Děsná lenost, únava co s tím?

Anonymní
12.4.16 08:47

Desná lenost, únava co s tím?

Ahoj jdu zase pro radu..co udělat s ůnavou a následnou lenosti. Nejsem schopna vše zvládnout a mít v pořádku. Spousty veci odkládám a dělám na poslední chvíli. Odpoledne místo toho abych tedy uklidila nebo se výchovně věnovala dětem tak ležím nebo spím a kluci mají pohádku aby byl klid. Vudy si plánuju, že budeme dělat to a to a nakonec to stejně skončí pohadkou a já spím. A pak jsem na děti ještě podrazdena. Co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58857
12.4.16 08:50

Přemoct se.. kolik je dětem? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
12.4.16 08:52

To je tím počasím - myslím, že jsme takoví teď všichni. Aspoň já to tak mám - když je hezky, jsem plná energie a vymýšlím si nejrůznější aktivity, ale když je pak najednou, tak jako dneska, tak mě taky nic nebaví a jsem ráda, že jsem ráda. Ale jak píše @martina.se - opravdu se musíš přemoct - kor kvůli dětem :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18904
12.4.16 08:53

No nechala bych si zkontrolovat štítnou žlázu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2854
12.4.16 08:53

Je to opravdu lenost (dlouhodobá) nebo nevysvětlitelná únava? Kterou může něco způsobovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.16 08:55

Klukům jsou 3 a 5. No někdy se přemůžu..chodim i s nima spát takže spím i deset hodin. Ráno jsem ok ale odpoledne když dojdu z práce a vyzvdenu deti tak to na mě padne.

• Nahlásit
  • Citovat
3992
12.4.16 09:02

Hele, ja to znam…mam dcerku 26 mesicu a synka 3 mesice…kdyz je krasne, udelam milion veci, ale posledni dobou mam sileny kopr - nechce se mi vylezt z postele, nemam chut k jidlu, nechce se mi uklizet nic…a to mam vecer vzdy v hlave plno veci, ktere chci pristi den udelat a ono houby…nastesti mam doma milujiciho chapaveho muze, ktery vse zastane a necha me odpocivat :oops: ale me to samotnou stve, ze nevim jak s tim bojovat, jak delo donutit k akci :nevim: premoct se bohuzel nejde…nevim, mozna se mi telo dava dohromady po narocnem tehu a sekci, ale me to stve…takze neporadim, jen ver, ze v tom nejsi sama :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
12.4.16 09:05
@Anonymní píše:
Klukům jsou 3 a 5. No někdy se přemůžu..chodim i s nima spát takže spím i deset hodin. Ráno jsem ok ale odpoledne když dojdu z práce a vyzvdenu deti tak to na mě padne.

jako otázka, zda je to chvilkové, nebo takhle válčíš celou dobu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.16 09:19

Tak co mam děti vždy byli dny, kdy jsem ke nechala byt a odpočívala. Ted tak poslední 3m určitě, že mam co dělat abych jen neležela a nespala. Dodám, že stitku mám v pohodě ale mam silnou nadváhu a děsně nepravidelně jím.

• Nahlásit
  • Citovat
57
12.4.16 09:28

Souhrn toho, co jsi psala: silná nadváha + nepravidelnost stravy + dlouhodobý spánek delší než 9 hodin. Je zcela jasné, že se cítíš unavená, měla by ses snažit pravidelně pestře (zdravě) jíst a spánek omezit na max. 8-9 hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.16 09:57

@Ivettk děkuju. Jen nevím jak toho docílit. Když jsem se rozhodla ze přestanu kouřit tak jsem tipla cigaretu a už si nazaplila. Bude to již 10let. Ale nanhubnuti nebo tedy zdravěji zit a pravidelne se stravovat vůli nemam. Nezvladam to. A se spánkem chodim uspavat kluky ale už nejsem schopna vylézt.

• Nahlásit
  • Citovat
5602
12.4.16 10:17

Zkuste zapracovat na stravě, mě chytaj záchvaty kopru když mám přemíru jednoduchých cukrů. Pak na nějakou chvíli jím zdravě zelenina, maso přílohy a nějaké to ovoce. Taky pomáhá pohyb v přírodě. Pokud i potom budete dál unavená, hledala bych další příčiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
12.4.16 10:24

Když jsi zvládla přestat kouřit, určitě budeš mít někde v sobě schovanou silnou vůli:) Jen se nesmíš podceňovat…S přístupem nemám, nezvládám a nejsem schopna, to nepůjde. To dlouhé spaní opravdu taky není dobré, namísto dobrého vyspání se, budeš jen víc unavenější. Zkusit se přemoct, já taky po hodinovém uspávání nemám chuť a sílu vstát, ale když se přemůžeš, tak ta únava přejde. Těch únavových faktorů, co jsi zmínila je dost. Možná, že jsou i další? Stres v práci? Tlak? Nespokojenost sama se sebou, rodina?
Já bych se nebála svěřit třeba obvodnímu lékaři, výživovému poradci, psychologovi. Pomůžou lépe něž holky na emiminu:) a budeš si pak moct život užívat a ne přežívat s nadměrnou únavou. Přeji hodně štěstí!!:hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
959
12.4.16 10:40

Sama vím, že pravidelná (a lehká zdravá strava) dělají opravdu hodně!
Neklesá pak hladina glukózy v krvi a s tím spojená únava.
K tomu beru železo a magnézium+multivitamín. Ted na jaře si začnu dělat zase smoothie a šťávy ze zeleniny a ovoce.
Navíc pohyb na čerstvém vzduchu denně. A pokud jezdíš do práce třeba MHD, tak vystoupit o zastávku dřív a jít pěšky. Nebo auto zaparkovat o par ulic dál. Taky často větrám a snažím se být hodně na sluníčku.
Jaro samo o sobě nabíjí úžasnou energií.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7779
12.4.16 14:22

Asi to tak na mateřske je, unava, lenost plany. Ale musime se přemoct, večer si to potom vyčitam že se malo venuji:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama