Dceru nevzali na spádovou školu

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4368
12.4.24 15:17
@j.a.n.i1 píše: Více

i to je mozne, samozrejme… neco je rozhodne spatne, kdyz se na skoly deti nedostanou (a pritom ty nejsilnejsi rocniky uz jdou na stredni) a asi to bude vic veci dokupy…
coz zakladatelce nepomuze, ale snad ji potesi ze i v Brne jsou problemy (zapisy jsou cely duben, zoufali rodice tu budou plakat az pak) :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77557
12.4.24 16:12
@maminaAJ píše: Více

no z logiky věci, když nejsilnější ročníky jdou na střední, tak ta místa v základkách musí být - školní docházka je povinná, takže… těžko se za 9 let ty školy zmenšily

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22757
12.4.24 16:19

My jsme taky z Prahy a zapisy jeste nebyly, ale je mozne, ze taky takto dopadneme. Fakt me bavi kecy, ze je to dan, ze chci bydlet v Praze. Ja se v Praze narodila a i muj otec, kde bychom asi meli bydlet? A proc se deti nevejdou do skoly? Zbesila vystavba developeru. Skola se mela zacit stavet nova uz pred 10 lety a jeste se nekoplo do zeme. Snad tam ty deti tedy nejak nastosuji.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101959
12.4.24 18:33

@Oriseka No, ale za to nemohou ti developeři, ale ti, co jim to bez návazné infrastruktury povolují…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
445
12.4.24 18:55
@Oriseka píše: Více

Ono dost záleží na městské části, a Středočeský kraj má taky problémy. Některé obce jsou schopné navrhnout dojíždění 20 km do školy.
Edit. Tak i 30 km tam a 30 zpět koukám, že byl nápad, že by jezdily děti v obci za Prahou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
luccifera
12.4.24 19:02
@Beruska999999 píše: Více

Ve Valu je zrovna taky brutus pretlak :mrgreen:

  • Citovat
  • Upravit
11904
12.4.24 19:05
@mamadvou píše: Více

U nás to je těch 20 km, co dojíždějí. A to by byla přímá trasa, se zajížděním do vesnic po cestě to bude ještě o něco víc.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22757
12.4.24 19:16
@j.a.n.i1 píše: Více

Developeri to nejspis uplaci. Nemam iluze.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22757
12.4.24 19:25
@mamadvou píše: Více

Jak tady nekdo psal, ze clovek ma planovat, tak tady ta skola byla v planu postavit. Zrovna jsem si rikala, ze by mohla byt hotova(s nejakym zdrzenim jsem pocitala), az pujde syn do skoly (v te dobe jsem byla tehotna). V te dobe uz byly vsechny papiry vyrizeny i financovani skoly zajisteno. No a ted pujde do skoly druhy syn a jeste se nekoplo do zeme. 9 let a nic. Vsichni politici akorat naslibuji obcanskou vybavenost a jak je pro ne skolstvi priorita.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11560
12.4.24 19:27
@Okta píše: Více

A není to záležitostí obce a ne státu?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42580
12.4.24 19:29
@Ivan PPZ píše: Více

Je. Ale stát tady může za všechno.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11560
12.4.24 19:43

Za Babiše by bylo v každý třídě jen 24 dětí. A kdyby se rodiče domluvili, možná i jen 20.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
445
12.4.24 19:49
@Oriseka píše: Více

Já nevidím problém na tvé straně. Má se o to starat opravdu obec.
Některé okrajové části mají sice problém se spádovou turistikou, totéž tam, kde je nějaká „top“ škola, na kterou se všichni snaží dostat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11560
12.4.24 19:52

Ale na druhou stranu, problém je i v požadavcích, jaké ty školní budovy musej splnit. A ne vždy a všechno se zdá úplně nutné…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101959
12.4.24 19:53
@Ivan PPZ píše: Více

Plus i ve slozitosti stavebniho řízení jako takového.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mateřské školy na eMiminu

Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?

Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.

Pracovní listy k vytisknutí na eMiminu

PDF ke stažení a tisku zdarma.

Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin