Dcera chce odejít

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 19:08
Dcera chce odejít

Ahoj. Nevím kam napsat.. pod anonymem proto, že tu znám dost mamin. Dcera je plnoletá a studuje 4 ročník střední školy. Bydlí u přítele a ze školy chce odejít. Co můžu udělat? Domu se vrátit nechce. Prý mi ani neřekne, pokud odejde. Dají mi ze školy vědět o ukončení? Dá se něco udělat aby se vrátila domu nebo aby jí nedovolili odejít? Nějak třeba právní cestou? Trvalé bydliště má stále u nás. Už nevím co mám dělat. :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Bellatrix Lestrange
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 21.10.18 19:13

Jediné, co můžeš dělat je domluvit se s dcerou po dobrém. A do školy snad chodíš na rodičák. Můžeš se domluvit s třídním učitelem, aby tě informoval.

LenkaHl
Stálice 100 příspěvků 21.10.18 19:13

Je plnoletá, ze školy ti už nikdo nic nedá vědět. Teď už je to všechno jenom na ní.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18793 příspěvků 21.10.18 19:14

I když ti to určitě rve srdce, pokud je plnoletá, nech ji, ať si tu pusu nabije. Střední škola není nic, co by se nedalo dokončit později - komplikovaně, ale dá se. Ona sama musí přijít na to, proč vzdělání potřebuje, až se bude chtít uživit. Jako moc asi nenaděláš.

hesnom
Kecalka 176 příspěvků 21.10.18 19:15

Ona muze ve skole podepsat, ze si nepreje, aby rodice byli informovani o prubehu studia.

yasmine5
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 21.10.18 19:18

A ten přítel by ji nemohl nějak domluvit? On pracuje? Promluvila bych si dcerou, ten půl rok by už snad zvládla. Ale je to opravdu na ni, jak se rozhodne. Litovat toho s největší pravděpodobnos­tí bude.

AstraG
Závislačka 4417 příspěvků 21.10.18 19:18

Těžko radit v takové situaci. I kdyby plnoletá nebyla, a nechtěla studovat, ty ji k tomu nedonutíš. Pokud se chce postavit na svoje nohy, nepožaduje alimenty, tak zřejmě vyletěla z hnízda a nic s tím neuděláš. Jediné, co bych jí s klidem vysvětlila je to, že jednou bude litovat, že se na to před maturou vyflákla. Však nebude první ani poslední. A za pár let sama pochopí.

Taciras
Extra třída :D 11134 příspěvků 21.10.18 19:28

Neuděláš vůbec nic. To se totiž přidala devítka, hodně dětí má odklady a pak to je tak, že děcka končí střední školu už plnoleté, takže rodič do toho nemá co kecat. Nemáš žádné páky s tím něco udělat, jak už se tu psalo, nech jí nabít pusu, to jsou zkušenosti, které jsou nepřenositelné a každý musí nabrat svoje. Ona i ta zkušenost pro ní bude hodnotná a střední školu může dodělat třeba za rok, až zjistí, že jí nedělá proto, že si to maminka vymyslela.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 21.10.18 19:29

Očividně nemáte moc dobrý vztah, když ti ani nechce říct pokud ze školy odejde. Takže možná bych zkusila zapracovat nejdřív na vašem vztahu, pokud je špatný jak si myslím, tak tě aktuálně neposlechne už jen z principu.

rokris
Kelišová 6495 příspěvků 21.10.18 19:30
@Anonymní píše:
Ahoj. Nevím kam napsat.. pod anonymem proto, že tu znám dost mamin. Dcera je plnoletá a studuje 4 ročník střední školy. Bydlí u přítele a ze školy chce odejít. Co můžu udělat? Domu se vrátit nechce. Prý mi ani neřekne, pokud odejde. Dají mi ze školy vědět o ukončení? Dá se něco udělat aby se vrátila domu nebo aby jí nedovolili odejít? Nějak třeba právní cestou? Trvalé bydliště má stále u nás. Už nevím co mám dělat. :(

Pokud je plnoletá, žádná právní cesta neexistuje. I škola musí mít na podávání informací její souhlas.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 21.10.18 19:35

To zjistis podle dochazky. Nemaji to online? Pod heslem, ktery ti da tridni, uvidis tam i znamky. Js bych na to sla z druhy strany- nechces studovat? Ok tak si jdi delat co chces. Bude cucet a doufam, ze uplne obrati, skolu dodela.

GirlsNick
Kecalka 409 příspěvků 21.10.18 19:41
@Anonymní píše:
Ahoj. Nevím kam napsat.. pod anonymem proto, že tu znám dost mamin. Dcera je plnoletá a studuje 4 ročník střední školy. Bydlí u přítele a ze školy chce odejít. Co můžu udělat? Domu se vrátit nechce. Prý mi ani neřekne, pokud odejde. Dají mi ze školy vědět o ukončení? Dá se něco udělat aby se vrátila domu nebo aby jí nedovolili odejít? Nějak třeba právní cestou? Trvalé bydliště má stále u nás. Už nevím co mám dělat. :(

Nikdo Vám nic neřekne je plnoletá. Akorát přijde dopis o ukončení studia.

Filzefina
Stálice 91 příspěvků 21.10.18 19:42

A jaky mate vztah? Jedine co se da delat je rict v klidu svuj nazor a prijmout jeji rozhodnuti a nerozejit se ve zlem.

Uživatel je onlinetruelly
Závislačka 2836 příspěvků 21.10.18 19:49

Pokud ji přítel tak dobře uživí, že od vás nic nepotřebuje…Je mi lito, ale domácnost da zabrat a moc se neslučuje s denním studiem a přípravou k maturitě. Možná si myslí, že by ji stejně neudělala, tak to vzdává předem. Na jaké je škole?

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 21.10.18 19:51
@Anonymní píše:

Kdyz to budes lamat pres koleno, tak to bude horsi. Ukonceni studia uz je jen dusledek. Chce to zapracovat v pricine. Tudiz vztah mezi vama. Uz jen to, ze nebydli u tebe je chyba a uz to si mela resit. Ted uz je pozde.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >