Děkujete si v rodině za dárky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 21:36

Děkujete si v rodině za dárky

Ahoj, zajímalo by mě, jestli je běžné si v rámci rodiny děkovat za dárky k vánocům? Myslím třeba, když dáváte dárky svým dospělým sourozencům ale i jejich dětem a opačně, tak jestli si řeknete alespoň děkuji?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9472
3.1.22 21:37

Ano bud jak to dostanem do ruky a nebo pokud nechceme před dětmi- věřína Ježíška a pokud je to něka pod stromkem, tak si zavoláme a poděkujem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38253
3.1.22 21:38
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímalo by mě, jestli je běžné si v rámci rodiny děkovat za dárky k vánocům? Myslím třeba, když dáváte dárky svým dospělým sourozencům ale i jejich dětem a opačně, tak jestli si řeknete alespoň děkuji?
Říkáme děkuju, Ježíšku, pod stromem.

Příspěvek upraven 08.01.22 v 08:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29694
3.1.22 21:38

Samozřejmě, že ano - teda říkáme Děkujeme Ježíšku a přitom se díváme na dárce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1865
3.1.22 21:39

Ahoj, určitě si všichni poděkujeme. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1520
3.1.22 21:44

Ano, je to slušnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1657
3.1.22 21:44

Samozřejmě. U nás se děkuje za vše, nejen za dárky. Je to slušnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2292
3.1.22 21:45

Já mám za to, že slůvka „prosím“ a „děkuji“ se v rámci zásad slušného chování používají mezi lidmi celkem běžně, natož když se jedná o dar a je jedno k jaké příležitosti je. Takže říct alespoň děkuji je pro mě samozřejmost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27395
3.1.22 21:49

To je snad základ slušného chování ne? Něco dostanu, tak podekuju, prostě automatika :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23068
3.1.22 21:52

Neumím si představit shrábnout dárky a ani nezabučet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3694
3.1.22 21:53

Poděkovat je jedna ze základních věcí, které nás rodiče naučili :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
48630
3.1.22 21:55

My třeba pod stromečkem asi ani ne :think: možná něco ve smysl jee děkuju Ježíšku, to jsem potřebovala.
Ale když odjíždíme, tak řekneme děkujeme, hezký svátky, nebo novej rok, nebo tak něco :mrgreen: prostě všeobecně podekujeme za dárky, pohoštění atd. A vlastně teda když dostaneme dárek u stromečku, tak řekneme děkuju, ještě před rozbalením, ale to je spíš tak, že dítě rozdává, tak mu podekujem za podání..
Zkrátka tak nejak normálně děkujeme :mrgreen:
Asi jako když mi tchyně podá oběd když jsme u ní, taky ji poděkuju :nevim:

Příspěvek upraven 03.01.22 v 21:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1567
3.1.22 21:56

Samozřejmě, že si za dárky poděkujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22232
3.1.22 21:56

To je hloupá otázka :think: samozřejmě že ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 22:01

Děkuji za reakce. Proč se ptám, o víkendu jsme byli u švagrové a švagra. Dovezli jsme jim dárky (dospělým i dětem - mají už děti, které nevěří na ježíška). Dárky jsme jim dali hned jak jsme se svlékli a uvelebili a oni ty dárky hodily pod stromek, bez jediného dík a za celou dobu je ani nerozbalili. Čekala jsem, že třeba po našem odjezdu napíšou aspoň sms dík nebo prostě nějaká reakce a nic… Tak mě to docela mrzí a chtěla bych vědět, jestli je teda neděkování v českých domácnostech běžné.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat