Co dělat s depresí u dítěte?

Anonymní
25.8.20 19:27

Deprese u dítěte - co dělat ?

Zdravím…
Hned ze začátku - je mi 16 let (ano, jsem dítě, ale nejsem úplný blbeček, tak bych prosil/a o smysluplné odpovědi, děkuji). A jak jste nejspíš uhodli z nadpisu, tak (pravděpodobně) mám maniodepresivní poruchu nebo depresi. Nevím přesně, zda přímo tohle, ale to momentálně probírat nechci.

Jde tedy o dotaz. Jak se dostat k psychiatrovi? Vím, že to musím říct rodičům / rodině, což asi bude nejtěžší část… Nemáte někdo nějaké podobné zkušenosti? + Jak postupovat dál? Musí se k pediatrovi, aby to nějak „potvrdil“, aby bylo vůbec možné se k psychiatrovi objednat a mít to hrazené pojišťovnou? Nebo se může volat+objednat rovnou k němu? Nebo jak? Jak moc to vůbec hradí pojišťovna? Trvá to dlouho - dostat se k psychiatrovi?
Budu rád/a za jakoukoli odpověď. :)

(Mimo jiné, neodpovídejte prosím komentáři typu „Jenom puberta:D“ a podobné. Vím, co jsou nálady v pubertě a co nejsou, děkuji.)

Příspěvek upraven 25.08.20 v 20:35

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11713
25.8.20 19:31

Zitra zavolej obvodakovi, urcite poradi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60334
25.8.20 19:31
@Anonymní píše:
Zdravím…
Hned ze začátku - je mi 16 let (ano, jsem dítě, ale nejsem úplný blbeček, tak bych prosil/a o smysluplné odpovědi, děkuji). A jak jste nejspíš uhodli z nadpisu, tak (pravděpodobně) mám maniodepresivní poruchu nebo depresi. Nevím přesně, zda přímo tohle, ale to momentálně probírat nechci.

Jde tedy o dotaz. Jak se dostat k psychiatrovi? Vím, že to musím říct rodičům / rodině, což asi bude nejtěžší část… Nemáte někdo nějaké podobné zkušenosti? + Jak postupovat dál? Musí se k pediatrovi, aby to nějak „potvrdil“, aby bylo vůbec možné se k psychiatrovi objednat a mít to hrazené pojišťovnou? Nebo se může volat+objednat rovnou k němu? Nebo jak? Jak moc to vůbec hradí pojišťovna? Trvá to dlouho - dostat se k psychiatrovi?
Budu rád, za odpovědi. :)

(Mimo jiné, neodpovídejte prosím komentáři typu „Jenom puberta:D“ a podobné. Vím, co jsou nálady v pubertě a co nejsou, děkuji.)
.rodiče, obvodak, dá žádanku a dal dle prvních vyšetření. Úplně nwm, z čeho usuzujes zrovna na tak zavaznou diagnózu, ale řešit se dá vše. Psychiatrie, léky atd :think: jinak k dr musíš do 18 s rodiči, žádanku dá obvodní dr. Dostat se na psychiatrii lze, ale dle závažnosti.. Psychiatrická léčba je vesměs zdarma, doplácí se antidepresiva
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
25.8.20 19:33

Ahoj, předem podotýkám, že mě ani nenapadlo, považovat tě za blbečka! A už vůbec ne blbčka v pubertě. Já tedy s tímhle zkušenost nemám, ale na tvém místě, než bych něco říkala rodičům, nebo doktorce, zavolala bych přímo nějakému psychiatrovi, psychologovi a vysvětlila mu tvou situaci a požádala o radu. On ti určitě poví co dělat a co je potřeba, třeba do toho nebudeš muset rodinu tahat a pozve tě na konzultaci. Podle mě by bylo nutné kontaktovat rodiče, až když by ti předepsal nějakou medikaci, ale nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.20 19:42

Ahoj, k psychiatrovi ani doporučení nebo žádanku nepotřebuješ. Dceru i sebe jsem objednávala rovnou „z ulice“. Veškerá lékařská péče na pojišťovnu. Na AD nedoplácíme nic, ale na některé jiné léky ano, ale nic neuplatitelného to není.

• Citovat
  • Nahlásit
13352
25.8.20 20:15

Ahoj, je dobre, ze svuj problem vnímáš a chces resit.
Urcite se svěř rodičům, k psychologovi nebo psychiatrovi tusim zadanku mit nemusis, ale jsi nezletila, tak se to bez rodice asi neobejde.
Drzim palce at je brzy tvuj problem vyreseny :hug:

Jinak popovidat si muzes i na lince bezpečí, ty by te mohli nasměrovat :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.20 20:23

Všem vám moc děkuji za odpovědi!! Moc jste mi pomohli :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
469
25.8.20 21:02
@Anonymní píše:
Všem vám moc děkuji za odpovědi!! Moc jste mi pomohli :srdce:

Rádo se stalo, hlavně ať ti návštěva odborníka přez duši pomůže :hug: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60334
26.8.20 00:34
@Mauša5218 píše:
Ahoj, předem podotýkám, že mě ani nenapadlo, považovat tě za blbečka! A už vůbec ne blbčka v pubertě. Já tedy s tímhle zkušenost nemám, ale na tvém místě, než bych něco říkala rodičům, nebo doktorce, zavolala bych přímo nějakému psychiatrovi, psychologovi a vysvětlila mu tvou situaci a požádala o radu. On ti určitě poví co dělat a co je potřeba, třeba do toho nebudeš muset rodinu tahat a pozve tě na konzultaci. Podle mě by bylo nutné kontaktovat rodiče, až když by ti předepsal nějakou medikaci, ale nevím.

Dítě do 18 nesmí postoupit ani vyšetření bez souhlasu rodiče.. Dokonce i na preventivky atd s ním musíš.. Takže bez toho to nepůjde.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
26.8.20 22:04
@martina.se píše:
Dítě do 18 nesmí postoupit ani vyšetření bez souhlasu rodiče.. Dokonce i na preventivky atd s ním musíš.. Takže bez toho to nepůjde.. :think:

Nemám osobní zkušenost, jen mě napadlo, že když si zavolá přímo odborníkovi, tak jí řekne víc. Tak hlavně aby to nevzdala a dořešila do zdárného konce. Psychika dokáže být pěkný prevít… To známe asi všichni a někteří hold potřebují odbornou řadu, nebo na čas medikaci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.8.20 23:07

Dá se zavolat na nějakou linku bezpečí, nebo tak podobně, jestli to nechce řešit s rodiči. Určitě poradí co dělat, dají kontakty v okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
26.8.20 23:52

Ahoj, klidně se ozvi do zpráv, třeba aspoň trochu poradim ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama