Den před operací, proč být v nemocnici?

887
28.7.13 18:40

den pred operaci,proc byt ve spitale?

Tak tu dumam, proc byt ve spitale den predem! je to stresujici, a stejne se vas tam nikdo nevsimne! Nevim, ale pro me ten den, jakoz matku, a nervaka je horsi, nez samotny zakrok!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

166
28.7.13 18:45

Ahoj, tak si představ, že vás takhle ráno v den operace přijde 8-10 na nějaký zákrok. Kdy mají dělat sestřičky a doktoři příjem, když se začíná operovat už kolem 8.hodiny. Nehledě na to, že večer před operací je nějaká příprava, buď léky na spaní, holení atd, nejde to udělat všechno ráno. Pro pacienty by bylo jistě lepší přijít až v ten den, ale personál by se z toho potentil, tak asi proto :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22276
28.7.13 18:47

Když jsem šla na operaci a měla roční dcerku, domluvila jsem se s lékařem. Udělali den před zákrokem potřebné papíry, pohovor s anesteziologem a pustili mě domů na propustku. Nastupovala jsem pak v sedm hodin ráno v den operace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
887
28.7.13 18:49
@Lenao píše:
Ahoj, tak si představ, že vás takhle ráno v den operace přijde 8-10 na nějaký zákrok. Kdy mají dělat sestřičky a doktoři příjem, když se začíná operovat už kolem 8.hodiny. Nehledě na to, že večer před operací je nějaká příprava, buď léky na spaní, holení atd, nejde to udělat všechno ráno. Pro pacienty by bylo jistě lepší přijít až v ten den, ale personál by se z toho potentil, tak asi proto :,(

tak ja zadnou pripravu nemam. Predoperak mam hotovy, Tak ja muzu kĺido ten den.Je to nesmysl-stresovat se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5097
28.7.13 18:49

Tak, tak, přesně jak píše Lenao, dělat ráno třeba jen 2-3 příjmy :zed: Ale občas nám pacošci chodili na menší zákroky ráno na lačno (ti zodpovědní). Je to na domluvě s lékařem. Ale vždy je tady risk, že si zahulí, nebo dá snídaňu a je vymalováno - tohle nestalo jen jednou. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
28.7.13 18:51

Vyšetření, odběry, příprava. Většinou každou z těch věcí dělají v jinou dobu, takže bys tam musela jít třeba 5×. Tak to už si tě tam raději nechají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
887
28.7.13 18:51
@hanka.br. píše:
Když jsem šla na operaci a měla roční dcerku, domluvila jsem se s lékařem. Udělali den před zákrokem potřebné papíry, pohovor s anesteziologem a pustili mě domů na propustku. Nastupovala jsem pak v sedm hodin ráno v den operace.

to zkusim taky.Ja jsem nervak a uz ted mam bobky.Mam doma tri holky a navic castecne kojim. Takze odstjvim z hodinx na hodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
28.7.13 18:53

Je zajímavé, že v soukromých klinikách to problém není a často stačí přijít až v den zákroku podle operačního harmonogramu… Taky se mi to zdá naprosto kontraproduktivní, zábor lůžka, stres pacienta. Kdyby člověk spal doma, obvykle žádné léky na spaní nepotřebuje, nemluvě o tom, že je v nemocnici dávají automaticky, což nechápu. Myslím, že je to pouze o organizaci a zaběhlých postupech, které v klasických nemocnicích jen velmi neradi mění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
887
28.7.13 18:54
@Lajka09 píše:
Tak, tak, přesně jak píše Lenao, dělat ráno třeba jen 2-3 příjmy :zed: Ale občas nám pacošci chodili na menší zákroky ráno na lačno (ti zodpovědní). Je to na domluvě s lékařem. Ale vždy je tady risk, že si zahulí, nebo dá snídaňu a je vymalováno - tohle nestalo jen jednou. :roll:

tak zahulit a najist se muzu i ve spitale. Nerikam kdyz nekomu neco delaj, odbery a tak.ale cucet tam den to me docela dostava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
887
28.7.13 18:56
@zuzkasim píše:
Je zajímavé, že v soukromých klinikách to problém není a často stačí přijít až v den zákroku podle operačního harmonogramu… Taky se mi to zdá naprosto kontraproduktivní, zábor lůžka, stres pacienta. Kdyby člověk spal doma, obvykle žádné léky na spaní nepotřebuje, nemluvě o tom, že je v nemocnici dávají automaticky, což nechápu. Myslím, že je to pouze o organizaci a zaběhlých postupech, které v klasických nemocnicích jen velmi neradi mění.

naprosty souhlas!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9552
28.7.13 18:58

Ja byla 2× na gynekologickem zakroku a nastupovala jsem vždy rano v den operace. predoperacni jsem odevzdala při prijmu, takto nas nastupovalo vždy několik, cca 5-8

podle me zalezi na nemocnici, evidentne jde zvladnout i několik prijmu hned rano :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14870
28.7.13 18:58
@Lajka09 píše:
Tak, tak, přesně jak píše Lenao, dělat ráno třeba jen 2-3 příjmy :zed: Ale občas nám pacošci chodili na menší zákroky ráno na lačno (ti zodpovědní). Je to na domluvě s lékařem. Ale vždy je tady risk, že si zahulí, nebo dá snídaňu a je vymalováno - tohle nestalo jen jednou. :roll:

ale to je jejich risk ne? jsou s tím seznamení, že nemají hulit? Jsou :-)..když je někdo blbej a riskuje že se při narkoze udusí snídaní tak je to fakt pitomec..co víc k tomu říct :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
28.7.13 19:00

@janape no já ti nevím, ale operuje se většinou tak od sedmi nebo osmi hodin, myslím tím ty plánované výkony, než tě přijmou a zkontrolují předoperační vyšetření, to taky nějakou dobu trvá, případně pokud by bylo něco špatně, tak aby se na to mohli připravit, taky tě předtím prohlédne doktor, který tě bude operovat (aspoň beru podle toho, jak jsem to měla já), tak by mohli začít někdy v poledne… a pokud by přivezli nějaký akutní případ, tak by se to pěkně posunulo… neboj se, večer dostaneš nějaký oblbovák, ráno taky, sestřičky si tě hezky připraví, aby všechno proběhlo co nejlépe… to chce klid…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krakatice88
28.7.13 19:06

Vždycky jsou nejchytřejší ti, kteří v nemocnici nikdy nedělali a neví, co všechno obnáší příjem. Vy to vidíte jenom jako dobrý den, tady si na celej den lehněte a zítra vás to čeká. Ale ono to není jen o tomhle. Rozhodně se to takhle nedělá pro nic za nic a kór teď, když se ve zdravotnictví šetří všude jak jen to jde. Zkušenosti s pacienty si tohle žádají a věřte mi, že dobrá polovina lidí by zákrok vzala na lehkou váhu stylem „no a co, tak dojedu později… no a co, tak jsem se najedl, kdo má ten hlad vydržet.. no a co, však si platím pojištění, tak ať dělají co umí, když něco nesplním jak je potřeba“.

Zkušenosti jsou zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
166
28.7.13 19:09

@zuzkasim Tak přesně tohle dokáže napsat jen člověk, který nemá o práci zdravotníků ani páru :? Dobře, sestry se ráno nezúčastní ranní vizity, ostatní pacienti nebudou dostatečně připraveni k operaci, nemohoucí nebudou umytí a to vše proto, že se budou ráno narychle věnovat vám :twisted: Tak tady ty rychloakce po ránu fakt miluju. Ano, na soukromých klinikách si to můžou dovolit, ale proč? Protože je na oddělení pacientů max 15 zato v nemocnicích jich je až 30,takže tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama