Reklama

Daně, ÚP atd.....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 14:51
Daně, ÚP atd.....

Ahoj :mavam: ráda bych se zeptala, hlavně tedy asi jestli tu je nějaká daňová účetní. Minulý rok jsem v březnu skončila v zaměstnání, pak jsem byla 3 měsíce na ÚP a pak nastoupila v červnu do zaměstnání. Chci se zeptat jestli mi budou vracet něco na daních? Děkuji moc, vůbec se v tom nevyznám a jedna paní mi říkala, že ano, ale moc se mi tomu nechce věřit. Díky za ponechání anonymu, chodí sem známé a nemusí to vědět. Anonymka Lucka

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 11.02.17 15:14

Záleží na příjmech, můžeš si to zkusmo dát do kalkulačky, pokud to potřebuješ vědět.

Naomina
Zasloužilá kecalka 925 příspěvků 11.02.17 15:42

Ano, měli by Ti vrace celou daň, respektive, to jsi zaplatila již ve mzdě, tak se Ti vrátí, nevím, jak to říct jednoduše. Podej si daňové přiznání kde sečteš oba plátce, od abou potřebuješ přehled o zdanitelných přijmech.

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 11.02.17 21:11

Ano, za ty 3 měsíce co si byla na UP tak jsi neuplatnovala slevu na dani na poplatnika, takže by ti meli vrátit bud v ročním zúčtování u současného zamestnavatele nebo si můžeš podat dan. přiznání. Pokud si tedy za zbytek roku pracovala a platila dane.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 09:30
@JancaS84 píše:
Ano, za ty 3 měsíce co si byla na UP tak jsi neuplatnovala slevu na dani na poplatnika, takže by ti meli vrátit bud v ročním zúčtování u současného zamestnavatele nebo si můžeš podat dan. přiznání. Pokud si tedy za zbytek roku pracovala a platila dane.

Tu slevu na dani mi budou vracet tedy? Chápu to dobře?

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 12.02.17 09:36

Ano, ale musíš si do 15.2. požádat u současného zamestnavatele o roční zúčtování a doložit mu všechny podklady, nebo pak do konce března podat přiznání.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 09:44
@JancaS84 píše:
Ano, ale musíš si do 15.2. požádat u současného zamestnavatele o roční zúčtování a doložit mu všechny podklady, nebo pak do konce března podat přiznání.

30.12.2016 jsem u zaměstnavatele skončila, od ledna jsem u jiného, nicméně daně jsem podepsala u toho předchozího. Takže ten mi daně tedy udělá? Tak jsem to pochopila. On se mě ptal i stávající zaměstnavatel jestli chci udělat daně, ale řekla jsem, že není třeba, že jsem daňové přiznání podepsala u zaměstnavatele, kde jsem byla právě do toho 30.12.2016.

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 12.02.17 11:17

Tak to jo, to udělá ten předchozí kde si byla do konce roku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 11:35
@JancaS84 píše:
Tak to jo, to udělá ten předchozí kde si byla do konce roku.

Díky za jasné odpovědi :mavam:

Naomina
Zasloužilá kecalka 925 příspěvků 12.02.17 16:38
@Anonymní píše:
30.12.2016 jsem u zaměstnavatele skončila, od ledna jsem u jiného, nicméně daně jsem podepsala u toho předchozího. Takže ten mi daně tedy udělá? Tak jsem to pochopila. On se mě ptal i stávající zaměstnavatel jestli chci udělat daně, ale řekla jsem, že není třeba, že jsem daňové přiznání podepsala u zaměstnavatele, kde jsem byla právě do toho 30.12.2016.

Ne, vyúčtování Ti udělá ten poslední zaměstnavatel. Od předchozího potřebuješ donést nynějšímu - přehled o zdanite. přijmech. Spěchej a žádej do 15.2.jinak Ti to v práci neudělají.

Naomina
Zasloužilá kecalka 925 příspěvků 12.02.17 16:39
@Anonymní píše:

Asi jsi podepisovala pouze prohlášení slevu na poplatníka, to si nepleť s tím, že jsi podepisovala že chceš daně, to s tebou podepíšou v poslední práci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 16:53
@Naomina píše:
Ne, vyúčtování Ti udělá ten poslední zaměstnavatel. Od předchozího potřebuješ donést nynějšímu - přehled o zdanite. přijmech. Spěchej a žádej do 15.2.jinak Ti to v práci neudělají.

Přehled o zdanitelných příjmech jsem současnému zaměstnavateli dala. Ten se mě zeptal jestli chci udělat daně, sdělila jsem, že ne, že mi to udělá minulý zaměstnavatelem, kde jsem podepisovala při odchodu ten růžový dvojstránkový papír či kolik má stránek.

Hanula1212
Kelišová 5024 příspěvků 12.02.17 17:46

Roční zúčtování za 2016 může provést podle zákona pouze poslední zaměstnavatel v roce 2016. Nikoli ten, kde jsi od 2017. Minulého zaměstnavatele o to musíš požádat a doložit mu veškeré podklady, mimo jiné i potvrzení o zdanitelných příjmech od zaměstnavatele kde jsi byla v prvních měsících 2016. Pokud jsi předchozího zaměstnavatele požádala, potom nějak nechápu, jaké potvrzení o zdanitelných příjmech, jsi předávala současnému zaměstnavateli.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 17:56
@Hanula1212 píše:
Roční zúčtování za 2016 může provést podle zákona pouze poslední zaměstnavatel v roce 2016. Nikoli ten, kde jsi od 2017. Minulého zaměstnavatele o to musíš požádat a doložit mu veškeré podklady, mimo jiné i potvrzení o zdanitelných příjmech od zaměstnavatele kde jsi byla v prvních měsících 2016. Pokud jsi předchozího zaměstnavatele požádala, potom nějak nechápu, jaké potvrzení o zdanitelných příjmech, jsi předávala současnému zaměstnavateli.

Tak pak nevím proč mi to nabízeli :nevim: ale budiž, bude mi to dělat zaměstnavatel poslední v roce 2016, má vše. Pardon, odevzdávala jsem potvrzení o zaměstnání.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama