Dcera zvláštně kulhá

31
18.1.21 22:15

Dcera zvláštně kulhá

Dobrý den, prosím poraďte. Dcera 2,5 roku zvláštně kulhá. Na jednu nohu chodí normálně a tou druhou kulhá a to tím způsobem, že drží palec vzhůru a nohou chodí našikmo. Zároveň u dcery momentálně řešíme možný autismus, tudíž mi dcera neřekne, jestli ji něco bolí, ale jsem přesvědčena, že neboli. Prosím, c by to mohlo být způsobeno? Poraďte.. Jsem špatná už z toho podezření na autismus a teď navíc tento problém s chůzi. Pozoruji to cca týden, u pediatra jsme zatím nebyly, stále jsem doufala, že to přestane. Děkuji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62169
18.1.21 22:18

@LenkaJurc dojít jako první k pediatrovi.. Nebyl nějaký pád, úraz atd?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
18.1.21 22:23

@martina.se právě že nic, žádný pád, ani úraz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62169
18.1.21 22:24

@LenkaJurc tak dr, pak zadanka na ortopedie.. Čert ví, jaký může mít problém :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1847
18.1.21 23:28
@LenkaJurc píše:
Dobrý den, prosím poraďte. Dcera 2,5 roku zvláštně kulhá. Na jednu nohu chodí normálně a tou druhou kulhá a to tím způsobem, že drží palec vzhůru a nohou chodí našikmo. Zároveň u dcery momentálně řešíme možný autismus, tudíž mi dcera neřekne, jestli ji něco bolí, ale jsem přesvědčena, že neboli. Prosím, c by to mohlo být způsobeno? Poraďte.. Jsem špatná už z toho podezření na autismus a teď navíc tento problém s chůzi. Pozoruji to cca týden, u pediatra jsme zatím nebyly, stále jsem doufala, že to přestane. Děkuji…

Ja bych sla k doktorovi. Kdyz kulha, tak zapojuje spatne svaly a pretezuje pater. S tim bych si nezahravala. Zkuste uz najet na nejaky obrazkovy komunikacni system, at se co nejdriv domluvite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1519
19.1.21 16:39

Jestli kulhá, ale nevypadá to, že ji to bolí a zároveň je nejspíš autistka, tak za tím stojí nějaký psychologický důvod. Každopádně si takto špatnou chůzí přivodí fyzické potíže. Takže bych došla k pediatrovi, ať vás pošle někam, kde rozklíčují, proč to dělá a pomůžou jí v tom přestat to dělat… Můj bývalý takhle chodil celé dětství po špičkách, pokud byl bosý. Nedokázal s tím přestat ani v dospělosti - důvod nikdy nezvládl vysvětlit. Dělal to prostě sám od sebe automaticky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat