Účetní - dotaz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 17:31
Účetní dotaz

Ahoj, omlouvám se za anonym, mohu se zeptat jaké roky jsou již pro doměření penále promlčené? Resp. ve kterých letech se můžou u obyčejných smrtelníků, nepodnikatelů vrtat k dnešnímu dni? Moc děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Hanula1212
Kelišová 5095 příspěvků 08.02.17 17:45

Jak to myslíš? U daní? Co se týká doměření daně, obecně teď nelze doměřit rok 2012 a starší. Pokud nebylo podáno dodatečné, nebyla ztráta apod. Ale to není penále. Penále se vyměřuje u doměřené daně po kontrole. Zkus přesněji napsat o co ti jde.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 17:48

Asi jsem spočítala kamarádce špatně DPFO za 2012. Omylem jsem ji muži uplatnila a neměla uplatněna být. Může se na to přijít nebo už je to promlčené? :oops: :oops: :oops: :oops: :( :( :( :( :,( :,( :,( :,(

Hanula1212
Kelišová 5095 příspěvků 08.02.17 17:53

Pokud nepodával manžel dodatečné přiznání za 2012 v posledních třech letech, tak už můžeš být klidná.

Hanula1212
Kelišová 5095 příspěvků 08.02.17 17:54

Pokud nepodával manžel dodatečné přiznání za 2012 v posledních třech letech, tak už můžeš být klidná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 17:55

@Hanula1212
Právě že zjistili tuto chybu dnes ve 2013, tak jsem si uvědomila, že to je špatně i ve 2012. Co tedy? Dodatečné na 2013 podá zítra.

Hanula1212
Kelišová 5095 příspěvků 08.02.17 18:58

2013 lze doměřit do 31.3.2017. Riskla bych to a nechala to tak.

90-60-90
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 08.02.17 19:03
@Anonymní píše:
Asi jsem spočítala kamarádce špatně DPFO za 2012. Omylem jsem ji muži uplatnila a neměla uplatněna být. Může se na to přijít nebo už je to promlčené? :oops: :oops: :oops: :oops: :( :( :( :( :,( :,( :,( :,(

tohle mě vždy vrtá hlavou, jestli jsou schopni na finančáku přijít na takové věci, že byl odpočet udělaný 2×. Domnívám se, že snad ani ne. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 19:21

2013 už zjistili teď v únoru. S penále se počítá, bohužel. Ale jde mi ten rok 2012, zda ještě můžou čekat pohromu, nebo už je to promlčené.

J_Doe
Závislačka 2987 příspěvků 13.12.17 14:07

Prosím účetní o radu:
Firma má vozy na leasing, zaměstnanec dostane na služební vůz pokutu, ta jde prvotně za leasingovou společností. teď přišla faktura - je tam pokuta + poplatek za zpracování pokuty s DPH.
Kterou částku dávat zaměstnanci k náhradě? Jenom pokutu, nebo včetně poplatku? A ten poplatek včetně DPH? Žádná vnitřní směrnice k tomu není…

Děkuji!

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 3434 příspěvků 13.12.17 14:25

Předepsala bych to k náhradě celé - pokutu + poplatek + DPH z poplatku. Všechny tyhle náklady by nevznikly, kdyby dodržoval předpisy, takže to jde jednoznačně za ním.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 13.12.17 14:33

@J_Doe Bez poplatku a DPH. Ten by měl být daňově uznatelný.

Paola21
Závislačka 3518 příspěvků 13.12.17 14:33

Nejsem sice účetní, ale z logiky věci bych mu to dala k proplacení všechno včetně DPH, poplatků… proč by to za něj měla platit firma, chyba je na jeho straně.

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 3434 příspěvků 13.12.17 14:41
@Sojkka píše:
@J_Doe Bez poplatku a DPH. Ten by měl být daňově uznatelný.

Kde v tomto poplatku za vyřízení pokuty vidíš náklad na dosažení, zajištění a udržení příjmů, aby mohl být daňově uznatelný?

J_Doe
Závislačka 2987 příspěvků 13.12.17 14:41

@Sojkka I když by byl daňově uznatelný, tak si myslím, že ten náklad by firma nést neměla…

@histep @Paola21 Holky, myslím, že by to mělo být asi právě bez DPH k tomu poplatku, protože DPH přece není náklad firmy, a jako takový se firmě vrátí… :think:
Co myslíte?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >