Reklama

Deprese - potřebuji podpořit od těch, kdo ji překonal

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kote
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 14.02.17 07:46
Deprese - potřebuji podpořit od těch, kdo ji překonal

Ahoj. Již několik měsíců mám depresi, kterou spustilo vyčerpání organizmu. Beru AD, chodím na terapii (každý týden), snažím se na sobě pracovat, ale panické ataky se mi stále vrací a mám pocit, že můj život už nikdy nebude stejný jako dřiv. A to ve mně vyvolává zase další strach, stažený žaludek, nechuť jíst, nespavost. Potřebuji povzbudit, že se z toho dá dostat, že jste tady vy, kterým se to povedlo. Dík předem.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 07:57

Mě pomohly jen AD doktor by ti asi měl dát jiné nebo zvýšit dávku. AD zabírají za delší dobu, ne hned. Jak dlouho je bereš?

kote
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 14.02.17 08:02
@Anonymní píše:
Mě pomohly jen AD doktor by ti asi měl dát jiné nebo zvýšit dávku. AD zabírají za delší dobu, ne hned. Jak dlouho je bereš?

AD beru od listopadu, tedy tri mesice!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 08:07

Tak ale ti nezabírají, chodíš na kontroly, ví to tvůj psychiatr? Pokud ano a nic nedělá změň ho! Je poťeba změnit dávkování a možná i lék. Já ze začátku brala dva léky a tři krát denně, za začátku se dávájí veliké dávky, pak se postupně snižuje. Dnes beru jen čtvrtku!!! Ale musím jí brát, pokud ne mám pak panické ataky a deprese. Takže mě už dnes stačí jen čtvrtka

Nymphetamine
Kecalka 443 příspěvků 14.02.17 08:10

@kote mela jsem temer to same + teda jeste dalsi " veci". Pomohl mi dvoumesicni pobyt v lecebne v Bohnicich a neskutecna podpora pritele. Bude lip, neboj :hug:

kote
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 14.02.17 08:23
@Anonymní píše:
Tak ale ti nezabírají, chodíš na kontroly, ví to tvůj psychiatr? Pokud ano a nic nedělá změň ho! Je poťeba změnit dávkování a možná i lék. Já ze začátku brala dva léky a tři krát denně, za začátku se dávájí veliké dávky, pak se postupně snižuje. Dnes beru jen čtvrtku!!! Ale musím jí brát, pokud ne mám pak panické ataky a deprese. Takže mě už dnes stačí jen čtvrtka

Chodim k psychiatricce, ale pozvala me pri kontrole v lednu az na brezen. Tedy az za dva mesice! Take citim, ze by to chtelo drive, zavolam ji a zkusim se k ni dostat asap.

Míša Bery
Kecalka 261 příspěvků 14.02.17 08:29

@kote ahoj, jestli leky nezabiraji, je asi neco spatne nastavene. Zkus si vybojovat drivejsi termin a pokud muzu doporucit, tak sport a sex pomahaji vyborne. Nechapu z tveho textu, jestli mas panickou poruchu, nebo deprese? Ja se lecim s panickou poruchou skoro rok, ted jsem tehotna a hormony teda funguji nastesti velmi dobre. Beru jem citalon 10mg a staci to, spis se desim co přijde po porodu. Ze zacatku jsemmela dvoje AD a prasky na spani, protoze noci byly nejhorsi s tou mou uzkosti

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 08:33
@Míša Bery píše:
@kote ahoj, jestli leky nezabiraji, je asi neco spatne nastavene. Zkus si vybojovat drivejsi termin a pokud muzu doporucit, tak sport a sex pomahaji vyborne. Nechapu z tveho textu, jestli mas panickou poruchu, nebo deprese? Ja se lecim s panickou poruchou skoro rok, ted jsem tehotna a hormony teda funguji nastesti velmi dobre. Beru jem citalon 10mg a staci to, spis se desim co přijde po porodu. Ze zacatku jsemmela dvoje AD a prasky na spani, protoze noci byly nejhorsi s tou mou uzkosti
taky jsem těhotná a beru jen čtvrtku citalopramu, taky mi přijde že v těhu je to lepší

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2354 příspěvků 14.02.17 08:34
@Míša Bery píše:

A plánuješ kojit? Dá se to?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 08:39

Mně zabraly také jedině antidepresiva, poprvé se mi deprese rozjely po porodu a prášky zabraly cca po 3 týdnech, měla jsem vyšší dávky, teď jsem začínala mnohzem menší dávkou a zabraly až cca po 5 týdnech. Určitě informuj lékařku, držím pěsti a neboj, zase bude dobře.

kote
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 14.02.17 09:05

@Míša Bery V diagnoze z pohotovosti mam uzkostne depresivni porucha, ale chytaji me panicke ataky (od zacatku brani AD je to ted treti ataka, prvni byla po 10 dnech a prisuzovala jsem to nastupu pri brani AD, druha pred mesicem a treti ted, po trech mesicich uzivani). Sama se v tech diagnozach nevyznam, co je uzkost, deprese a panicka porucha. Nemam problem byt mezi lidmi, netrpim zadnou fobii, ale ovlada me strach z toho, ze se muj zivot uz nikdy nevrati do normálu, to je teď ten hlavní spouštěč. Navíc mě pri tech stavech hodne boli zada, takze sport, ktery miluju, musim omezovat a na sex nemam vubec chut. Tehotna uz znovu nebudu, mam uz deti vetsi.
Ze zmeny AD mam strach, pri zacatku uzivani jsem mela fakt hrozne stavy, tak se bojim, aby zmena leku toto zase nevyvolala

Premek_Orac
Závislačka 4208 příspěvků 14.02.17 09:05

@kote Ahoj, myslím, že jsi udělala první dobrý krok, když sis problémy přiznala a začala je řešit. Máš způlky vyhráno.
Chce to začít po malých krůčcích. Každý den si dát malý cíl a ten splnit. Chce to najít věci, které ve tvém životě fungují a od těch se odrazit. Od těch mlých krůčků získáš postupně jistotu k těm větším a najednou ty strachy, co tvůj stav způsobují, budou postupně pryč.
Představ si dítě, které se učí chodit. Jsi na tom vlastně podobně. Napřed bude těžké se jen postavit, pak udělat první krok, přitom se přidržovat nějaké opory… a postupně budeš zase běhat s úsměvem od ucha k uchu. Bude to dobrý!

kote
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 14.02.17 09:21

@Premek_Orac Dekuji, to je opravdu hezke prirovnani. Ja mam ted nejvetsi potiz v tom, ze jsem uz ty male krucky i bez opory delala, ale ted me prepadly zase paniky a nevim, kde se vzaly a ja si rikam, ze zas budu muset zacit odznova, od toho „uceni se chodit“, misto abych delala cim dal vetsi kroky smerem kupredu. A pak cely den nepremyslim o nicem jinem, nez ze uz se nikdy nikam nepodivam (miluju cestovani), nebudu moct sportovat a vubec delat vse, co mam rada. A ze tim navic omezuju i vsechny moje blizke, deti, manzela, i kdyz oni mi stale tvrdi, ze to tak neni, ze je neomezuju a jsou se mnou na nasi spolecne lodi, ktera ted bohuzel drhne o dno

Malaga
Generální žvanilka 24265 příspěvků 14.02.17 09:29
@kote píše:
@Premek_Orac Dekuji, to je opravdu hezke prirovnani. Ja mam ted nejvetsi potiz v tom, ze jsem uz ty male krucky i bez opory delala, ale ted me prepadly zase paniky a nevim, kde se vzaly a ja si rikam, ze zas budu muset zacit odznova, od toho „uceni se chodit“, misto abych delala cim dal vetsi kroky smerem kupredu. A pak cely den nepremyslim o nicem jinem, nez ze uz se nikdy nikam nepodivam (miluju cestovani), nebudu moct sportovat a vubec delat vse, co mam rada. A ze tim navic omezuju i vsechny moje blizke, deti, manzela, i kdyz oni mi stale tvrdi, ze to tak neni, ze je neomezuju a jsou se mnou na nasi spolecne lodi, ktera ted bohuzel drhne o dno

Ale přeci kdyby potřeboval podržet kdokoliv z nich, tak bys mu taky pomohla nebo ne?

Premek_Orac
Závislačka 4208 příspěvků 14.02.17 09:30

@kote Jo, to je normální, že se párkrát vrátíš jakoby zpět. Že je ti rodina oporou je skvělé. Dost lidí se setká s tím, že blízcí nemají trpělivost.
Fakt to chce nespěchat.
Sport ti bude dobrým pomocníkem. Přijde hezké počasí, to bude mít také vliv.
Jak to vnímám, bude to u tebe i o přemlouvání se do činností. Myslím, že s tím ti může také rodina pomoci. Na depresi je nejhorší, že,,žere čas," který už nikdy zpět nezískáš. A tak zkus ty chvilky, kdy v sobě sebereš dost síli, využít. Na procházku, na návštěvu dětského hřiště, vzít děti na zmrzlinu nebo na dort a vnímej přitom jejich reakce. Úsměvy, bezprostřednost…
Miluješ cestování? Je, já si zrovna skládám plány na letní roadtrip po Evropě. Je něco, co bys mi doporučila? Co bych neměl vynechat?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama