně jiné vzhedem ke zkušenostem, financím, možnostem v dnešní době…už aby byla mezi náma…čekají tu na ní tři ochraňovatelé, ňuňací maminka, babičky, tetičky a další… :palec:

eMa321
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 15.12.17 08:13

Ahoj, připojím se k příspěvkům zde. Synovi je skoro 15 let, na jaře čekám holčičku. Druhé dítě jsme dlouho zvažovali, ze všech důvodů, které tu zaznívají. Nakonec jsem v létě vysadila prášky s tím, ze se bud zadaří a nebo ne… Zadařilo se 1. týden :D Zaskočení jsme byli :lol: Ale v práci jsme se dobře domluvili, a i když jsem zvažovala i možnost pracovat při MD, nechávám vše zatím otevřené. Ale jsem si jistá, že to bylo správné rozhodnutí :palec: Práce neuteče…i ta současná rodina se tak nějak „omladí“.

Žanetka555
Povídálka 13 příspěvků 15.12.17 08:50

Ja bych do toho nesla…tvoje synove si s braskou nebo sestrickou nebudou vubec rozumet, mam o 12 let mladsiho brachu a neni to ono uz (ani si poradne nepovidame neni ocem on je v puberte a ja mam dve deti).Sama mam deti o 5 let a je to videt uz. A druhy sama mam rocni miminko miluju ho nadevse ale moc se tesim az bude starsi uz abych mela chvili casu na sebe a to mi je 27 let. Nedokazu si ani predstavit, ze v tym veku bych mela mit dalsi a vsechno by mi tim koncilo (kariera).Svoje deti sis vychovala, ted je cas na tebe aby sis uzivala zivota a ne jenom skakala o kolo deti a jeste prebalova plenky, a pritel jestli te miluje tak to pochopi, chapu, ze te to laka ale vzpomen si co bylo pred 14 lety to jsi ale urcite mela jeste hlidani kdyz sis chtela oddychnout a ted uz asi tezko ne?

Kakika
Extra třída :D 14802 příspěvků 15.12.17 09:05

@Alex1067 tak nějak z tvého příspěvku cítím, že bys dítě spíš chtěla. Jen se toho bojíš. Já zkušenost nemám, ale máš nabídku na roční práci s univerzitou…lze se s manželem domluvit na snažení se od (např. jara) a zahrnout do toho možnost, že se povede na „první dobrou“, že s těhotenským bříškem by jsi to ještě zvládla. Ta roční práce by se s tím dala skloubit, z toho bych strach neměla :hug:

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 18996 příspěvků 15.12.17 09:14

Já bych do toho šla. Doktorát a práce na univerzitě se dá skloubit, není to plný úvazek. Já mám o 15 let staršího bratra a je super že se máme. Jasne, neměli jsme dětství jako teď moje děti, které jsou o necelé dva roky, ale je super že se máme. Mamce bylo 35 když jsem se narodila. Mně je 34 a čekám třetí. Po RD jsem se těšila do práce, zajeli jsme se, no a v létě jdu zas na md. Přítel má 12 leté dítě, tak pro něho to je velká změna. A ta kombinace dětí 13,8,6 a miminko bude zajímavá.
Jestli ještě dítě chceš, jediné společné, tak do toho jdi. Čas utíká, bohužel.
Jinak mám víc kamarádek které mají mezi dětmi rozdíl víc jak 10 let a nikde žádný velký problém, naopak.

Kristyna.Vechtova
Kelišová 7148 příspěvků 15.12.17 09:15

Mám o 14 let mladší ségru a je to super, teď je to super tetička pro mého ročního syna, mám ji u sebe ráda na hlídání, už se vším pomůže a je šikovná a soběstačná. Mě je třeba skoro 25, synovi rok, v podstatě se snažíme o druhé (až to přijde tak to bude) a klidně jsem nakloněna možnosti že za 10-12 let bych šla do dalšího miminka. Pro mě nikdy nebyla kariéra nijak důležitá, rodina je pro mě nejvíc. Takže za mě pokud miminko chceš jdi do toho, pokud si nejsi jistá tak to ještě zvaž a prober s manželem :)

Neúnavná pisatelka 18996 příspěvků 15.12.17 09:18

@Žanetka555 popravdě myslím že teď bude hlídání jednoho prcka snadnější ( většina prarodičů je v důchodu) než když jsem měla dvě děti krátce po sobě a hlídání potřebovali oba. A dvě starší děti mít je taky bezva. Většinou je miminko okouzlí a postarat se umí a nemusí miminko zabavovat pořád jen máma. Moji se na sourozence těší.

Žanetka555
Povídálka 13 příspěvků 15.12.17 09:27

@andelka83 no ja nevim, ja psala podle sebe hlidani mam jednou treba za tri mesice na 3hod.max ,starsi syn (6let) moc na syna nereaguje, muj mladsi syn je takovy, ze snim. nikam nemohu ani do kramu, do autubusu, do auta, ani v kocarku nevydrzi takze nez abych ho trapila a nechala plakat jsem s nim radsi doma. Zas podle mamky mela brach ve 35let, jeji kamaradky chodili na kaficka, na vecirky atd…protoze meli velke deti a ona nikam nemohla, furt jenom s braskou a brasku mamka milovala s celyho srdce ale taky ji to chybelo, ze nemuze nikam.Ja jsem si svyho brachu ve 12 letech primo vyprosila ale jak se narodil tak chvili tutu nunu a tim to koncilo, mela jsem jiny zajmy a tak si myslim, ze to bude i u vas. Ale samozrejmne vy musite vedet. Ja vam preji aby se vam vase prani s plnelo

Popokatepetla
Závislačka 2963 příspěvků 15.12.17 09:30

Zařila jsem to z pohledu toho dítěte. Byly jsme dvě sestry, v mých 14 si naši pořídili benjamínka. Mamce tehdy bylo také 36 (v té době už „stará máma“, dnes už je dítě po 35 úplně normální). Pro nás se segrou super „živá panenka“ - ale to kluci asi uplně neocení :mrgreen: Plus určitě bylo, že naši s mimčem hrozně omládli, taťka si později splnil sen - tím že to byl po 2 holkách kluk, on se pustil do trénování malých fotbalistů, když brácha dorostl do toho věku. Minus je, že brácha je z nás samozřejmě nejrozmazlenější, mamka jako starší o něj měla větší strach než kdysi o nás se segrou (neustále mu byla „za zadkem“, nenechali ho samotného si nic zařídit - a to je na něm trochu vidět doted, dnes je mu 17), ale na druhou stranu už na něj neměli tolik času (hlavně mamka rozjetá kariéra), dnes brácha tráví většinu času na PC. Vztah nás jako sourozenců nikdy nebyl tak pevný jako máme my se segrou, čím jsme byli starší tím víc jsme se vzdalovali, ten věkový rozdíl je tam opravdu znát, ale přesto se máme samozřejmě rádi. Každopádně celé to vidím určitě spíš pozitivně, ty klady u nás převážili :) Jo velké plus je, že mi brácha teď občas může pohlídat moje děti (mám 4 letá dvojčata) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ice79
Závislačka 2554 příspěvků 15.12.17 09:38
@Žanetka555 píše:
Ja bych do toho nesla…tvoje synove si s braskou nebo sestrickou nebudou vubec rozumet, mam o 12 let mladsiho brachu a neni to ono uz (ani si poradne nepovidame neni ocem on je v puberte a ja mam dve deti).Sama mam deti o 5 let a je to videt uz. A druhy sama mam rocni miminko miluju ho nadevse ale moc se tesim az bude starsi uz abych mela chvili casu na sebe a to mi je 27 let. Nedokazu si ani predstavit, ze v tym veku bych mela mit dalsi a vsechno by mi tim koncilo (kariera).Svoje deti sis vychovala, ted je cas na tebe aby sis uzivala zivota a ne jenom skakala o kolo deti a jeste prebalova plenky, a pritel jestli te miluje tak to pochopi, chapu, ze te to laka ale vzpomen si co bylo pred 14 lety to jsi ale urcite mela jeste hlidani kdyz sis chtela oddychnout a ted uz asi tezko ne?

8o Nechápu, jak si můžeš s takovou jistotou dovolit psát, že si její děti nebudou rozumět. Ty je znáš?? :roll: Mé děti jsou taky hodně od sebe a zbožňují se navzájem.

Neúnavná pisatelka 18996 příspěvků 15.12.17 09:41

@Žanetka555 ono to je individuální. Přítelova dcera už jednoho o 11 let mladšího sourozence má, miluje ho, obstará, a na druhého se těší, doufá že čekám holčičku. Se mnou brácha jezdil na výlety, aby mamka měla čas. Hlídaly mě její kamarádky. Neumím si představit že bych bráchu neměla.
Jsou děti náročnější, a jiné, se kterými můžeš kamkoliv. Nám se osvědčilo nosítko.
Kamarádka má kluky o 5,5 roku a moc se mají rádi. Též si myslela, že už to je moc, starší je prvňák, ale vůbec.
S tím užíváním, já jsem to měla vždycky tak, že první rok nic, a potom už postupně jo. Nechybělo mi to, věděla jsem že to není napořád. Navíc moje vrstevnice taky mají mimina a malé děti.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama