Další zelenina v příkrmech

1387
27.11.15 08:25

Dalsi zelenina v prikrmech

Ahoj,

mam dotaz. Co jsem koukala, tak dal v prikrmech je zelený hrášek, zelené saláty, čínské zelí, pórek, kedluben…o co mi je..ty zelene salaty a cinske zeli..davate nekdo? A jak upravene? Me vubec nanapada, ze by to slo vubec tepelne zpracovat:-))) A totez me napada u okurky a rajce… davate rovnou cerstve nebo nejak upravene??? A od kdy jste davali tepelne neopracovanou jakoukoli zeleninu?

Dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27.11.15 08:30

Okurku normálně syrovou, s rajčetem opatrně - je dost ostré, takže záleží, kolik dítku je a jak reagovalo na předchozí příkrmy.
Jinak není potřeba vše tepelně zpracovávat. Na druhou stranu, já mám takový dojem, že jsem malýmu v příkrmech zrovna to zelí nebo salát nedávala. Vystačili sme si s ostatní zeleninou, která jde v pohodě do polívek nebo masových směsí.

A pokud bys na tom „trvala“, tak bych možná zkusila to zelí podusit jako na klasické „knedlo zelo“ ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.15 08:36

A ještě dodám, spíš než čínské zelí bych dala třeba kapustu ;) Z té můžeš udělat třeba polévku, karbanátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
27.11.15 08:37

Zelí a salát jsme vysloveně nezaváděli. Z kedlubny jsem dělala polévku. Porek taky do polevky. Okurku jen čertvou a rajče jsme začínali vařené :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24411
27.11.15 08:50

Nedávala jsem žádné „listí“, to až další rok, až to uměl pěkně pochroustat, dorostly stoličky v puse…

Malý měl moc rád „kedlubnové zelí“. Recept najdeš na netu…
Okurku syrovou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
27.11.15 09:57

Rajče přidávám spařené horkou vodou (šupku mu odstranim, jadírka taky, použiji jenom dužinu) - normálně přidám k jiné uvařené zelenině. Okurku čerstvou jenom v létě ze záhradky (ta z obchodu v zimě nevim, nevim). Zkus třeba špenát - taky druh „lístí“ :lol: s kuřecím masem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
27.11.15 13:49
@Mar__tanka1983 píše:
A ještě dodám, spíš než čínské zelí bych dala třeba kapustu ;) Z té můžeš udělat třeba polévku, karbanátky.

Kapusta je jasna:-) dekuji, ale to je psano od 9.m., to co jsem uvadela ja je od 8.m. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
27.11.15 13:50
@Pipet píše:
Nedávala jsem žádné „listí“, to až další rok, až to uměl pěkně pochroustat, dorostly stoličky v puse…Malý měl moc rád „kedlubnové zelí“. Recept najdeš na netu…
Okurku syrovou.

Jojo ja jsme psala kedluben neresim, umim kedlubnove i cuketove zeli :-) Ale dekuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12848
7.12.16 16:43

Soutěžte s Hami!

Milé maminky,

soutěžte s Hami o balíček produktů! Vyberte si Váš nejoblíbenější Hami produkt, podělte se na těchto stránkách o Váš názor, proč jej máte rádi a výhra je Vaše! Čím více maminek, tím větší šance vyhrát!

Pěkné odpoledne :kytka:
Tým eMimino.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama